‌تحصیل در دبیرستان های کانادا، برای دارندگان اقامت دائم و سیتیزن ها و فرزندان متقضیانی که ویزای کار دارند، کاملا رایگان است

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

بودجه لازم برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را می توان به دو بخش کلی هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل تقسیم کرد. هزینه تحصیل بسته به نوع دبیرستانی که برای آن اقدام می کنید از حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متغیر است.

به طور معمول دبیرستان های دولتی هزینه های کمتری از دبیرستان های خصوصی دارند. دبیرستان های خصوصی نیز با توجه به امکاناتی که دارند و خدماتی که ارائه می دهند ممکن تا ۶۰ هزار دلار در سال نیز هزینه داشته باشند. اما هزینه های زندگی کاملا به خود شما بستگی دارد. موارد عمده ای که در هزینه های زندگی می توان به آنها اشاره کرد شامل اجاره خانه، خورد خوراک، حمل و نقل، بیمه و… هستند.

تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا

در انتخاب مدارس، شهریه و هزینه نقش مهمی را ایفا می نماید. در حالی که مدارس با نرخ شهریه بالاتر از نظر مالی مقرون به صرفه نیستند اما از امتیازات بالایی برخوردار می باشند. آنها غالباً دارای امکانات چشمگیر، تعداد زیادی فعالیت خارج از برنامه و منابع فنی فراوان، برنامه های تخصصی و خدمات پشتیبانی دانشجویی هستند.

بیشتر بخوانید:

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

پرهزینه ترین دبیرستان های کانادا

  • Oakwood Academy,Mississauga  $68.860
  • Appleby College,Oakville  $40.750
  • Greenwood College School,Toronto  $36.650
  • Branksome Hall,Toronto  $34.850

‌تحصیل در دبیرستان های کانادا، برای دارندگان اقامت دائم و سیتیزن ها و فرزندان متقضیانی که ویزای کار دارند، کاملا رایگان است. هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی کشور کانادا، برای دانش آموزان بین المللی روزانه، سالیانه ۱۴ هزار دلار کانادا میباشد. البته این شهریه برای مدارس دولتی کانادا بوده و مدارس خصوصی شهریه بالاتری دارند.

کم هزینه ترین دبیرستان های کانادا

  • Burnaby School    $14.500
  • Calgary Board of Education    $12.500
  • Coquitlam School District    $16.500
  • Edmonton Public School    $12.500

بورسیه تحصیلی زیر ۱۸ سال در کانادا

هنگامی که یک متقاضی از دوره دبیرستان موفق به اخذ بورسیه می شود، روند تحصیل در آن کشور خارجی سرعت می گیرد چرا که بر فرایند تحصیل شخص بورسیه شده از طرف ارگان بورسیه کننده به شدت نظارت می گردد. اخذ بورس تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور کانادا به ندرت اتفاق می افتد ولی همین بورس های نادر به صورت دوره ای فراخوان داده می شوند.

برخی از بسته های آموزشی دارای بورسیه تحصیلی از سوی دولت کانادا در دسترس هستند و این بسته ها مربوط به تعهد دریافت کننده به کسب آموزش در زمینه علوم نوین می شود. دلیل این امر نیز آن است که کانادا متعهد به مشارکت در پژوهش های بین المللی است. این مشارکت باید به صورت جامعه بنیاد و درون زا از مقاطع پایین تر در میان مردم و شهورندان کانادا ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در مدارس کانادا
عقیده اصلی آن است که شهروندان آموزش دیده که همین دانش آموزان مقطع دبیرستان هستند از طریق همین بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان به توسعه اجتماعی در وهله نخست و توسعه کشور کانادا و کل جهان در گام بعدی کمک می کنند. وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا (DFAIT) مسئول مشارکت دولت کانادا در برنامه های بزرگ بین المللی بورس تحصیلی است.

انجمن جهانی بورس تحصیلی، که یک انجمن شناخته شده در زمینه اخذ بورسیه در کشورهای مختلف و مقاطع مختلف تحصیلی است حدود ۲۰ دبیرستان را به عنوان پیشتاز برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان معرفی می کند.

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

بودجه لازم برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را می توان به دو بخش کلی هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل تقسیم کرد. هزینه تحصیل بسته به نوع دبیرستانی که برای آن اقدام می کنید از حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متغیر است.

به طور معمول دبیرستان های دولتی هزینه های کمتری از دبیرستان های خصوصی دارند. دبیرستان های خصوصی نیز با توجه به امکاناتی که دارند و خدماتی که ارائه می دهند ممکن تا ۶۰ هزار دلار در سال نیز هزینه داشته باشند.

اما هزینه های زندگی کاملا به خود شما بستگی دارد. موارد عمده ای که در هزینه های زندگی می توان به آنها اشاره کرد شامل اجاره خانه، خورد خوراک، حمل و نقل، بیمه و… هستند.

بیشتر بخوانید:

مدرسه های کانادا

هزینه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

انجمن جهانی بورس تحصیلی، که یک انجمن شناخته شده در زمینه اخذ بورسیه در کشورهای مختلف و مقاطع مختلف تحصیلی است حدود ۲۰ دبیرستان را به عنوان پیشتاز برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان معرفی می کند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا مستلزم هزینه های متفاوتی می باشد که کالج به کالج ممکن است طبق شرایط خاصی متغیر باشد. از آنجایی که برای والدین دانش آموزان هزینه های تحصیل مهم می باشد، در این قسمت از مقاله به بررسی هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا می پردازیم. دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های کانادا را دارند، می توانند هم در دبیرستان های دولتی پذیرش بگیرند و هم می توانند در دبیرستان های خصوصی پذیرش دریافت نمایند. هزینه های تحصیل در دبیرستان های دولتی بین 14 تا 18 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. اما در مدارس و دبیرستان های خصوصی شبانه روزی (boarding school) که هزینه های زندگی (خوابگاه، غذا، اینترنت و…) را نیز شامل می شود هزینه ها از سالی حدود 28 هزار دلار کانادا، 30 هزار دلار کانادا، 45 هزار دلار کانادا تا حدود 50 هزار دلار کانادا می تواند متغیر باشد.

نوع دیگری از تحصیل و زندگی در کانادا وجود دارد که به تحصیل در مدارس روزانه به همراه Home Stay ( اقامت در خانه و زندگی اشتراکی با خانواده های کانادایی) شناخته می‌شوند. این خانواده ها مورد تایید دولت کانادا هستند و از نظر امنیت و درجه اطمینان این خانواده ها مورد تایید هستند. دانش آموزان می توانند در مدارس روزانه ثبت نام کنند و برای زندگی به جای خوابگاه در این خانه ها و با این خانواده ها در یک اتاق مستقل زندگی کنند و سه وعده غذایی را با این خانواده ها داشته باشند و کاملا با خانواده های کانادایی زندگی خود را زودتر تطبیق دهند. در این نوع تحصیل و زندگی در کانادا، باید به صورت ماهانه هزینه ای حدود 600 الی 900 دلار را به این خانواده ها پرداخت کنند. در این صورت هزینه های مدارس روزانه نیز بین 15 تا 20 هزار دلار خواهد بود.
 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو