شهرهای ارزان کانادا برای زندگی

از آنجایی که کانادا یکی از گران ترین کشور های جهان است ممکن است برای مهاجرت به این کشور دنبال شهر های نسبتا ارزان آن باشید در این مقاله ما تعدادی ازین شهرها را برای شما بیان کرد ایم

کانادا در اکثر رده بندی های جهان ، در تمام عنوان ها در رده های برتر قرار دارد ؛ این کشور که یکی از محبوب ترین کشورهای جهان است دارای برترین دانشگاه های جهان ، بالاترین میزان امید به زندگی، بالاترین سطح رفاه و کیفیت زندگی ، بهداشت عمومی بالا و .... می باشد همچنین جزوه گران ترین کشورهای جهان نیز محسوب میشود و پنجمین کشور گران دنیا است. اما دلایل محکم و بهتری برای مهاجرت و زندگی به این کشور وجود دارد که برای بسیاری از مردم جهان کشوری رویایی است. اگر شما به دنبال مهاجرت به کانادا هستید و میخواهید شهری  مقرون به صرفه انتخاب کنید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با ارزان ترین شهر های کانادا آشنا کنیم.

وقتی به شهرهای ارزان قیمت کانادا مراجعه می کنید ، باید دو عامل مهم را در نظر بگیرید: قیمت مسکن و بازار کار. برخی از شهرها ممکن است اجاره ارزان داشته باشند ، اما ممکن است مشاغل محدودی نیز در دسترس باشند. 

 

شربروک استان کبک

 • شربروک Sherbrooke، کبک

این شهر که نزدیک شهرهای نیوهمشایر، ورمونت و نیویورک در آمریکاست ششمین شهر بزرگ استان کبک هست به کانون فرهنگی، اقتصادی و سازمانی منطقه‌ی استری (Estrie) شهرت دارد. شربروک در بین شهرهای استان کبک بالاترین تعداد دانشجو را دارد که بیش از 40،000 دانشجو در 8 موسسه آموزشی این شهر مشغول به تحصیل می باشند.

یکی از جذابیت های این شهر طبیعت زیبا و سرزنده آن است که دارای کوه‌ها، رودخانه‌ها ، دریاچه‌ها و تپه‌های اسکی است که گردشگران زیادی را به‌سمت خود جذب می کند. شربروک در محل رودخانه های سنت فرانسیس (St. Francis) و مگوگ (Magog) قرار دارد ، این شهر با خطوط راه‌آهن ملی که دارد  به قطب حمل و نقل عمومی مهمی تبدیل شده است که از آنجا، کالاها به داخل یا خارج از کشور حمل می‌شوند که این موضوع، این شهر را به مکان مناسبی برای راه‌اندازی یک کسب و کار تبدیل کرده است. قیمت مسکن در این منطقه بسیار ارزان است اما به غیر از مسکن هزینه های نیاز های عمومی نیز در مقایسه با سایر شهر های کانادا بسیار پایین تر است. 

هزینه های زندگی در شهر شربروک ۱۵٫۶% کمتر از میانگین ملی می باشد. به همین علت این شهر ارزان ترین شهر در میان شهرهای با جمعیت بیش از 100،000نفر در کانادا است. 

 • میانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک‌اتاقه در مرکز شهر- 475 دلار
 • میانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک‌اتاقه خارج از مرکز شهر- 405 دلار

 

کانادا

 • مونکتون (Moncton)، استان نیوبرانزویک (New Brunswick)

جمعیت مونکتون بیش از 140،000 نفر است و زبان رسمی آن فرانسه و انگلیسی می باشد. مونکتون، یکی از بهترین شهر‌های کانادا برای راه‌اندازی کسب و کاراست و فرصت شغلی در این شهر زیاد است.  اگر از ازدحام ترافیک در شهرهای بزرگ متنفر فراری هستنید بهترین گزینه برای شما شهر مونکتون خواهد بود . وسایل حمل و نقل عمومی در مرکز شهر کیفیت بالایی دارند و شما می توانید  در عرض 15 تا 30 دقیقه به مکان مورد نظر خود برسید.

 • یانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک‌اتاقه در مرکز شهر- 734.29 دلار
 • میانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک‌اتاقه خارج از مرکز شهر- 642.08 دلار

 

شهرارزان کانادا

 

 • Thunder Bay، استان آنتاریو

. جمعیت شهر Thunder Bay که Lakehead نامیده می شود تقریبا 108،400 نفر است.  صنایع مهم Thunder Bay شامل حمل و نقل، آموزش، معدن، تولید و جنگل‌داری است.در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ کانادا، Thunder Bay دارای هزینه‌ی زندگی بسیار پایین‌تری، مخصوصاً در اجاره یا خرید خانه است. ارزان‌ بودن، یکی از قوی‌ترین جاذبه‌ها برای کانادایی‌هایی است که به این شهر نقل مکان می‌کنند. نگرش فعال، پویا و رو به آینده در جامعه‌ی این شهر، همان چیزی است که باعث می‌شود مهاجران جدید، در این شهر باقی بمانند و Thunder Bay را خانه‌ی خود بدانند. 

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ کانادا، Thunder Bay دارای هزینه‌ی زندگی بسیار پایین‌تری، مخصوصاً در اجاره یا خرید خانه است. ارزان‌ بودن، یکی از قوی‌ترین جاذبه‌ها برای کانادایی‌هایی است که به این شهر نقل مکان می‌کنند. نگرش فعال، پویا و رو به آینده در جامعه‌ی این شهر، همان چیزی است که باعث می‌شود مهاجران جدید، در این شهر باقی بمانند و Thunder Bay را خانه‌ی خود بدانند.

یکی دیگر از امتیازات زندگی در این شهر، این است که پرواز به‌سمت تورنتو از Thunder Bay ارزان است و شهر مینه‌سوتا در آمریکا، برای تعطیلات آخر هفته، در دسترس شماست.

 • میانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک‌اتاقه در مرکز شهر- 925 دلار
 • میانگین اجاره‌ی ماهانه‌ی یک خانه‌ی تک اتاقه خارج از مرکز شهر- 818.75 دلار

 

کبک کانادا

 • لاوال(Laval) ، کبک

لاوال در ۳۰ کیلومتری شمال غربی مونترال است .اقتصاد لاوال دارای تنوع و گستردگی بسیاری است. هزینه های زندگی در لاوال پایین تر از سایر شهر های بزرگ کاناداست.هزینه های زندگی در شهر لاوال ۹٫۳% کمتر از میانگین ملی است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در لاوال بطور متوسط ۷۰۰ دلار است.

 

زندگی در کانادا

 • ساگونه (Saguenay)، کبک

ساگونه در ۲۰۰ کیلومتری شمال شهر کبک واقع شده است. تقریبا ۹۸%  این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در شهر ساگونه، هزینه زندگی ۷٫۹% کمتر از میانگین ملی است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ساگونه بطور متوسط ۴۰۰ دلار است.

 

;hkhnh

 • سنت کاتارینز (ST. CATHARINES)، انتاریو

سنت کاتارینز که به دلیل فضاهای سبز، باغ ها، پارک ها به شهر باغ هم معروف است از شهرهای ارزان کانادا است . این شهر به دلیل وجود  آبشار نیاگارا گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

هزینه زندگی در سنت کاتارینز از میانگین کانادا بسیارپایین است. این شهر دومین شهر بزرگ در منطقه نیاگارا و ششمین منطقه بزرگ در انتاریو می باشد. 

 • اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 998 دلار
 • اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 905 دلار

 

شهرهای ارزان کانادا

 • ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا

جمعیت ابوتسفورد حدود 141 هزار نفر است و از اقلیت های مختلف در آن زندگی می کنند.این شهر در نزدیکی ونکوور، ریچموند و برنابی است. این شهر  یک سیستم آموزشی قوی دارد و فاصله چندانی با آمریکا ندارد. این شهر علاوه بر ارزان بودن شهری پرنشاط و شاد است.

 • اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1050 دلار
 • اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 962 دلار

 

پیشنهاد سردبیر زانکو