در این مطلب مشاغلی که در کانادا بیشترین درآمد را دارند را مورد بررسی قرار میدهیم

یکی از دغدغه های اشخاصی که می خواهند مهاجرت کنند اشتغال است. اگر شما مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده اید باید این خبر خوش را به شما بدهیم که فرصت های شغلی زیادی در این کشور برای شما وجود دارد که با توجه به مهارت و رشته تحصیلی خود می توانید اون مشاغل را برگزینید.

کمبود نیروی کار ماهر موجب شده دولت فدرال سیستم ورود سریع برای افراد با مهارت های تخصصی را ارتقا دهد. این موضوع کانادا را به گزینه ای مناسب برای افرادی که در جستجوی زندگی و شغلی جدید هستند، تبدیل کرده است.

پس از فارغ التحصیلی در کشور کانادا اگر بتوانید شغلی پیدا کنید و مشغول به کار شوید امکان دریافت اقامت دائم این کشور را دارید. اما پیدا کردن یک شغل با در آمد بالا قطعا الویت اول شما خواهد بود. در این مقاله با ما همراه باشید تا مشاغلی که بیشترین درآمد را در کانادا دارند را به شما معرفی کنیم.

 

لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 

  • 1. پزشکی تخصصی/عمومی

در کانادا هم نیز همچون دیگر کشورها مشاغل پزشکی یکی از پردرآمدترین موقعیت های شغلی محسوب می شود. از آنجایی که در کانادا جمعیت سالخورده ای دارند با مشکل کمبود پزشک مواجه هستند به همین دلیل فرصت شغلی زیادی برای پزشکان در این کشور وجود دارد و می توانند از حقوق و مزایای بالایی برخوردار باشند.

میزان درآمد : میانگین درآمد و حقوق دریافتی پزشکان در کانادا سالانه 150،000 دلارکانادا می باشد.

 

  • 2. وکیل

یکی از بهترین مشاغل در کانادا وکالت است. اگر مدرک کارشناسی وکالت دارید بی شک می توانید یک موقعیت خوب شغلی در کانادا پیدا کنید البته این نکته رو هم باید گفت که ممکن است نیاز به اخذ مجدد پروانه وکالت داشته باشید به این دلیل که ماهیت قوانین کشورها باهم متفاوت است لذا لازم است از استانداردهای قوانین حقوقی کانادا را نیز اطلاعات کافی کسب کنید.

میزان درآمد : متوسط حقوق وکالت در کانادا سالانه 135،000 دلارکانادا است.

 

  • 3. دندانپزشکی

 

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای فعالیت دندانپزشکان  است ؛ زیرا مردم کانادا اهمیت ویژه‌ای به بهداشت دهان و دندان می‌دهند که همین امر باعث شده دندان پزشکان ارزشی بالایی در جامعه کانادا داشته باشند. تعداد دندانپزشکان در این کشور محدود است. در نتیجه فرصت‌های شغلی بسیاری برای دندان پزشکان فراهم شده است.  همچنین نیاز بازار کار دولت کانادا باعث رشد 65 درصدی دندان پزشکان شده است و این شیب رشد تا سال 2024 ادامه خواهد داشت.

درآمد : دندانپزشکان کانادایی سالانه درآمدی حدود 140،000 دلار کانادا دارند.

 

  • 4. معدنچی/حفاری معدن، نفت و گاز

 

معدن های هر کشور بخش های مهم و سرمایه های آن کشور محسوب می شوند.بخش‌های معدن و انرژی از جمله یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد و توسعه اقتصادی در کانادا به شمار می روند، بطوریکه این صنایع به نیروهای کارگر خارجی و مهاجر روی‌آورده اند تا قادر به استخدام آن دسته از نیروی انسانی که بتوانند از عهده انجام مشاغل نسبتأ سخت برآیند را داشته باشند

درآمد: متوسط درآمد سالانه معدنچی ها در کانادا 78،000 دلارکانادا می باشد.

 

  •  5. پرستاری

یکی از رشته های پولساز در کانادا پرستاری است زیرا شما می توانید با گذارندن یک دوره دوساله مدرک پرستاری خود را دریافت کنید و مشغول به کار شوید.این رشته را در کانادا، رشته‌ی LPN می‌نامند.. از آن جا که قوانین ورود و فعالیت در این شغل در هر استان یا مناطق مختلف کانادا متفاوت است ، شما باید نسبت به شرایط ورود به کار آن منطقه ای که قصد مهاجرت به آن را دارید ، آگاهی کامل پیدا کنید و بعد از کسب اطلاعات کافی وارد عمل شوید .

درآمد:  متوسط درآمد سالانه یک پرستار دارای پروانه رسمی مبلغی در حدود 100،000 دلار است. 

 

شغل های بدون مدرک دانشگاه های پردرامد کانادا

برخی از مشاغل پر درآمد در کانادا بدون مدرک دانشگاهی :

 

  • 1.  فروشنده املاک و مستغلات

متوسط درآمد سالیانه: بالای 144،000 دلارکانادا 

 

  • 2.راننده کامیون

متوسط درآمد سالیانه: بالای 140،000 دلار کانادا

 

  • 3. خلبان

متوسط درآمد سالیانه: بالای 120،000 دلار کانادا (با توجه به ایرلاین متغیر است)

 

  • 4. مدیر فروش و بازاریاب

متوسط درآمد سالیانه: بالای 110،000 دلار کانادا

 

  • 5. تکنسین برق

متوسط درآمد سالیانه: بالای 75،000 دلار کانادا

 

 

اگر علاقه مند به کار و یا تحصیل در کانادا هستید می توانید از مشاوره رایگان موسسه زانکو بهره مند گردید و با مشاوران این موسسه مشورت نمائید.

 

بیشتر بخوانید :

رده بندی شغلی در کانادا

افزایش شغل در کانادا

کار در کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو