نیویورک بزرگ‌ترین، شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین شهر آمریکاست. این شهر واقع در ایالتی به همین نام بوده و در شمال شرقی آمریکا قرار دارد. بر اساس آخرین آمارگیری انجام شده، جمعیت نیویورک 8 میلیون نفر است که این آمار آن‌را تبدیل به پرجمعیت ترین شهر آمریکا و دومین شهر پرجمعیت قاره (پس از مکزیکو سیتی) می‌کند.

وضعیت فرهنگی

وضع فرهنگی نیویورک

مهم‌ترین علت شلوغی نیویورک، مهاجرپذیر بودن آن است. در این شهر، 800 زبان مختلف صحبت می‌شود و از هر 9 خانوار یک خانوار به زبانی غیر از زبان رسمی صحبت میکنند. همچنین عقاید،گرایشها و نژادهای مختلف در بهترین حالت از هم‌زیستی مسالمت‌آمیز به سر می‌برند. همه‌ی این‌ها در کنار موقعیت‌های شغلی فراوان و زندگی مدرن و پرسرعت، این شهررا به مقصدی محبوب برای مهاجرت تبدیل کرده است.

وضعیت حمل و نقل

ترافیک نیویورک

نیویورکی‌ها به ماشین شخصی اعتقادی ندارند؛ با این‌حال، ترافیک این شهر همیشه سنگین و کند است. یکی از امتیازات نیویورک، سیستم حمل‌و‌نقل عمومی و به‌خصوص متروی شهری آن می‌باشد. حمل‌ونقل عمومی نیویورک بسیار ارزان و در دسترس است، طوری که شما نیازی به داشتن ماشین شخصی احساس نمیکنید.

آب‌وهوای نیویورک

نیویورک بارانی

نیویورک در نزدیکی اقیانوس اطلس و مرز کانادا بوده و به همین دلیل، آب‌و‌هوایی نسبتا مرطوب و معتدل دارد. زمستان ها در مناطق شمالی این شهر بسیار سرد‌تر از مرکز و جنوب آن می‌باشد. اما به‌طور میانگین، آب‌وهوای مقبول و مطلوبی برای زندگی دارد. میانگین بارندگی نیویورک 119 سانتی متر در سال بوده و از میانگین بارندگی کل کشور بیشتر است. اما اگر عاشق برف هستید، نیویورک گزینه‌ی مناسبی برای شما نخواهد بود.

امنیت و رفاه

آسمان نیویورک

برای داشتن خانه در یکی از محله‌های خوب نیویورک (مثل منهتن)، باید حقوق خوبی داشته باشید. در واقع زندگی خوب و آرام در نیویورک و لذت بردن از ظرفیت‌های این شهر، در گرو برخورداری از شغلی مناسب است. نیویورک به «شهری که هرگز نمی‌خوابد» معروف است و در کنار این رفت‌وآمد همیشگی، نیروی پلیس قدرتمندی دارد و شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز و در اکثر نقاط شهری، با خیال آسوده پیاده‌روی کنید. سطح رفاه عمومی در این شهر بسیار بالاست اما خوگرفتن به شلوغی و آلودگی آن برای تازه‌واردها زمان‌بر خواهد بود.

مکان‌های تفریحی

موزه ی MoMA نیویورک

از میدان تایمز، مجسمه‌ی آزادی و برج امپایراستیت که بگذریم، مکان‌های تفریحی نیویورک غیر قابل چشم‌پوشی اند. مجموعه‌ی بزرگ تفریحی راکفلر، که شامل تعداد زیادی آسمان خراش (مرکز خرید) و زمین بازی فضای آزاد است یکی از معروف‌ترین و بزرگترین مراکز تفریحی آمریکاست. همچنین موزه‌ی MoMA که آثاری ماندگار از تاریخ نقاشی را در خود نگه‌ می‌دارد و موزه‌های تاریخی و علمی متنوع، دیگر دیدنی‌های نیویورک را تشکیل می‌دهند. پارک مرکزی نیویورک نیز از بزرگترین پارک‌های کشور و یکی از نماد‌های شهر نیویورک است. اما معرفی تمام مراکز تفریحی این شهر نیازمند مقاله‌ای جداگانه است.


خلاصه اینکه نیویورک شهری بزرگ و رنگارنگ و باب میل انسان‌های امروزی‌ است و اگر بتوانید خودرا با ریتم تند زندگی در آن وفق دهید و درآمد لازم را کسب کنید از زندگی در آن لذت خواهید برد.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی منهتن

تفاوت زندگی در کانادا و آمریکا

پیشنهاد سردبیر زانکو