ایتالیا کشوریست با تاریخ و فرهنگ غنی. جدا از توریست‌ها، مهاجران زیادی (به‌خصوص تحصیلی)ایتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌نمایند. برای زندگی در ایتالیا باید نگاهی واقع بینانه داشت و در کنار مزایای پرتعداد، از چالش‌های آن نیز با خبر بود. با ما همراه باشید.

مزایا

ایتالیا کشوری زیبا و پر از آثار تاریخیست. همچنین سفر کردن و حمل‌ونقل در این کشور بسیار ارزان است. یکی از مهم‌ترین مزایا دسترسی آسان به شهر‌های دیگر و امکان گشت‌و‌گذار است. ایتالیا مدینه‌ی فاضله نیست اما امید به زندگی در آن از ایران بیشتر است. همچنین اگر قصد شما مهاجرت تحصیلیست، ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود؛ زیرا حمایت دولتی و تحصیل ارزان در این کشور وجود دارد.

مزایای زندگی در ایتالیا

ایتالیا از لحاظ غذا نیز جزو بهترین هاست. در این کشور چه از رستوران و چه از سوپرمارکت خرید کنید، محصولی با کیفیت به شما عرضه خواهد شد زیرا قوانین مربوط به غذا در این کشور سخت‌گیرانه بوده و اهمیت زیادی به سلامت مردم داده می‌شود. مردم این کشور همچنین حیات شبانه و گسترده‌ای دارند. از لحاظ فرهنگی، شباهت‌های زیادی بین ایران و ایتالیا موجود است. ارزش قرار داده شدن ساختار خانواده یکی از این شباهت‌هاست.

چالش‌ها

اگر زبان ایتالیایی ندانید، در ایتالیا به مشکل خواهید خورد. درصد قابل توجهی از مردم این کشور فقط به زبان خودشان تکلم می‌کنند. وضع اقتصادی ایتالیا نیز چندان مناسب نیست. در واقع اگر قصد شما مهاجرت کاری باشد، با چالش‌های عدیده روبرو خواهید شد. قیمت موارد وارداتی نیز بسیار گران است.

چالش های زندگی در ایتالیا

یکی از چیز‌هایی که ایتالیا به آن‌ها معروف است، خیابان‌های کثیف می‌باشند. این مورد همیشه مورد شکایت توریست‌ها بوده است. همچنین پیدا کردن منزل نوساخت در ایتالیا بسیار مشکل می‌باشد. خانه‌ها در ایتالیا عمدتا قدیمی و اکثرا گران می‌باشند. مبله بودن در بین خانه‌ها نیز رایج است.

 

بیشتر بخوانید:
 

هزینه ی زندگی در ایتالیا

پیشنهاد سردبیر زانکو