بدون تردید سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می آید که دارای اقتصادی پویا و منعطف متکی به بازار آزاد است.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی، برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. درواقع کانادا به منظور رشد اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در کشور زمینه جذب افرادی نظیر کارآفرینان، مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران کلان را فراهم نموده است.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا است که از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و هیچگونه ریسکی در پی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و از بدو ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید.

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک می بایست ۲ میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد، توجه داشته باشید این میزان سرمایه متشکل از کلیه دارایی های فرد متقاضی می باشد و علاوه بر پول نقد ارائه اسناد ملکی، اتومبیل و حتی دارایی های همسر فرد متقاضی مورد قبول دولت کانادا خواهد بود.

در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی باید حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر سابقه مدیریت در بیزینسی را داشته باشد و مبلغ 1میلیون و 200 هزار دلار کانادا را به حساب دولت کانادا واریز نماید و پس از ۵ سال بدون هیچ سودی می تواند سرمایه خود را دریافت نماید.

روش دیگر سرمایه گذاری در ایالت کبک به این صورت است که فرد متقاضی مبلغ ۳۵۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت این کشور قرار می دهد واقامت دائم خود را دریافت می نماید، توجه داشته باشید که این مبلغ غیر قابل بازگشت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت شرایط خاص: ورزشکاری، مدال، هنر، استارتاپ، کارآفرینی

بورس کانادا و آمریکا

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز است. میزان سرمایه مورد نیاز و قوانین کارآفرینی در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد. به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلار کانادا می باشد.

فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا می بایست توانایی مدیریت و راه اندازی یک بیزینس جدید و یا خرید یک بیزینس در حال فعالیت را داشته باشد و حداقل برای ۲ نفر شهروند کانادایی اشتغال زایی نماید.

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

تحصیل در کانادا

برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی فرد متقاضی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر ابراز می نماید. لازم به ذکر است در این روش مهاجرتی نوعی سیستم امتیاز بندی و رقابتی وجود دارد و افرادی که موفق به کسب امتیازات بیشتری شوند در الویت قرار دارند.
در صورت کسب امتیازات لازم با فرد متقاضی مصاحبه انجام می شود. در این مرحله بیزینس پلان فرد متقاضی از اهمیت بالایی برخوردا است. در صورت تایید بیزینس پلان برای فرد مورد نظر ویزای ۲ ساله سرمایه گذاری در کانادا صادر می گردد.

سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا از جمله ۱۰ کشور ثروتمند جهان به شمار می آید. ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان در سطح بین المللی نرخ تورم در کانادا را به پایین ترین حد خود رسانده است. ذخایر عظیم نفت در سواحل انتاریو با کل ذخایر نفتی خاورمیانه برابری می کند، علاوه بر نفت از لحاظ منابع گاز طبیعی کانادا سومین کشور غنی جهان به شمار می آید. این شرایط نشان دهنده ظرفیت و پتانسیل بالای سرمایه گذاری در کانادا می باشد، که مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

  • سهولت در اخذ اقامت دائم کانادا

قطعاً یکی از راحت ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا و بهره مندی از امتیازات بی شمار شهروندی در این کشور، سرمایه گذاری در کانادا است. همانطور که ذکر شد برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی وجود دارد، در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) و استفاده از مزایای شهروندی نظیر تحصیل رایگان فرزندان، استفاده از خدمات درمانی رایگان و … از بدو ورود به کانادا وجود دارد.

  • سهولت در سرمایه گذاری در کانادا

یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است. همانگونه که اشاره گردید تنها با ۱۰۰ هزار دلار کانادا امکان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان بسیار ناچیز است.

به طور مثال هزینه سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا ۱ میلیون دلار و در استرالیا حداقل ۲۰۰ هزار دلار است. از این رو افراد می توانند با مبالغ بسیار معقول در کانادا سرمایه گذاری نمایند و از درآمد قابل توجهی برخوردار گردند.

  • حمایت از سرمایه گذاران در کانادا

کشور کانادا در راستای توسعه و رشد اقتصادی و بهبود هرچه بیشتر استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی از افرادی که به هر نحوی برای این کشور مفید می باشند خصوصاً افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند حمایت می نماید.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت از طریق خرید بیزنس در کانادا

شرایط اقامت فدرال کانادا - معرفی اسکیلد ورکر و اکسپرس انتری

ارائه تسهیلات بانکی درازمدت، حمایت های قضایی در چهارچوب قانون و تسهیل در اجرای امور اداری برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی تنها بخشی از حمایت های دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی می باشد. کانادا از لحاظ حجم تولیدات ناخالص داخلی و صادرات، جزو ۱۰ کشور برتر جهان می باشد، بخش اعظمی از تولیدات و صادرات کانادا مربوط به وسایل نقلیه، چوب، کاغذ، محصولات کشاورزی و صنایع شیمیایی است.

پیشنهاد سردبیر زانکو