بورسیه‌ی تحصیلی کشور کانادا در مقطع دبیرستان

​​​​​​​کانادا، کشور کم‌جمعیت و مهاجرپذیری که امکانات رفاهی فوق‌العاده و سطح علمی مدارس و دانشگاه‌های آن بسیار عالی است. به همین جهت زندگی و تحصیل در این کشور پرهزینه است. کانادا به شکل ایالتی اداره می‌شود و در هر ایالت شکل و نحوه‌ی آموزش متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت که تحصیل در کانادا رایگان نیست. اما راه‌حلی هم وجود دارد که پیدا کردن بورسیه‌ی تحصیلی مناسب برای افراد است. زانکو در این مقاله به معرفی بورسیه‌های تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان می‌پردازد.

کانادا، کشور کم‌جمعیت و مهاجرپذیری که امکانات رفاهی فوق‌العاده و سطح علمی مدارس و دانشگاه‌های آن بسیار عالی است. به همین جهت زندگی و تحصیل در این کشور پرهزینه است. کانادا به شکل ایالتی اداره می‌شود و در هر ایالت شکل و نحوه‌ی آموزش متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت که تحصیل در کانادا رایگان نیست. اما راه‌حلی هم وجود دارد که پیدا کردن بورسیه‌ی تحصیلی مناسب برای افراد است. زانکو در این مقاله به معرفی بورسیه‌های تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان می‌پردازد.

انواع بورسیه‌های تحصیلی

به طور کلی بورسیه‌های تحصیلی به دو دسته‌ی اسکالرشیپ و فاند تقسیم می‌شوند. اسکالرشیپ‌ها بخشی از هزینه‌های تحصیلی فرد را پوشش می‌دهند. فاندها هزینه‌های زندگی فرد را هم در بر می‌گیرند.

با وجود این که عموما بورسیه‌ی تحصیلی از نوع فاند در مقطع دبیرستان به ندرت اتفاق میفتد و رقابت بر سر این نوع بورسیه‌ها بسیار بالا است، اما شانس به دست آوردن آن غیرممکن نیست.

  1. مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه‌ی تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور کانادا لزومی ندارد که دانش‌آموز مدرک زبان ارائه دهد، اما زانکو به شما توصیه می‌کند که برای دریافت بورسیه شایستگی خود را بیشتر کنید. یکی از مواردی که برای یک محصل در مقطع دبیرستان شایستگی تلقی می‌شود ارائه‌ی مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی است. به علاوه رشته‌های ورزشی و هنری هم می‌توانند شایستگی دریافت بورسیه را بیشتر کنند و احتمال دریافت آن را بالاتر ببرند.

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه اغلب به این ترتیب است:

ویزای تحصیلی در کشور کانادا

  • نمره‌های قابل قبول (Acceptable or A degree) و کسب نمره‌ی بین 2.5 تا 4 در GPA (Grade Point Average)  
  • معرفی‌نامه از معلم یا مدیر مدرسه
  • مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه 

 

اهمیت زمان‌بندی در دریافت بورسیه‌ی تحصیلی در مقطع دبیرستان

همچنان به دلیل این که این نوع بورسیه‌ها به ندرت ارائه می‌شود و رقابت تنگاتنگی که برای به دست آوردن آنها وجود دارد باعث می‌شود که هرچه زودتر برای دریافت آن اقدام کنید، شانس بیشتری داشته باشید. اهمیت زمان‌بندی آنقدر اهمیت دارد که اگر در ابتدای انتشار فراخوان برای دریافت اقدام و مدارک را ارائه ننمایید، احتمال از دست رفتن شانس خود را افزایش می‌دهید، چه برسد به این که دیرتر از موعد مقرر اقدام کنید.

پیشنهاد سردبیر زانکو