بیرمنگام، از شهرهای بزرگ کشور انگلیس می‌باشد و تلفیقی از جاذبه های طبیعی و جنب و جوش صنعتی می باشد. آرامش و رضایتمندی در بین ساکنان شهر بیرمنگام وجود دارد. شهر بیرمنگام انگلیس یکی از شهرهای مسلمان نشین است و اکثر ساکنانش را مهاجران تشکیل می‌دهند.

شناسنامه شهر بیرمنگام انگلستان

 • زبان: انگلیسی
 • واحد پول: پوند
 • نوع برق شهری در بیرمنگام:  ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز
 • کد کشور: +۴۴
 • اختلاف زمان انگستان با تهران: ۳ ساعت و نیم عقب‌تر

آب و هوای بیرمنگام

در بیرمنگام آب و هوا گرم و معتدل است. میزان بارندگی در این شهر حتی در خشک‌ترین ماه‌های سال بسیار بالا است. متوسط دما حدود ده درجه سانتی‌گراد است. متوسط بارش در این شهر ۷۰۵ میلی‌متر است. خشک‌ترین ماه سال فوریه است که بارش در آن به میزان ۵۰ میلی‌متر است. بیشترین میزان بارش در دسامبر رخ می‌دهد که میانگین آن ۷۰ میلی‌متر است. ماه جولای با میانگین دمای ۱۵٫۷ درجه سانتی‌گراد، گرمترین ماه سال است. کمترین میانگین دمای سالانه هم در ماه ژانویه است و در حدود ۴ درجه سانتی‌گراد است. همانطور که مشاهده می‌شود، شرایط دمایی و بارش در این فصل بسیار مناسب و معتدل است. آب و هوای مناسب باعث شده است که زندگی در بیرمنگام بسیار دلچسب باشد.

هزینه‌های زندگی در بیرمنگام

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ جهان، قیمت‌های خانه و مسکن در شهر بیرمنگام منطقی و مناسب است. قیمت‌ها به وضوح از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است، اما ارقام زیر نشان می‌دهند که در هر محله‌ای چه چیزی در انتظار شما مهاجرین ایرانی است.

قیمت خرید و اجاره ماهانه در بیرمنگام

 •  آپارتمان ۱ خوابه (آپارتمان) در مرکز شهر: ۵۵۰ پوند
 •  آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر: ۳۴۰ + پوند
 • قیمت خرید هر مترمربع برای خرید در مرکز شهر: ۲۸۵۰ پوند
 •  آپارتمان ۲ خوابه در مرکز شهر: ۹۰۰ + پوند
 •  آپارتمان ۲ خوابه خارج از مرکز شهر: ۶۵۰ + پوند

غذا و مواد غذایی

 • رستوران ارزان قیمت: ۸٫۰۰ – ۱۶٫۰۰ پوند
 • یک فنجان قهوه: ۱٫۷۰ – ۳٫۰۰ پوند
 • یک لیتر شیر: ۰٫۵۰ – ۱٫۰۰ پوند
 • یک قرص نان: ۰٫۶۲ – ۱٫۲۰ پوند
 • ده عدد تخم مرغ: ۱٫۲۵ – ۲٫۳۵ پوند
 • یک کیلو مرغ: ۴٫۰۰ – ۶٫۰۰ پوند
 • یک کیلو گوشت گاو: ۵٫۰۰ – ۱۰٫۰۰ پوند
 • یک کیلو سیب: ۱٫۰۰ – ۳٫۰۰ پوند
 • یک کیلوگرم برنج: ۰٫۶۰ – ۲٫۰۰ پوند

منبع: numbeo.com

بیشتر بخوانید:

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

 

بیرمنگام انگلستان

 

محله‌های مختلف برای زندگی در بیرمنگام

مرکز شهر بیرمنگام

هنگامی که صحبت از زندگی شهری می‌شود، می‌توان آپارتمان‌های زیادی را در سه محله اصلی مرکز شهر بیرمنگام پیدا کرد که عبارتند از میل‌باکس (Mailbox)، دیگبث (Digbeth) و کوارترجولری ( Quarter Jewellery). مشخص اصلی مرکز شهر بیرمنگام دارای تمرکز جمعیت، خانه‌هایی به سبک قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی و همچنین آپارتمان‌های چندطبقه و کارخانجات بزرگ است.
فضای پر جنب و جوشی در اطراف میدان سنت پل و در مجاورت باند وارستون لین وجود دارد، بارها، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در این منطقه وجود دارند. در منطقه میل‌باکس، خانه‌های یک و دو خوابه زیادی برای اجاره و خرید وجود دارند. همچنین زندگی در شب یا نایت لایف در این منطقه بسیار خوب است و شب‌ها انواع کافه‌ها و کلاب‌ها و رستوران‌ها آماده پذیرایی از شما هستند.

تحصیل در بیرمنگام

مدارس دولتی

همانند بقیه مناطق کشور انگلستان، تحصیل در بین سنین ۵ تا ۱۶ ساله در بیرمنگام اجباری است. اکثر کودکان در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند. اگرچه برای برخی از مدارس، مانند آکادمی‌ها، از نظر قانونی تبعیت از برنامه‌درسی ملی اجباری نیست، اما اکثر مدارس از برنامه ‌درسی موسوم به برنامه درسی ملی انگلستان پیروی می‌کنند. این مدارس به مدارس ابتدایی برای کودکان و سن پذیرش ۵ الی ۱۱ سال و مدارس متوسطه با سن پذیرش ۷ تا ۱۱ سال و ۱۱ الی ۱۶ سال تقسیم می‌شوند.

مدارس خصوصی

کودکان کمی در بیرمنگام در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل هستند. این مدارس متشکل از موسسات کوچک تا مدارس تاریخی مانند مدرسه پادشاه ادوارد می‌باشند.

دانشگاه های بیرمنگام

شهر بیرمنگام انگلستان دارای ۵ دانشگاه است: دانشگاه آستون، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه شهر بیرمنگام، دانشگاه کالج بیرمنگام و دانشگاه نیومن (Aston University, University of Birmingham, Birmingham City University, University College Birmingham and Newman University). این شهر همچنین میزبان پردیس دانشگاه‌های بزرگ دانشگاه حقوق (University of Law) و دانشگاه BPP و همچنین پایگاه منطقه‌ای وست میدلند اوپن یونیورسیتی (Open University’s West Midlands) است. در سال ۲۰۱۱، بیرمنگام ۷۸،۲۵۹ دانشجوی تمام‌وقت در سن ۱۸ تا ۷۴ سال داشت که در طول نیم سال تحصیلی ساکن شهر بودند، این رقم بیش از هر شهر دیگر در بریتانیا (به‌جز لندن) است. بیرمنگام دارای ۳۲،۶۹۰ دانشجوی پژوهش محور است که این رقم نیز، در مقایسه با سایر شهرها (به‌جز لندن) بالاترین رقم است.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

علت مهاجرت دانشجویان

 

بیرمنگام انگلستان

 

اقتصاد بیرمنگام

در گذشته بیرمنگام به‌عنوان یک مرکز تولید و مهندسی شناخته‌شده بود، اما امروزه اقتصاد آن تحت تأثیر بخش خدمات قرار دارد به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۲ حدود ۸۸ درصد از اشتغال شهر را به خود اختصاص داده بود. بیرمنگام در بریتانیا بزرگ‌ترین مرکز در زمینه اشتغال در بخش دولتی، آموزش و سلامت است. و بعد از لیدز دومین مرکز در خارج از لندن در زمینه اشتغال در بخش خدمات و خدمات مالی است.

این شهر از سوی شبکه تحقیقات جهان و جهانی‌سازی (Globalization and World Cities Research Network)، به‌عنوان یک شهر بتای جهانی معرفی شد و پس از لندن و منچستر رتبه سوم کشور را به دست آورد، و اقتصاد آن دومین اقتصاد بزرگ کشور در انگلیس است و تولید ناخالص داخلی آن بالغ‌بر ۱۲۱ میلیارد دلار گردید. شرکت مهندسی IMI plc از جمله شرکت‌های بزرگی است که دفتر مرکزی آن‌ها در بیرمنگام است و منطقه کلان‌شهری بیرمنگام در خارج از لندن و ناحیه جنوب شرق، دارای بیشترین تراکم شرکت‌های بزرگ است.

مجموع ارزش‌افزوده ناخالص بیرمنگام (GVA) در سال ۲۰۱۵ بالغ‌بر ۹/۲۴ میلیارد پوند بود و رشد اقتصادی در سال‌های متوالی بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ افزایش داشت، به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۵ رشد سالیانه به ۴.۲٪ رسید، سرانه ارزش‌افزوده ناخالص بیرمنگام در میان هشت شهر اصلی انگلیس، رتبه دوم رشد را کسب کرد. ارزش تولیدات شهر در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰ به میزان ۲۱ درصد کاهش داشت، اما ارزش فعالیت‌های مالی و بیمه بیش از دو برابر افزایش داشت.

حمل و نقل در بیرمنگام

در مقایسه با شهرهای دیگر انگلیس، حمل و نقل عمومی در بیرمنگام و مخصوصا حومه آن ضعیف است. پس از جنگ جهانی دوم، برنامه‌ریزان شهری، بیرمنگام را تنها برای تردد اتومبیل‌ها طراحی کردند که ایده بسیار بدی بوده است. سیستم تاکسی این شهر تنها در مرکز شهر فعالیت بالایی دارد و این شهر تنها دارای یک خط مترو است که تا مرکز شهر امتداد دارد. همچنین دارای تعداد کمی از خطوط اتوبوسرانی است که خطوط خصوصی، هزینه حمل و نقل بالایی دریافت می‌کنند اگر می‌خواهید به لندن دسترسی آسانی داشته باشید، بیرمنگام واقعا جای خوبی است و دو ارتباط ریلی از این شهر به مرکز لندن وجود دارد که ورود و خروج سریع از بیرمنگام را آسان می‌کند.

 

بیرمنگام انگلستان

 

کار در بیرمنگام

بیرمنگام فرصت‌های شغلی زیادی دارد که اغلب در حوزه مالی و بانکی و همچنین بیمه هستند و سایر موقعیت‌های شغلی و صنایع این شهر در حد متوسط قرار دارند، اما باید بدانید که شرایط شغلی در این شهر علی‌الرغم نزدیکی آن با لندن، به هیچ وجه همانند لندن نیست.
در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام نقل مکان برای شغل باید در نظر بگیرید:
شرایط حقوق: حقوق در بیرمنگام همانند لندن و سایر شهرهای بزرگ جهان بالا نیست. هزینه‌های زندگی در بیرمنگام که در بخش‌های قبلی بیان شد، باید برای شما گویا باشد که چقدر باید درآمد داشته باشید تا ارزش نقل مکان به این شهر و زندگی در بیرمنگام را داشته باشد.

پیدا کردن شغل:
Gumtree.com
Reed.co.uk
Indeed.com

باشگاه فوتبال بیرمنگام سیتی

باشگاه فوتبال بیرمنگام سیتی (به انگلیسی: .Birmingham City F.C) یک باشگاه حرفه ای فوتبال در شهر بیرمنگام انگلستان است که در سال ۱۸۷۵ تأسیس شد. این باشگاه کار خود را با نام اسمال هیت شروع کرد. آن‌ها دو بار به فینال جام حذفی صعود کردند که البته هر دو بار مغلوب شدند.
ورزشگاه باشگاه بیرمنگام سیتی سنت اندروز نام دارد و رقیب سنتی بیرمنگامی‌ها باشگاه فوتبال استون ویلا است.

 

باشگاه فوتبال بیرمنگام سیتی انگلستان

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو