استرالیا کشوری مهاجرپذیر است. این کشور همه‌ساله از بین متقاضیان مهاجرت ممتازترین‌ها را انتخاب کرده و ویزا صادر می‌کند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید این مقاله شما را با شرایط کلی مهاجرت به استرالیا آشنا خواهد کرد.

استرالیا

مهاجرت به استرالیا

کشوری با وسعت زیاد و جمعیت کم در نیمکره‌ی جنوبی کره‌ی زمین در میان آب‌های اقیانوس آرام و اقیانوس هند قرار گرفته است. استرالیا و در واقع اقیانوسیه کوچکترین قاره‌ی جهان است. تقسیم‌بندی استرالیا شامل 6 ایالت و 2 قلمرو می‌باشد.
استرالیا جمعیت کمی نسبت به وسعت خود دارد. از طرفی وجود دانشگاه‌های معتبر و رتبه‌دار بین‌المللی و کمبود نیروی کار متخصص، مضاف بر شرایط خوب زندگی و فرصت‌های موجود در اقتصاد این کشور، سیل مهاجران را به سمت آن جاری کرده است. از طرف دیگر، دولت استرالیا از مهاجرت استقبال می‌کند. اما با روشی هوشمندانه غربالگری را در این زمینه انجام می‌دهند تا افراد لایق و مفید برای جامعه وارد کشور شوند. 

انواع مهاجرت به استرالیا

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا از دانشگاه‌های سطح بالای بین‌المللی و امکانات آموزشی روز دنیا برخوردار است. هشت دانشگاه برتر این کشور در لیست 200 دانشگاه برتر جهان جای دارند. بدیهیست ورود به این دانشگاه رقابتی بالا و سوابق خوب علمی را می‌طلبد.

مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری

کارافرینی و سرمایه گذاری در استرالیا

دولت استرالیا به کسانی که می‌توانند اقتصاد این کشور را توسعه دهند اجازه‌ی ورود و اقامت دائم می‌دهد. مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری همچنین نیازمند داشتن سابقه‌ی مدیریتی و مدرک زبان می‌باشد. در این روش به راحتی می‌توانید با خانواده‌ی خود به استرالیا مهاجرت کرده و از مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند شوید.

مهاجرت از طریق تخصص و مهارت

مهاجرت از طریق تخصص به استرالیا

دولت استرالیا هرساله لیست مشاغل مورد نیاز را منتشر می‌کند. این کشور در حال حاضر با کمبود نیروی کار متخصص روبرو می‌باشد و از این رو، از مهاجران متخصص در فنون و مهارت‌های مورد نیاز استقبال می‌نماید. مهاجرت از طریق تخصص به استرالیا کار ساده‌ای نیست اما امتیازات ارزشمندی را به‌همراه دارد. از جمله اعطای ویزای دائم به شما و کسانی که از لحاظ مالی قیم آن‌ها هستید.
اگر از روش مهاجرت تحصیلی استفاده کنید، در صورت کار در زمینه‌ی رشته‌ی خودتان، برای دریافت اقامت دائم از طریق تخصص امتیاز دریافت می‌کنید. اگر از امتیاز‌های موجود برای این نوع مهاجرت 65 امتیاز را کسب کنید امکان دریافت ویزا برای شما فراهم خواهد شد.

مهاجرت از طریق خانواده

مهاجرت خانواده به استرالیا

شما می‌توانید از طریق اعضای خانواده نیز به استرالیا مهاجرت کنید. فرزند می‌تواند والدین خود را به استرالیا بیاورد و بالعکس. دولت این کشور به حفظ کانون خانواده بسیار اهمیت می‌دهد. برای اسپانسرینگ فامیلی لازم است تا فرد حداقل 18 سال داشته باشد و شهروند استرالیا نیز باشد.

شرایط لازم

برای تمام این روش‌ها، سوابق و انگیزه‌نامه شما به دقت بررسی می‌شود. با توجه به فعالیت‌ها و توانایی‌هایتان امتیاز می‌گیرید و سپس تایید یا رد خواهید شد. نمره‌ی بالای زبان، سوابق کاری و تحصیلی درخشان و داشتن سرمایه از مواردیست که شما را به دریافت ویزای استرالیا نزدیک‌تر کرده و شانس شما را افزایش خواهد داد.

زندگی در استرالیا

از طرفی باید شرایط خود را برای انجام این مهاجرت بسنجید. استرالیا کشوری صنعتیست و هوایی به شدت آلوده دارد. آب‌وهوای این کشور تحت تاثیر جریانات اقیانوسی مدام در حال تغییر بوده و کمبود آب وجود دارد. این کمبود منجر به جیره بندی آب در بسیاری از مناطق این کشور شده است. از لحاظ فرهنگی دانستن زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط و زندگی در این کشور کافیست اما شرایط کلی فرهنگی این کشور به هیچ وجه شبیه ایران نیست و وفق یافتن با آن زمان خواهد برد.

از لحاظ اقتصادی نیز لازم است بدانید استرالیا کشور ارزانی نیست. متوسط هزینه‌های یک زندگی ساده تنها برای یک نفر در این کشور ماهیانه 2000 دلار می‌باشد. این هزینه در صورت داشتن یک زندگی ساده و تامین حداقل مایحتاج لازم می‌باشد. دانشجویان ماهانه حقوق دریافت می‌کنند اما هزینه‌ی مسکن را باید خود بپردازید. در صورت موفق شدن در کسب اقامت دائم استرالیا، دیگر نگرانی برای هزینه‌ی درمان نخواهید داشت زیرا تحت پوشش طرح سلامت استرالیا قرار خواهید گرفت.
 

 

بیشتر بخوانید:

شهرهای معروف استرالیا

گلدکست استرالیا

پیشنهاد سردبیر زانکو