ترکیه کشوری دوست داشتنی و زیبا برای سفر می‌باشد. اما اگر مشمول خدمت سربازی باشید، گرفتن پاسپورت برای شما با دیگران فرق خواهد کرد. برای آگاهی از مراحل گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت با ما همراه باشید.

سربازی مانع همیشگی

پسران پس از 18 سال که بهانه‌ی محکمی برای معاف شدن دائم نداشته باشند، مشمول به حساب می‌ِآیند. آن‌ها می‌توانند با ورود به دانشگاه و تحصیل از معافیت تحصیلی برخوردار شوند اما بلافاصله پس از اتمام دوران سنوات، معافیت آن‌ها نیز باطل خواهد شد. پس از این دوران هر روز تاخیر در معرفی غیبت محسوب می‌شود. اگر قصد دارید بدون کارت پایان خدمت سفر کنید، اولین نکته نداشتن هیچ‌گونه غیبتی خواهد بود.

وثیقه

سربازی

نداشتن غیبت شرط لازم برای گرفتن اجازه‌ی خروج از کشور است، اما وثیقه شرط کافی خواهد بود. نظام وظیفه برای هر نوع از سفر‌های خارجی (ورزشی، علمی، تحقیقاتی، زیارتی و برای شرکت در مراسم)مبلغ مشخصی را تعیین کرده است. این مبالغ را می‌توانید در مقاله‌ی وثیقه‌ی خروج از کشور ببینید. این وثیقه زمانی که درخواست خروج از کشور شما مقبول واقع شود دریافت شده و پس از بازگشت به موقع شما، پس داده می‌شود. این وثیقه‌ها به‌صورت سپرده‌ی نقدی دریافت خواهد شد.

ثبت درخواست

سفر هوایی به ترکیه

پس از دریافت کد سخا از پلیس+10 و ثبت درخواست خروج از کشور در پرتال جامع سازمانی وظیفه‌ی عمومی، لازم است مدتی صبر کنید. در این مدت درخواست شما بررسی شده و سپس ردی یا قبولی اعلام خواهد شد. فراهم آوردن اطلاعات دقیق و درست در درخواست، شانس شما را برای موفقیت و گرفتن پاسپورت بالا خواهد برد. پس از اعلام قبولی درخواست خروج از کشور شما، به سازمان وظیفه‌ی عمومی فراخوانده می‌شوید، در این مرحله باید وثیقه‌ی مورد نظر را متناسب با نوع سفرتان قرار داده و برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید. گفتنیست زمان‌بندی این عملیات احتمال تاخیر دارد. برای همین بهتر است چند ماه قبل از سفرتان اقدام کنید تا با خیال راحت و بدون به‌هم‌ریختن برنامه‌ها به سفر بروید.


برای سوالات بیشتر می‌توانید با زانکو ارتباط بگیرید یا به سوالات متداول رجوع کنید.

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه ی زندگی ترکیه امارات

خرید از فری شاپ های ترکیه
 

پیشنهاد سردبیر زانکو