شادترین کشورهای جهان سال 2020

20 مارس (29 اسفند) روز جهانی شادی است که از سال ۲۰۱۲ در رویدادهای رسمی سازمان ملل ثبت شد این روز که با پایان زمستان و آغاز بهار مصادف است تلاشی از سمت سازمان ملل برای اهمیت مفهوم شادی در جوامع مختلف است. هر ساله در این تاریخ شادترین کشور های جهان بر اساس شاخص هایی همچون حمایت اجتماعی ، آزادی ، سلامتی ، امید به زندگی، رفاه اجتماعی ، درآمد , اعتماد عمومی و... انتخاب می شوند.

20 مارس (29 اسفند) روز جهانی شادی است که از سال ۲۰۱۲ در رویدادهای رسمی سازمان ملل ثبت شد این روز که با پایان زمستان و آغاز بهار مصادف است تلاشی از سمت سازمان ملل برای اهمیت مفهوم شادی در جوامع مختلف است. هر ساله در این تاریخ شادترین کشور های جهان بر اساس شاخص هایی همچون حمایت اجتماعی ، آزادی ، سلامتی ، امید به زندگی، رفاه اجتماعی ، درآمد , اعتماد عمومی و... انتخاب می شوند.

در میان 153 کشور ایران رتبه 118 را کسب کرده است که متاسفانه جایگاه خوبی برای این مقام نمی باشد.

 

شادترین کشورهای جهان در سال 2020 :

tghkn ahnjvdk ;a,v[ihk

  • 1-فنلاند

در سال 2020 نیز فنلاند مجدد بعد از سه سال پیاپی در صدر جدول کشورهای شاد جهان قرار گرفت و به نظر می رسد مصمم است که قاطعانه باقی بماند.  این کشور بسیار خوشحال از استانداردهای بالای زندگی ، سطح پایین فساد و جنگل بیشتر در هر مایل مربع نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار است. فنلاندی ها به شیوه زندگی خود چنان افتخار می کنند که سال گذشته آژانس رسمی گردشگری ملی راه اندازی قرعه کشی جهانی "اجاره یک فنلاند" را راه اندازی کرد ، که در آن برندگان با یک "راهنماهای خوشبختی" از نقاط مختلف کشور برای یک تابستان سه روزه جفت شدند. تعطیلات ماهیگیری ، پیاده روی و چیدن توت. در حالی که فنلاندی ها همیشه در صدر نوآوری های فناوری بوده اند ، آنها می دانند که شادی را نمی توان در صفحه رایانه یافت. وب سایت کمپین ادعا کرد: "راز ما در ماهیت ما بسیار به معنای واقعی کلمه است."

فنلاند براساس داده های جمع آوری شده برای پیش بینی گزارش سال 2019 ، به عنوان شادترین کشور جهان در رده بندی قرار گرفت. نمره کل فنلاند  ، 7.769 از  نمره 10 شد.

خوشحال بودن مردم یک جامعه بسیار دشوار است اما به نظر می رسد آزادی انتخاب در فنلاند این شادی را زنده و خوب نگه داشته است ، اگر به نمرات کشورهای شاد نگاه کنید خواهید دید که ، احساس آزادی در جایی که شادی در آن دخیل باشد ، کاملاً اهمیت دارد.

 

دانمارک کشور شاد جهان

  • 2-دانمارک

دانمارک برای دومین سال متوالی به عنوان شادترین کشور جهان در لیست جزوه رتبه های اول قرار گرفت. دومین کشور خوشحال در این فهرست دانمارک است که با امتیاز 7.600 تقریبا 0.169 امتیاز از فنلاند فاصله دارد . تفاوت اختلاف رتبه دانمارک با فلاند ، داشتن سطح فساد بالاتر از فلاند است.  شاید مالیات در این کشور بالا باشد اما در عوض کیفیت خدماتی که به شهروندان ارائه میگردد نیز بالا است.

پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ به عنوان یکی از پرمخاطب ترین شهرهای جهان شناخته می شود.

 

;a,v ahn [ihk s,ds

  • 3-سوئیس

سوئیس پس سال 2015 که مقام اول رو در لیست شادترین کشور های جهان داشت، به آرامی شروع به  پایین اومدن رتبه  کرد تا این که سال گذشته به کمترین مقام خود یعنی رتبه ششم رسید. اما مجدد موفق به افزایش رتبه شده و امسال مقام سوم را کسب کرد. سوئیس با کمترین میزان چاقی در اروپا با حدود 8٪ به خود می بالد.سویس در ساخت شکلات و پنیر هم نیز مقام های برتر جهانی را دارد و کشوری آرام و بدون جنگ است و از سال 1847 درگیر جنک نشده است. در سال 2015 ، سوئیس به عنوان شادترین کشور جهان شناخته شد! کشور اسکاندیناوی با اندکی عقب انداختن هنوز یکی از شادترین مکان های روی زمین است. سوئیس به دلیل زیبایی های طبیعی با کوه های آلپ سوئیس ، دریاچه ژنو ، ایجر و متاترن مشهور است.

ایسلند

  • 4-ایسلند

ایسلند نیز چندین سال در لیست شاد ترین کشورهای جهان بوده است .این جزیره که در دریای آتلانتیک شمالی در خارج از اروپا قرار دارد ، در سالهای اخیر شاهد رونق گردشگری بوده است که بسیاری از مسافران طبیعت گرد به تپه های سبز و اماکن شگفت انگیز می روند.

ایسلند به طور معمول در رده بندی متنوعی از کیفیت زندگی قرار دارد. با انتخاب هر دو مجمع جهانی به عنوان بهترین کشور در جهان برای برابری جنسیتی و انستیتوی اقتصاد و صلح به عنوان صلح آمیزترین کشور برای بیش از 10 سال پیاپی ، و دوستدار محیط زیست نیز هست. ایسلند همچنین بالاترین سرانه انتشار کتاب ها را دارد: 10٪ از ساکنان این کشور یک بار را در طول عمر خود می نویسند. ایسلند برای دومین سال پیاپی مقام چهارم را در رده بندی خوشبختی حفظ می کند. با داشتن مناظر مسحور کننده ، مالیات کم و مراقبت های بهداشتی و آموزشی رایگان ، جای تعجب ندارد که آنقدر به صدر شاخص سازمان ملل نزدیک باشد

نروژ شادترین کشور جهان

  • 5-نروژ


نروژ که قبلاً به عنوان "خوشبخت ترین کشور" در سال 2017 نامگذاری شده بود ، در سال 2020 نزدیک به برخی دیگر از همتایان نوردیک خود قرار گرفت. دوست داشتن این کشور اروپایی بسیار دوستانه است ، اما آنچه اغلب بیشتر از همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد منظره متنوع آن است. رانندگی از طریق نروژ با مناظر ناهموار و شهرهای پیچیده فراوان شگفت آور است. مانند بقیه کشورها در این لیست ، نروژ همچنین به عنوان یک زندگی ستاره ای شناخته شده است ، از جمله سیستم رفاهی بی عیب و نقص و رضایت خاطر با «کمتر» (AKA عشق به زندگی ساده). 

 عنوان یکی از مرفه ترین کشورهای جهان ، نروژ علاوه بر مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی عالی ، از مزایای بیکاری و حقوق بازنشستگی نیز برخوردار است. نروژی ها فکر می کنند که دموکراسی باید برابری را اعمال کند. نتیجه ، درآمد و اختلاف جنسیت کمتر و رضایت شغلی و اعتماد بیشتر به مسئولان منتخب است. در حالی که نروژ رتبه سوم خود را در رده بندی خوشبختی سال 2019 از دست داد ، شک دارد که کسی از این امر آگاه باشد که فقط چهار کشور در جهان از آن جلوتر هستن

 

هلند کشور شاد جهان

  • 6-هلند

علیرغم افت رتبه یک در رتبه بندی امسال ، مردم هلند همچنان از کشور خود راضی هستند ، آن ها به قدر از زندگی خود راضی هستند که نگرانی برای جوانان و نوجوانان خود ندارند. طبق تحقیقات انجام شده توسط دفتر ملی آمار CBS ، 94٪ از جوانان بین 12 تا 18 سال ادعا می کنند که از زندگی خود بسیار خوشحال هستند. این کشور که پنجمین کشور شاد جهان شده است با اختلاف ناچیزی از فلاند در این رتبه قرار گرفته است. نکته دیگری که باید درباره این کشور در نظر بگیرید این است که میزان امید به زندگی افراد در شهر هلند حتی از فنلاند نیز بالاتر است. 

 

شادترین کشورها سوئد

  • 7-سوئد

سوئد که یکی از زیباتریم کشورهای جهان است در لیست شادترین کشورهای جهان نیز قرار گرفته است.سوئدی ها همچنین یکی از بهترین سیستم های رفاهی جهان را دارند و دریافت مزایایی مانند مراقبت های قبل از زایمان یارانه ای ، 480 روز مرخصی با حقوق در هنگام تولد کودک یا فرزندخواندگی و همچنین بسیاری از مزایای مراقبت های بهداشتی دریافت می کنند. سوئد پس از صعود به دو نقطه در سال 2018 ، در رتبه هفتم  رده بندی گرفته است. سوئد به لطف ثروتمندی ، شبکه های پشتیبانی اجتماعی قوی و صداقت و مسئولیت پذیری مؤسسات خود ، پیوسته در این لیست قرار گرفته است. این کشور اسکاندیناوی همچنین دارای تعادل قابل پیش بینی کار و زندگی است: طولانی ترین دوره تعطیلات پرداخت شده را در مقایسه با هر کشور دیگر در جهان - 25 روز offers ارائه می دهد ، 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو