امروزه تمام اشخاصی که در زمینه‌های آرایشگری به صورت حرفه‌ای مهارت داشته و کار می‌کنند این امکان را دارا هستند که به‌راحتی برای مهاجرت به کشور کانادا و همچنین برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. با توجه به این نکته که تعداد زیادی آرایشگاه در سراسر کشور کانادا وجود داشته است، به همین جهت تقاضا برای استخدام کردن آرایشگرها در کل کشور کانادا وجود داشته است.

شغل آرایشگری در کانادا:

شغل آرایشگری در کشور کانادا شامل کارهایی از قبیل: 1-کوتاهی مو، 2-طرح و مدل دادن، 3-فرکردن مو به صورت موقت، 4-رنگ کردن مو، 5-فر کردن دائمی مو، 6-ترمیم کردن و تقویت کردن پوست و موی و ناخن بوده است. سلمانی‌ها نیز تحت عنوان یک زیرمجموعه از این شغل و حرفه وظایفی دارند که این وظیفه‌ها عبارت‌اند از: 1-کوتاه کردن و فرم دادن موی سر و 2-کوتاه کردن و فرم دادن ریش و سبیل برای آقایان.

آرایشگران در کشور کانادا تحت عنوان یک نیروی کار ماهر به شمار می‌روند و با اخذ مدرک آرایشگری و داشتن این مدرک در سطح بالایی از استانداردها قرار گرفته و از مهارت قابلی برخوردار هستند.

ارایشگری

آیا برای آرایشگاه‌ها در کشور کانادا کار وجود دارد؟

شغل آرایشگری جزو شغل‌هایی در کشور کانادا بوده که به صورت دقیق در سراسر ابن کشور مورد تقاضا بوده و خواهان دارد و این امکان نیز برای شما وجود داشته که ویزا اقامت دائم کشور کانادا و زندگی در کانادا را حتی بدون دریافت پیشنهاد شغلی به دست بیاورید .

شرایط آرایشگری در کشور کانادا:

آرایشگر در کشور کانادا برای کار نیاز به اخذ مدرک کالج اونتاریو (OSSD) یا معادل آن داشته است. ثبت‌نام در کلاس‌های تئوری رنگ به شدت توصیه می‌شود. درنتیجه اگر مدرک مربوطه را ندارید بایستی به صورت حتم قبل از ثبت نام در کالج معاملات اونتاریو ثبت نام کرده و مدرک آن را دریافت کنید.

درآمد سالانه‌ي شغل آرایشگری در کشور کانادا:

درآمد سالانه در کشور کانادا در جهت شغل آرایشگری به صورت متوسط برای آرایش مو چیزی در حدود 32175 $ بوده است یا به صورت ساعتی حدود 16.50 $  است. درآمد بستگی به تجربه‌ی فرد در این زمینه و میزان حرفه‌ای بودن او داشته است به طوری که در اوایل کار در سطح پایین حدود 27،300 $ و افراد با تجربه درآمدی در حدود 46800 $ نیز در هر سال داشته‌اند .

 

موارد الزامی جهت کار آرایشگری در کشور کانادا:

1-به اتمام رساندن دوره‌ي کامل کارآموزی که به مدت ۱۶ هفته‌ي کاری بوده است و شامل آموزش تئوری به صورت ۱۰% از کل دوره کارآموزی بوده است.

2-حدود 2 تا ۳ سال آموزش دیدن به صورت عملی در یک آرایشگاه که شامل یادگیری ۹۰% کل دوره کارآموزی بوده است

3- فارغ التحصیلان در این رشته میبایست به صورت حتم مدرک تحصیلی آن‌ها مورد تایید وزارتخانه مربوطه باشد.

دوره های ارایشگری

4- به اتمام رساندن دوره‌ي آموزش آرایشگری که مدت زمان آن به صورت ۱۵۰۰ ساعت بوده است و بایستی ۲۰۰۰ ساعت کار عملی در آرایشگاه در پرونده‌ي خود داشته باشید و هزینه‌ي آن درحدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار بوده است.

5- تنظیم کردن توافق‌نامه کارآموزی در میان هنرجو و کارفرما که به این معنی بوده که دوره‌ي شخص زیر نظر یک مربی ماهر و متخصص در این حیطه شروع خواهد شد و شخص درآمد حداقلی در این دوره داشته و در پایان با موافقت مربی خود موفق می‌شود که «مدرک کارآموزی» را دریافت کند.

6-دریافت گواهی و اثبات گذراندن دوره‌ي آموزشی و تجربه‌ي کاری و شروع به کار

 

مهارت‌های لازم جهت شغل آرایشگری در کشور کانادا:

نکته‌ي بسیار مهم این بوده است که قبل از دریافت کردن مجوز کار به صورت رسمی که از سمت دولت استان انتاریو تایید شده است شخص متقاضی میبایست به صورت حتم تمام دوره‌های آموزشی را به طور کامل سپری کند و تمام مهارت‌های ضروری و لازم مبنی بر استانداردهای آموزشی و کارآموزی را سپری نماید.

 

مهارت‌ها و وظایف لازم جهت شرکت در آزمون آرایشگران و دریافت مدرک “C of Q”:

1-محافظت کردن از خود و دیگران در محیط‌کاری

2-انجام دادن کارهای روزانه‌ي سالن آرایشگاه

3-رعایت کردن تمام نکات بهداشتی

4-درمان کردن پوست و مو

5-کوتاه کردن موی سر

مهارت در ارایشگری

6- فرم و حالت دادن موی سر

7-فرکردن موی سر

8-انجام رنگ موی سر

9-های لایت کردن و مش موی سر

10-نصب انواع کلاه گیس به صورت انتخابی

11-انجام خدمات دست و صورت به طور انتخابی

تحت عنوان یک آرایشگر خارجی حرفه‌ای که به صورت کامل آموزش دیده است، میبایست این توان را داشته باشد تا قبل از اقدام دریافت مدرک “C of Q” و شرکت کردن در آزمون آن به صورت کامل قادر باشد تمام فعالیت‌های بالا را انجام دهد.

 

شغل آرایشگری در کشور کانادا:

 

اگر شخصی بخواهد که شغل آرایشگری را در کشور کانادا انتخاب کند میبایست به دو صورت فعالیت حرفه‌ای خود را در این زمینه شروع کند:

1-استخدام شدن در یک آرایشگاه به صورت رسمی

2-یک مرکز آرایشی در کشور کانادا احداث کند.

کانادا

پارامترهای لازم جهت احداث آرایشگاه در کشور کانادا:

1-پرداخت کردن هزینه‌های تاسیس کردن آرایشگاه

2-اخذ کردن مجوزهای لازم

3-انتخاب کردن منطقه‌ي مناسب

4-اجاره کردن مرکز آرایشی

5-استخدام کردن کارمندان

6-پرداخت به‌موقع مالیات

7-بازاریابی کردن حرفه‌ای

8-تهیه‌کردن وسیله‌ها و تجهییزات لازم برای آرایشگاه

اگر شما می‌خواهید که به صورت یک کارمند در یک مرکز آرایشگری اقدام به کارکردن کنید میبایست بدانید که آرایشگران در نقاط مختلف این کشور و درکدام شهر چه دستمزدی را دریافت می‌کنند.

میانگین دریافت کردن حقوق در شغل آرایشگری در کشور کانادا چیزی در حدود 29290 دلار در طی هر سال بوده است که این عدد بنابر پارامترهایی امکان تغییر دارد که عبارت است‌از:

متخصص پوست و مو

1-محل و مکانی که در آن فعالیت می‌کنید.

2-میزان داشتن سابقه‌ي کاری

3-میزان ساعت‌کاری که مشغول کار هستید.

این موارد شامل مواردی بوده است که می‌تواند بر روی درآمد یک آرایشگر در کشور کانادا تاثیر گذار بوده باشد و باعث افزایش یا کاهش آن شود.

 

مکان‌هایی که کارفرمایان و متخصصین مو و پوست در آن مشغول به کار هستند:

1-سالن‌های پوست و مو

2-مدرسه‌ها و موسسه‌های حرفه‌ای

3-مرکز‌های درمانی

4-سالن‌های تئاتر، فیلم‌ها و موسسه‌های تلویزیونی و سینمایی

5-مسئول فروش فروشگاه‌های زیبایی

6- نمایش در سالن‌ها برای تکنیک‌های جدید مو یا پوست

میزان حقوق در BC ، به صورت متوسط در طی هر ​​سال در حدود 28866 دلار بوده است. اگر شما به صورت حرفه‌ای و پیشرفته آموزش دیده‌اید، ارائه دهنده‌ي خدمات به صورت تخصصی و کار به صورت حرفه‌ای در سالن‌های شهرهای بزرگ انجام دهید، به صورت معمول دارای درآمد بالاتری بوده و درآمد آن‌ها بیشتتر خواهد شد. همچنین اگر این توان را داشته باشید که سالن شخصی برای خود تاسیس کنید نیز می‌توانید درآمد بسیار زیادی کسب کنید.

ازمون BC

BC همچنین گزارش‌هایی برای آرایشگرها فراهم می‌کند که عبارت انداز:

1-گزارش‌دهی دستمزدها به صورت ساعتی

2-سفرهای شغلی

3- محاسبه‌ی دقیق ساعات کاری

این امکان وجود داشته است که شما به صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت مشغول به کار شوید و کار در نوبت عصر و آخر هفته به صورت مشترک بوده است.

مهارت‌هایی که میبایست در طی این دوره‌ها بیاموزید عبارت‌اند از:

1-داشتن مهارت‌های تخصصی

2-ایجاد روابط دوستانه به صورتی که از کارکردن در میان مردم لذت ببرید.

3-مهارت‌های ارتباط برقرارکردن به صورت عالی

4-انجام دادن خدمات عالی به مشتری

5-توجه کامل به تمام جزئیات   

6-بالابردن تجربه و مهارت

7-دانش‌های تجارت

8-آموزش

دانش تجارت

بعضی از دوره‌های آموزش دوره‌‌ي متوسطه نیز نیاز بوده است و اتمام دوره‌های آموزشی آرایشگری در طی مدت دو یا سه سال به صورت تخصصی یا اتمام کالج‌ها و دانشگاه‌ها در زمینه‌ي آرایشی مو و مراقبت‌های پوستی به صورت الزامی بوده است. البته چندین سال تجربه در این زمینه این امکان را می‌دهد تا جایگزین آموزش و مدرک رسمی شود. امروزه شرایطی به وجود آمده تا دریافت دوره‌ی گواهینامه برای کار تحت عنوان آرایشگر در BC  آسان‌تر باشد، شما این امکان را دارید با انجام دادن دوره‌ها و برنامه‌های مربوطه مجوزهای آرایشی و بهداشتی مورد تأیید از سازمان آموزش و صنعت (ITA) در کشور کانادا تحت عنوان یک متخصص آرایش مو گواهی‌های لازم را دریافت کنید.

مسیرهای موجود در جهت اخذ گواهینامه صلاحیت متخصص مو:

1-تکمیل کردن برنامه‌های آموزشی به صورت کامل

2-به دست آوردن تجربه‌ی کاری حرفه‌ای در زمینه‌های مربوطه

3-شرکت کردن در آزمون و امتحان کتبی Interprovincial Red Seal و کسب نمره‌ي قبولی

4-ارزیابی عملی و اخذ گواهی مربوطه

 

اطلاعات بیشتر در این زمینه عبارت‌اند از:

 

سازمان آموزش صنعت:

 

سازمان آموزش صنعت جزو شورای زیبایی سلامت پوست و مو BC می‌باشد که یک انجمن تجاری به صورت حرفه ای در BC است. شورای زیبایی BC در جهت دادن گواهینامه صلاحیت به متقاضیان، یک آزمون به صورت کتبی از آن‌ها گرفته می‌شود و طی مدت زمان معینی نتیجه‌ي آن اعلام ‌می‌شود.

 

روش‌های موجود برای کسب اطلاعات بیشتر در جهت آزمون‌ها و پیدا کردن شغل مرتبط:

گواهی صلاحیت

1-مراجعه به صفحه‌ي رسمی BC

2-مراجعه کردن به روزنامه‌های محلی

3-مراجعه به منابع الکترونیکی

4-مراجعه به انجمن‌های حرفه‌ای در این زمینه

5-صفحه‌های ارسال شغل رایگان

6-تعیین کردن عنوان‌ها و موقعیت درست

7-تقاضای کار دادن

روزنامه‌های محلی به چه صورت بوده است:

شما این امکان را دارید تا به صورت رایگان به کتابخانه‌ي ونکوورسان و کتابخانه‌ي عمومی در ونکوور مراجعه کرده و تمام اطلاعاتی که لازم دارید از جمله: قسمت شغل‌های موجود در بخش آفتاب ونکوور در روزهای چهارشنبه و شنبه قابل دسترس بوده و دربخش عمومی استان های کانادا در روزهای یکشنبه قابل دسترس است که می‌توانید به صورت کامل آن را بررسی کنید.

ارسال شغل آنلاین به چه معنی می‌باشد:

ارسال شغل رایگان به این معنی بوده است که شغل‌های ارسال شده در تعداد زیادی از سایت‌های شغلی شرکت‌ها و تابلوهای شغلی موجود بوده که می‌توانید آن را پیدا کنید.

تعیین عنوان و موقعیت درست:

زمانی که شما در آگهی‌های شغلی در حال جست‌وجو هستید و آن‌ها را مرور می‌کنید، طیف گسترده‌ای از عنوان‌های شغلی وجود داشته که میبایست شغل‌های مرتبط را پیدا کنید.

عنوان شغلی

لیستی از عنوان‌های شغلی مرتبط:

1-تکنسین رنگ کردن موی سر

2-تکنسین کوتاهی و فرم مو در آرایشگاه

3-کارآموزی

4-تکنسین انجام کارهای مرتبط با کلاه‌گیس و گذاشتن آن

5-متخصص مراقبت کردن از پوست و مو

 

تقاضای کار دادن در کشور کانادا:

در کشور کانادا، کارفرما یا شرکت‌ها به طور معمول این انتظار را دارندتا یک رزومه‌ي خوب و برنامه‌ي درسی و نامه‌ای از سوی متقاضی‌ها دریافت کنند تا در آن متقاضی مورد نظر خود را به صورت کامل معرفی کند و تجربه و رزومه‌ي خود را به اشتراک بگذارد. شما این امکان را دارید تا از كتابخانه‌ها كتاب‌هاي مربوط به چگونگی نوشتن رزومه‌ها و پوشش‌نامه‌ها را به صورت کامل مورد مطالعه قرار دهید تا به مشکلی برخورد نکنید.

 

پیوندهایی برای کسب اطلاعات در زمینه‌ي درخواست شغل در کشور کانادا:

1-نوشتن رزومه و پوشش‌نامه‌ها

2-تجربه‌ي کار در کانادا

3-شبکه برای اشتغال

نوشتن رزومه

 

آیا می‌توان تحت عنوان یک آرایشگر حرفه‌ای به کشور کانادا مهاجرت کرد؟

باید این نکته را مد نظر قرار دهید تا اگر تحت عنوان یک متخصص حرفه‌ای پوست و مو به‌دنبال مهاجرت به کانادا بوده‌اید، شانس شما بسیار بالا می‌رود. متخصص‌های حرفه‌ای در زمینه‌ی زیبایی پوست و مو در سراسر کشور کانادا همیشه مورد تقاضا بوده و در برخی از مواقع این امکان وجود دارد تا شما ویزای اقامت دائم کشور کانادا را بدون داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما تأمین کنید.

بدون شک شما بارها با این نکته مواجه شده‌اید که داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما یا اسپانسرشیپ کانادا برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور بسیار ضروری بوده و یک پیش‌نیاز برای به ورود به سیستم و فرایند اکسپرس اینتری در کانادا بوده است اما شما بایستی بدانید به‌عنوان یک متخصص پوست و مو، شما گزینه‌هایی دیگری نیز برای اخذ ویزای کانادا داشته‌اید.

 

برای افراد مبتدی، نیز به عنوان متخصصان زیبایی پوست و مو این مجوز داده می‌شود تا تحت عنوان برنامه‌ي مهاجرت دولت کانادا به علت تقاضا برای تخصص پوست و مو اقامت و مهاجرت به این کشور را به دست بیاورند. کد مربوطه برای متخصص‌های پوست و مو NOC 6341 بوده است. این نکته خبر بسیار خوبی برای افراد واجد شرایط از سراسر نقاط جهان بوده است که می‌توانند امید زندگی و کار در کشور کانادا را داشته باشند.

اکسپرس اینتری کشور کانادا به هیچ عنوان یک کلاس ویزا نبوده است، این روش صرفاً بانک اطلاعاتی بوده است به طوری که کشور کانادا از آن برای انتخاب کردن نامزدهای مناسب در جهت مهاجرت به این کشور استفاده می‌کند. متخصص‌های زیبایی پوست و مو از نقاط مختلف جهان برای واجد شرایط شدن در جهت ورود به اکسپرس اینتری در کشور کانادا منوط به داشتن مهارت کافی، تجربه‌ي بالا و مدرک‌های لازم و ضروری در این کشور هستند. همانطور که گفته شد متخصص‌های پوست و مو و زیبایی که خواهان انتقال به کشور کانادا هستند در دسته‌يNOC 6341  قرار می‌گیرند.

عنوان‌های کاری متخصصان پوست و مو در کشور کانادا:

1-آرایش و پیرایش مو

2-دستیار و کمک آرایشگر

3-اپراتور‌های سالن زیبایی

4-تکنسین‌های رنگ کردن مو

5-متخصصان ترکیب رنگ مو

6-متخصصان مراقبت از پوست و مو

متخصص مو

7-مسئول آرایشگاه

8-دستیار آرایشگر

9-متخصص مو

10-شاگرد مدل مو

11-متخصص انواع سبک کلاه‌گیس

تمامی این عنوان‌های شغلی و نقش‌ها که به وسیله‌ي متخصصین مربوطه انجام می‌گیرد، واجد شرایط بوده تا در دسته‌یNOC  از 6341 قرار گیرند.

 

برخی از وظایف متخصص‌های زیبایی به شرح زیر بوده است:

1-مدل مویی که با توجه‌کردن به ویژگی‌ها و خصوصیات بدنی مشتری سازگار بوده است را به او پیشنهاد کنید.

2-از دستورالعمل‌ها و پیشنهاد‌های مشتری در کار خود استفاده کنید.

3-داشتن مهارت‌هایی از قبیل: 1-موهای‌کوتاه، 2-برش، 3-تار، 4-حلزونی، 5-موج و 6-سبک

4-استفاده از رنگ‌های سفید در جهت شستشو کردن استفاده کنید تا مو به صورت یخ‌زدگی یا موهای رگه‌ای حاصل شود.

5-تجزیه و تحلیل کردن وضعیت موی سر و پوست سر

تحلیل سیستم

6-درمان یا توصیه‌های مراقبت‌های پوست سر و مو

7-تمیز نگه‌داشتن کلاه‌گیس و مو

8-داشتن مهارت‌های لازم در کاشت مو

9-شامپو کردن موها و شست‌وشوی آن‌ها

10-تهیه‌کردن وسایل و لوازم سفارش داده شده

11-یادگیری تمام سبک‌های مدل مو

12-کارآموزی در مراکز حرفه‌ای

موردهای بالا به صورت کلی به عنوان یک راهنما مورد استفاده قرار می‌گیرند، در نتیجه بسیار مهم بوده و بایستی به صورت کامل این نکته‌ها را مدنظر خود قرار دهید و برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحات شخصی استان‌ها و شهرهای کانادا مراجعه کرده و مهارت‌ها و مدارک خود را با جزئیات بیان کنید.

مهاجرت کردن به کشور کانادا یک میز اختصاصی شامل متخصص‌های مو در کانادا را شامل می‌شود که نمایانگر زیبایی پوست و مو می‌باشد که از شرایط اصلی مهاجرت به کشور کانادا بوده است. آن‌ها حرفه‌ي شما را به صورت تخصصی می‌دانند و این توان را دارند که هنگامی که صحبت از مهاجرت کردن به این کشور می‌شود با تسلط کامل تمام اطلاعات شما را مورد پردازش قرار می‌دهند.

نحوه‌ي مهاجرت کردن آرایشگران به کشور کانادا:

1-محاسبه‌ي امتیاز شما در جهت مهاجرت کردن به کشور کانادا اولین مرحله برای مهاجرت به کشور کانادا می‌باشد.

2-بالا بودن امتیاز مهاجرت به کانادا در رتبه‌بندی کشور کانادا

3-بالا بودن امتیاز CRS

4-سن

5-صلاحیت‌ها و رزومه‌ي کاری

مهاجرت به کانادا

6-داشتن مدرک زبان انگلیسی به صورت رسمی

7-داشتن مدرک زبان فرانسه در صورت لزوم

8-داشتن تجربه‌کاری

9-دوره‌ي کاراموزی

این فاکتورها نشان دهنده‌ي امتیازهای مهم در CRS بوده که بالابودن این امتیازات شانس اخذ ویزا را برای شما بالا برده و احتمال موفقیت شما را بالا خواهد برد و نکته‌ي بسیار مهم این بوده است که امتیازات کلی مهاجرت شما بایستی بالاتر از 66 باشد.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

 

 

مدارک لازم انواع ویزای کانادا

جاذبه های توریستی کانادا

صفر تا صد مراحل مهاجرت منتخبین استانی کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو