اوتاوا پایتخت کشور کانادا با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر که به زبان های انگلیسی و فرانسوی باهم صحبت می کنند و زمستان سرد و تابستان نیمه شرجی دارد. مهاجرین زیادی این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. در اینجا قصد داریم این شهر را به طور اجمالی بررسی کنیم.

اُتاوا (Ottawa) شهری در قلب کشور کانادا با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر که به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی باهم صحبت می‌کنند. اوتاوا یکی از زیباترین شهرهای کانادا است که با جاذبه‌های گردشگری و مناطقی زیبا بدون شک یکی از شهرهایی است که سالانه  میزبان گردشگران زیادی است. در ادامه با این شهر بیشتر آشنا خواهیم شد

 

اتاوا کانادا

 

آب و هوای اتاوا

اتاوا نسبت به تورنتو در موقعیت شمالی‌تری قرار گرفته و به همین خاطر دارای تابستان‌هایی گرم و نیمه شرجی و زمستان هایی  خیلی سرد است. بارش برف در اتاوا از اوایل آذر ماه شروع شده و تا اسفند ادامه دارد و گاهی  اوقات در فروردین هم باید با لباس زمستانی روز خود را سر کنید. به دلیل طولانی بودن فصل سرما در این شهر، استفاده از لباس‌های گرم برای  ساکنین آن دو چندان می‌شود، اما با این وجود تبدیل شدن کانال ریدو ( Rideau canal ) به محوطه ای برای تفریحات اسکیت، این فصل را برای ساکنین اتاوا لذت بخش  و مفرح  کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

سردترین شهرهای کانادا

 

چقدر بودجه برای اتاوا نیاز است؟

همانطور که قبلا گفته شد این شهر سالانه پذیرای تعداد زیادی از افرادی است که برای مهاجرت، تحصیل و یا کار به کانادا مهاجرت کردند و به این شهر سفر می‌کنند. میانگین هزینه برای اسکان در اتاوا به نسبت شهرهای دیگر کمی بالاتر است برای مثال طبق تحقیقات انجام شده در سال قبل هزنیه خرید مسکن نسبت به سال 2018 افزایش 4 درصدی داشته است و البته دور از ذهن نیست که هر ساله این میزان افزایش قیمت ادامه داشته باشد.

 

زبان رایج در اتاوا

در سال 2002 سیاست دو زبانه بودن در این شهر به رسمیت شناخت شد و تمامی خدمات طبق زبان رسمی کشور کانادا یعنی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه خواهند شد. تقریبا 44% شهروندان اتاوا به هر دو زبان رسمی کشورشان مسلط هستند اما زبان مادری اکثر آنها انگلیسی است.

 

بیشتر بخوانید:

انگشت نگاری سفارت کانادا

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا


جاذبه های گردشگری اتاوا

  • موزه جنگ(War museum)

این  موزه مجموعه ای از لباس‌های رزمی ،توپخانه ها، مدال ها و دیگر تجهیزاتی است که از جنگ کانادا به میراث رسیده و دارای  بیش از 1300 اثر هنری  می‌باشد.

موزه جنگ اتاوا

 

  • گالری ملی کانادا (National Gallery of Canada)

گالری ملی یکی از دیدنی ترین موزه های اتاوا و البته کانادا است که آثار هنری و نقاشی های زیادی را از نمادهای کانادا در معرض دید بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد.

گالری ملی کاناد اتاوا

 

  • آبشار اتاوا

 یکی از جذاب‌ترین نماد های این شهر "آبشار" است، اگر به این شهر سفر کردید بازدید از این جاذبه دیدنی خالی از لطف نیست.

 

اتاوا کانادا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید و یا از مشاوره آنلاین رایگان زانکو بهره مند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو