رد شدن درخواست ویزا و یا به اصطلاح ریجکتی ویزا ، ترس و دغدغه هر شخصی می باشد که قصد سفر یا مهاجرت به کشوری دیگر دارد و برای آینده خود برنامه ریزی کرده است و از نظر مالی و زمانی بهایی پرداخت کرده نموده که حال با ریجکتی ویزای خود به شدت ناراحت می شود. در این مقاله راهکارهایی ارائه می دهیم که از بروز مشکل ریجکتی ویزا پیشگیری شود. پس با ما همراه باشید.

ریجکتی ویزای کانادا یا همان مردودی ویزای کانادا به دلایل مختلفی رخ می دهد که امری بسیار نا امید کننده برای هر مسافر است.اما باید بگوییم که اگر ویزای کانادا شما ریجکت شده است نگران نباشید،هنوز راهکارهایی برای این مسئله وجود دارد شما می توانید دوباره درخواست ویزا بدهید و اعتراض کنید. اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا در صورتی امکان پذیر است که دلایل رد ویزای کانادا مشخص شده باشد و از نظر متقاضی این دلایل منطقی نباشد. هر پرونده ای که ریجکت می شود آفیسر یا همان افسر پرونده با صدور نامه ای مکتوب موظف به ذکر دلایل مردودی ویزا متقاضی می باشد. در این نامه افسر پرونده گزینه هایی که متقاضی نتوانسته او را قانع کند را تیک میزند تا دلیل ریجکتی را اعلام کند سپس نامه را د راکانت آنلاین متقاضی قرار می دهد ، معمولا اگر نیاز به ریجکتی باشد سفارت کانادا تا یک هفته بعد از انگشت نگاری آن را صادر می کند.

دلایل کلی ریجکت ویزای کانادا

به طور کلی اگر ویزای شما ریجکت یا مردود می شود علت آن قانع نشدن آفیسر یا افسر پرونده از قصد شما برای ماندن در کانادا به طور موقتی است و او فکر میکند شما تصمیم به اقامت بلند مدت در کانادا را خواهید داشت و به همین دلیل ویزای شما را رد می کند. البته مشکلات و دلایل دیگری نیز همچون کمبود مدارک و مشکلات در پرونده نیز می تواند دلیلی برای ریجکت شدن ویزای کانادا شما باشد.پس شما باید سناریو و برنامه ریزی داشته باشید که بتوانید آفیسر را قانع کنید. در غیر اینصورت ویزای کانادا شما را رد می کند. البته موارد زیادی در تصمیم آفیسر برای صدور یا ریجکت ویزا دخیل هستند.

 

ریجکتی ویزای کانادا

 

دریافت ویزای کانادا اعم از موقت یا دائم شرایط خاص خود را دارد. شرایط و وضعیت متقاضی برای موفقیت در کسب ویزا از اهمیت خاصی برخوردار است. افسران پرونده تصمیمات نهایی خود را برای هریک از متقاضیان ویزای کانادا بر اساس مدارک ارئه شده از سمت درخواست کننده خواهند گرفت.بنابراین دلایل رد شدن پرونده را باید در خود پرونده جستجو کرده و مورد بررسی قرار دهید.بسته به نوع درخواست های ویزای موقت و دائم علت های ریجکت شدن متفاوت است. متقاضی باید افسر پرونده را متقاعد کند که اقامتش در خاک کانادا موقتی بوده و پیش از موعد تعیین‌شده توسط دولت از کشور خارج شود ؛ بنابراین متقاضی باید مدارکی دال بر وابستگی اش به وطن خویش را ارائه دهد تا وابستگی اش را به کشورش ثابت کند. این مدارک می تواند هر نوع سندی مبنی بر وابستگی مالی (حساب بانکی، سهام یا املاک و مستغلات)، خانوادگی (همسر، فرزند یا والدین مسن) یا شغلی (مالکیت کسب‌وکار، گواهی شغلی معتبر یا بیمه) و... باشد.از سوی دیگر درخواست کننده ویزای دائم کانادا باید ثابت کند که توانایی  اقامت و یک زندگی استاندارد را در این کشور در ‌مدت طولانی را خواهد داشت. از مدارک مربوط و مفید برای اخذ اقامت دائم کانادا می‌توان به سرمایه کافی (برای ویزای سرمایه‌گذاری یا استارت‌آپ)، تخصص و مهارت و رزومه شغلی مناسب (برای ویزای کار) و مدرک زبان معتبر، مانند مدرک آیلتس (برای ویزای Express Entry)، اشاره کرد.

 

دلایل ریجکت ویزای کانادا چیست؟

افرادی که می خواهند برای سفر ویزای کانادا دریافت کنند باید تمام معیار های جهانی مقامات مهاجرتی کانادا را داشته باشند.اکثر مواقع متقاضیان خیلی راحت ویزا دریافت می کنند اما در برخی موارد درخواست ویزای افراد رد می شود در ادامه به دلایل رد شدن درخواست ویزا می پردازیم.

همانطور که گفتیم  بعد از آن که پس از آن که جهت دریافت ویزای کانادا نسبت به انجام انگشت ، ثبت اطلاعات بیومتریک و تحویل مدارک لازم اقدام می نمایید پرونده ای برای درخواست شما تشکیل می شود و برای بررسی بیشتر به افسران صدور ویزا تحویل داده میشود. چنانچه پرونده‌ شما کامل و دلایل سفر موجه باشد قریب به یقین با درخواست شما موافقت خواهد شد. اما اگر پرونده دچار نواقصی باشد حتما از سمت افسر رد خواهد شد. برخی از دلایل رد شدن ویزا را در زیر شرح داده ایم :

 • نداشتن شرایط ویزای کانادا

وقتی متقاضی پذیرش نمی شود یعنی همه شرایط ویزا را نداشته و  به احتمال زیاد موفق به اخذ ویزا نخواهد شد. اگر شخص شرایط اخذ ویزا را نداشته باشد و نتواند ثابت کند بعد از مدتی معین ، خاک کانادا را ترک می کند درخواست او رد می شود.

 • عدم رعایت قوانین مهاجرتی

اگر متقاضی قبلا به کانادا سفر داشته و طول دوره سفر  شروط لازم را رعایت نکرده باشد یا اینکه قوانین مهاجرتی و کانادا را نقض کرده باشد درخواست ویزای او به احتمال زیاد ریجکت خواهد شد.

 • ارتباط خانوادگی در محل اقامت

اگر متقاضی هیچ ارتباط خانوادگی محکمی نداشته باشد ، احتمال دارد بعد از زمان معین به کشور خود بازنگردد.بنابراین ممکن است درخواست ویزای کانادا او ریجکت شود. این موضوع در مورد افرادی که منبع درآمد مشخصی در ایران ندارند نیز صدق می کند. 

 • نداشتن پاسپورت معتبر یا پاسپورت منقضی

 • شرایط خانوادگی

اگر شرایط خانوادگی متقاضی طوری باشد که شخص را به ماندن در خاک این کشور ترغیب کنند ، کشور کانادا ویزای او را رد میکند.

 • عدم ارسال سند برای اثبات دارایی ها
 • واضح نبودن هدف از سفر به کانادا
 • عدم توانایی مالی

اگر توانایی مالی متقاضی به حدی نباشد که بتواند از پس هزینه های سفر یا سکونت خود بر آید، درخواست او ریجکت می شود.

 • عدم ارسال معرفی نامه در موعد مقرر

متقاضیانی که اسناد و یا معرفی نامه خود را در زمان تعیین شده و کامل و دقیق برای سفارت ارسال نمیکنند ، ویزای شان رد می شود.

 

 نمونه نامه ریجکتی ویزای کانادا

نمونه نامه ریجکتی ویزای کانادا

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

اگر درخواست ویزای توریستی کانادا بدهید و افسر پرونده قانع نشود که قصد اصلی شما بازدید از کاناداست، ویزای کانادا شما را ریجکت خواهد کرد. دلیل اصلی و تاثیرگذار رد شدن در ویزای توریستی کانادا یکی از عوامل زیر است:

 • نداشتن تمکن مالی یا به عبارتی نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
 • مشخص نبودن هدف سفر و نداشتن یک دعوتنامه معتبر
 • نداشتن تمکن مالی از سمت شخص دعوت کننده ی شما (ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده می تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزا باشد)
 • داشتن شبهه در مورد بازگشت مسافر به کشور مبدا خود پس از اتمام مدت ویزا
 • عدم داشتن سابقه سفر به کشور های خارجی و همچنین نداشتن ویزاهای معتبر همچون : ویزای شنگن ، ویزای آمریکا ، انگلیس ، ژاپن و یا استرالیا
 • نقص پرونده مالی و درست اعلام نکردن دارایی ها و اموال متقاضی در کشور مبدا
 • نداشتن پیوند های قوی خانوادگی متقاضی در کشور مبدا
 • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
 • نداشتن سلامت کافی و عدم برخورداری از استاندارد های سلامتی که ممکن است سلامت شهروندان کانادایی را به خطر بیندازد.
 • داشتن هر گونه سوءپیشینه، سابقه جنایی و کیفری باعث رد شدن ویزای توریستی کانادا می شود. البته این احتمال وجود دارد که در صورت خفیف بودن جرم افسر پرونده از آن چشم‌پوشی کند.

 

ریجکت ویزای توریستی و تحصیلی کانادا

 

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

تاثیرگذارترین و مهم ترین عامل دریافت آسان ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی است که افسرپرونده را متقاعد نمائید که پس از اتمام دوره تحصیلی خود به کشورتان باز خواهید گشت و قصد اقامت طولانی و دائم در کانادا نخواهید داشت و برای آن برنامه ریزی نکرده اید. مهم ترین دلایلی که ویزای تحصیلی کانادا شما توسط افسر پرونده رد می شود عبارتند از:

 • اثبات نکردن داشتن بودجه کافی برای تحصیل و زندگی ، همچنین نداشتن دلایل کافی جهت بازگشت به کشور خود باعث ریجکت شدن ویزا تحصیلی می شود.
 • قانع نکردن افسر برای ترک کردن خاک کانادا پس اتمام مدت ویزا
 • نقص در مدارک ارسالی
 • نداشتن برنامه تحصیلی قانع کننده
 • عدم تمکن مالی
 • قانع نشدن افسر برای صحت و صدق بیانات شما در پرونده
 • نداشتن پیوند قوی خانوادگی در کشور خود
 • عدم ارائه مدارک هویتی
 • نداشتن سوابق سفر های خارجی نیز ممکناست باعث ریجکتی ویزا شود
 • عدم داشتن یک نامه پذیرش از دانشگاه معتبر ( اگر افسر پرونده به اصل بودن نامه پذیرش شک کند و یا نامه پذیرش از دانشگاهی معتبر نباشد ویزای شما را رد خواهد کرد)
 • نداشتن نمرات بالا در آزمون های زبان و دروس دانشگاهی مدارک تحصیلی خود
 • مشخص نکردن هدف خود از رفتن به کانادا و ادامه تحصیل در آنجا

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان می توانند پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی خود دوباره درخواست بدهند،البته ابتدا باید دلیل رد شدن ویزا را متوجه شوند تا این سری دیگر اشتباه بار اول را مرتکب نشوند.رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی حداکثر 45 روز زمان میبرد. شما عزیزان همچنین می توانید این مرحله را به یک وکیل یا موسسه مهاجرتی معتبر بسپارید تا مراحل کار شما را پیگیر نماید. موسسه مهاجرتی زانکو نیز این خدمات را برای شما عزیزان ارائه می دهد.

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا

 

نمونه نامه اعتراض به سفارت کانادا

پس از دریافت نامه ریجکتی ویزای خود از سمت سفارت اگر تمایل به اعتراض داشتید می توانید یک نامه اعتراضی با مضمون زیر به همراه بیان موارد ریجکتی خطاب به سفارت کانادا نوشته و ارسال نمائید. مانند :

 

خطاب به افراد و مسئولین مربوطه

آقا و یا خانم عزیز:

من ———————- هستم به شماره گذرنامه ——————– ، شماره مشتری ————————– و شماره پرونده ———————–

درخواست ویزای کانادای خود را، در تاریخ ————– ارسال کردم. درخواست ویزای کانادا خود را، به همراه ———————- ام ارسال کردم. در حال حاضر تقاضا دارم که تصمیم جدیدی برای درخواست ویزای کانادای ما بگیرید.

در خواست ویزای کانادای ما، به دلایل زیر ریجکت شده است.

پس از مشخص کردن علت ریجکتی، باید ثابت کنید که افسران ویزا در رابطه با ریجکت کردن ویزای کانادای شما، اشتباه کرده اند.

نامه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

 

 

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما ریجکت شده است، جای نگرانی نیست.موسسه مهاجرتی زانکو با تجربه موفق در اینگونه پرونده ها آماده کمک به شما عزیزان می باشد جهت کسب اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید:

آفیسر نوت (officer note)

تفاوت ریجکت و ریفیوز و دینای شدن ویزا

دلایل ریجکت شدن ویزا

اگر درخواست ویزای کانادا ریجکت شد ، چه کار باید بکنیم؟​​​​​​​

 

پیشنهاد سردبیر زانکو