اخبار کانادا سیستم بهداشتی کبک به انتهای خط رسیده است

سرخط خبرها: لوگو: سیستم بهداشتی کبک به انتهای خط رسیده است گزیده اخبار چهارشنبه، بیست و یکم اکتبر ۲۰۲۰ به انتخاب «مداد»

 

لوگو: سیستم بهداشتی کبک به انتهای خط رسیده است

به گزارش 24heures، فرانسوا لوگو، نخست‌وزیر کبک، با توجه به راهپیمایی اعتراضی پرستاران و کار بیش‌ازحدی که آن‌ها در دوران همه‌گیری متحمل شده‌اند، اعلام کرد که سیستم بهداشتی استان به انتهای خط رسیده است. وی یادآور شد که مردم همچنان باید روابط اجتماعی خود را محدود کنند.

نخست‌وزیر کبک افزود: ما روز دوشنبه شاهد تظاهرات پرستاران بودیم. من خستگی و ناامیدی پرستاران را درک می‌کنم. بااینکه ما قول داده‌ایم که آن‌ها دیگر هیچ‌وقت اضافه‌کاری اجباری نخواهند داشت اما الآن همه در یک وضعیت خاص قرار داریم.

روز دوشنبه، پرستاران و درمانگران تنفسی، پل کبک‌ در شهر کبک و پل ژک کرتیه را در مونترال مسدود کردند تا از خستگی خود گفته و به اضافه‌کاری بی‌پایان اعتراض کنند.

به گفته لوگو، خبر خوب این است که وضعیت همه‌گیری به مدت سه هفته است که با میانگین حدود هزار بیمار جدید در روز تثبیت‌شده است. علاوه بر این، در طی دو هفته، تقریباً یک‌میلیون کبکی اپلیکیشن COVID ALERT را نصب و آن را روی تلفن‌های خود فعال کرده‌اند. در یک ماه، کبک ۸۰۰ ردیاب جدید استخدام کرد تا بتوانند روند شناسایی و ردیابی بیماران مبتلا را سرعت بخشیده و از گسترش بیشتر بیماری جلوگیری کنند.

دکتر اوراسیو آرودا، مدیر بهداشت عمومی کبک خاطرنشان کرد که در حال حاضر، تقریباً نیمی از کانون‌های آلودگی مشاهده‌شده، در محل کار است. کبک می‌تواند برای بازدید از شرکت‌ها مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده و بررسی کند که آیا اقدامات فاصله‌گیری اجتماعی هنوز رعایت می‌شود یا خیر.

پیشنهاد سردبیر زانکو