نروژ یکی از کشور بسیار زیبایی در اروپا است و در قسمت شمال اسکاندیناوی قرار گرفته است. مساحت دقیق نروژ ۳۸۵٬۱۵۵ کیلومتر مربع بوده است. نکته‌ی بسیار خوب این است که در سال 2020 درکشور نروژ سرشماری صورت گرفته که بر اساس آن سرشماری این کشور در حال حاضر 5.368 میلیون نفر جمعیت در خود جای داده است. انواع بانک‌ها و اداره‌های مهم در نروژ و مخصوصا مراکز تجاری دارای اهمیت بسیاری در نروژ بوده و همه در اسلو دور هم جمع شده‌اند و به آن لقب شهر بین المللی را داده‌اند و به طور کلی نروژ یکی از بهترین کشورها در جهان برای اقامت و گردشگری در جهان است زیرا تمام ویژگی‌ها برای لذت بردن از محل اقامت را داراست.

نروژ:

در این مقاله سعی داریم به مرور کلی از نروژ و شهرهای آن بپردازیم تا شما تا حدودی با آن آشنا شوید و همانطور که گفته شد نروژ یکی از کشور بسیار زیبایی در اروپا است و این موضوع را به طور کامل می‌دانیم و می‌خواهیم به صورت دقیق‌تر آن را مورد بررسی قرار داده و بیشتر با آن آشنا شویم پس با ما همراه باشید، نکته‌ی مهم این است که برای اینکه شکل ظاهری نروژ و موقعیت جغرافیایی دقیق آن در اروپا را بدانیم و موقعیت بهتر بقیه‌ی کشورهای اروپایی را به طور کامل متوجه شوید، نقشه‌هایی از کشور نروژ در انواع کتاب‌ها و نقشه‌ها آمده است که می‌توانید آن‌ها را مطالعه کرده و با کل نقشه‌ها و متنوع‌ترین آن‌ها آشنا شوید؛ البته نکته‌ی بسیار مهم این است که چند دفعه هم از من سوال شده که کشور نروژ در کدام قاره در جهان قرار گرفته است؟ و گرفتن پاسپورت نروژ چگونه است؟ و آن دسته از دوستانی که جغرافیایی به شدت ضعیفی دارند نیز دعوت می‌شود که تا پایان با ما همراه شوند تا با کشور نروژ و موارد دیگر از قبیل شهرهای نروژ و جمعیت نروژ به طور کامل و به صورت دقیق آشنا شوید.

نروژ

نروژ در قسمت شمال اسکاندیناوی قرار گرفته است به عبارت دیگر اگر تور سفر به نروژ را خریداری کرده باشید هواپیما شما را به طور دقیق از قسمت مرز شمال شرقی ایران خارج می‌کند و اگر راه خود را مستقیم در همین مسیر ادامه داده تا پس از ساعتی به نروژ برسید به طوری که اگر یک خط فرضی از شمال قسمت شرق ایران به طرف اروپا در نظر گرفته باشید نروژ درست در امتداد این خط قرار گرفته است.

یکی از مهم‌ترین همسایه‌های نروژ سوئد بوده است و یک مرز بسیار طولانی در شرق نروژ با سوئد وجود دارد. نروژ همچنین با فنلاند و کشور روسیه از ناحیه شمال همسایه بوده است، نکته‌ی جالب اینجاست کشور وسیع روسیه تا غرب اروپا ادامه پیدا می‌کند.  در قسمت غرب نروژ به طورکامل مرز آبی موجود است که به ترتیب از قسمت شمال مشمول دریا بارنتز، دریا نروژ و اقیانوس اطلس شده است و موجودیت همین آب‌های آزاد است که به طبیعت نروژ زیبایی بسیار دیدنی و جذابی اعطاع کرده است.

شهرهای نروژ:

از آنجا که امروز قصد داریم به طور کامل در موقعیت جغرافیایی کشور نروژ و شهرهای آن متمرکز شویم فقط ذکر چند مورد کلی و بسیار مهم را درباره ی این کشور بیان می‌کنیم تا به طور کلی با این کشور آشنا شوید و در ادامه به معرفی کامل شهرهای نروژ اشاره کرده و موقعیت و وضعیت آن‌ها را روی نقشه بررسی و پردازش می‌کنیم.

مساحت دقیق نروژ ۳۸۵٬۱۵۵ کیلومتر مربع بوده است. نکته‌ی بسیار خوب این است که در سال 2020 درکشور نروژ سرشماری صورت گرفته که بر اساس آن سرشماری این کشور در حال حاضر 5.368 میلیون نفر جمعیت در خود جای داده است. نروژ کشوری است که کوهستانی بوده و سردسیر و جنگل‌هایی انبوه داشته و به صورت کلی تمام شهرهای نروژ هوای بسیار سردی داشته و نکته‌ی بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که با دقت به نقشه این امکان وجود دارد که آن را به خوبی مشاهده کرده، و شاهد بریدگی‌های فراوانی بوده که در ساحل‌ها و بنادر این کشور وجود داشته است. این بریدگی‌ها یادگار زمانی است که در این مکان‌ها انواع یخچال طبیعی وجود داشته است.

شهرهای نروژ

در قسمت شمال نروژ خواهید توانست انواع جزایر کوچک و متعددی را ببینید که مشهور‌ترین آن‌ها لوپهاوت نامگذاری شده است. با توجه به این تفسیرها افرادی که در خرید تور اروپای خود کشور نروژ را مقصد خود برای گردش در برنامه قرار داده اند، این نکته را بدانند که طبیعتگردی بخش جدانشدنی از سفرهای آن‌ها است زیرا نروژ بسیار شهر‌ها و مکان‌های دیدنی دارد که از آن لذت خواهید برد.

 

پایتخت نروژ:

 

شهر اُسلو پایتخت نروژ بوده است و همانطور که در انواع نقشه‌ها قابل مشاهده است در جنوب نروژ قرار گرفته است. اسلو به علاوه این که پایتخت کشور نروژ بوده است، بزرگترین شهر نروژ نیز است. اسلو هم یک استان می‌باشد و هم یک شهر. اسلو از نظر اقتصاد و سیاست جزو مهمترین شهرها در بین شهرهای نروژ به شمار می‌رود.

در سال 1624 میلادی اسلو به طور کامل به آتش کشیده شد و به طور کامل سوخت اما قابل توجه این است به سرعت دوباره بازسازی شد و حال یکی از شهرهای بسیار زیبا و بسیار تاثیرگذار در میان شهرها در اروپاست. نام پیشین شهر اسلو کریستیانیا بوده است که هنوز هم نام محبوب و مشهوری است اما در سال 1877 به اسلو تغییر پیدا کرد. نام فعلی شهر از یکی از روستاهای این ناحیه برگرفته شده است و ریشه‌ی فرهنگی در این کشور دارد.

پایتخت نروژ

انواع بانک‌ها و اداره‌های مهم در نروژ و مخصوصا مراکز تجاری دارای اهمیت بسیاری در نروژ بوده و همه در اسلو دور هم جمع شده اند و به آن لقب شهر بین المللی را داده‌اند. از نظر پراکندگی جمعیت نیز درصد بسیاری از جمعیت شهر یا همان استان اسلو در منطقه‌های شهری سکونت می‌کنند.

کشور نروژ دارای شهرهای زیادی است که در این قسمت از مشهورترین و محبوب ترین آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

شهر ترومسو نروژ:

ترومسو یکی از مشهورترین و زیباترین شهرهای کشور نروژ نامگذاری شده است که در قسمت شمالی نروژ قرار گرفته است و اکثرا کسانی که فقط به قصد سفرهای توریستی به نروژ سفر می‌کنند و قیمت تورهای اروپا هم برایشان بسیار مهم است حتما گزینه‌ی سفر آن‌ها ترومسو خواهد بود. اگر خواهان تماشای نهنگ‌های بسیار زیبا و مشهور نروژ هستید و دوست دارید حتما تماشاگر حضور خورشید در آسمان در نیمه شب باشید پس فرصت را غنیمت شمرده و به این کشور زیبا سفر کنید و طبیعت رمزآلود و شگفت انگیز آن را کشف کنید، ترومسو یکی از بهترین مقصدهای سفر در کل اروپا برای شما بوده است.

شهر ترومسو

تورهای طبیعت حرفه ای و اسکی کردن در ترومسو بسیار طرفدار دارد به طوری که لینگنفجورد نیز مهمترین منطقه نروژ برای اسکی کردن در این ناحیه محسوب می‌گردد. اگر می‌خواهید از ترومسو دیدن کنید حتما به شبه جزیره وارانگر نیز سرزده و به تفریح در آن بپردازید زیرا به قاطعیت می‌توان گفت که شگفت انگیزترین مکان برای دیدن انواع پرنده درکل اروپاست؛ گرچه می‌توانید در آنجا به ماهیگیری و شکار خرچنگ نیز پرداخته یا در فصل‌های سرد و یخبندان سوار سورتمه‌های جذاب آن شوید که گله سگ‌ها آن را می‌کشند و به شما سواری می‌دهند.

به طور کل در منطقه‌های اطراف شهر ترومسو چند جزیره بسیار خاص برای گردش وجود دارد که سنجا، کلوویا و سامرایی از مشهورترین و زیبا ترین آن‌ها بوده‌اند.

لوفوتن و نوردلاند نروژ:

 

جزیره‌های لوفوتن به قله‌ها و کوهستان‌های طبیعی و بدون دخالت و دستکاری انسان معروف شده است و بسیاری از عکاس‌ها برای محل عکس برداری خود این منطقه را انتخاب می‌کنند و بسیاری از مجله‌ها و مقاله‌هایی که از نروژ و طبیعت آن مشاهده کرده‌اید به لوفوتن تعلق دارد. سفر به جزیره‌های لوفوتن را به عکاس‌های حرفه‌ای که در زمینه‌ی عکاسی طبیعت به طور تخصصی و حرفه ای فعالیت می‌کنند حتما توصیه می‌کنیم.

نوردلاند:

 به آن نورلان هم گفته می‌شود که در قسمت شمالی نروژ قرار گرفته است و از آن‌جا که در فصل تابستان پر از گردشگرهای مختلف از سراسر جهان می‌شود. اسکی کردن و پیاده روی در طبیعت نروژ جزو مهمترین تفریحات توریست ها در نوردلاند بوده است. البته انواع مسیرهای بسیار جذاب و زیبا برای رانندگی در این شهر موجود است که آن را با جذایر هاوایی مقایسه می‌کنند. بودو جزو مهمترین بخش نوردلاند محسوب می‌گردد که همیشه سرگرمی‌ها و انواع تفریح های متنوع و متعدد در آن در فضای باز موجود است که برای همه‌ی سنین در همه‌ی رده‌ها بسیار مناسب بوده است. این نیز گفته خواهد شد که بودو در سال 2024 پایتخت فرهنگی اروپا نام‌گذاری می‌شود که برای پیشرفت نروژ بسیار مهم است.

نوردلاند

شهر برگن کشور نروژ:

برگن بعد از اسلو دومین شهر بزرگ این کشور حساب می‌شود. برگن تعداد بسیار زیادی از رستوران‌های لاکچری که برای انواع سلیقه‌ها غذا تهیه می‌گردد. موزه‌های زیادی هم در این شهر وجود داشته که معروف ترین آن موزه هنری می‌باشد. اگر برگن را برای مسافرت انتخاب کنید می‌توان زمان زیادی در خیابان‌های سنگفرش شده پیاده روی کرده و لذت ببرید و از منظره‌های کوهستانی آن نیز لذت ببرید. روستاهای زیادی هم در نزدیک شهر برگن وجود دارد که اگر دوستدار روستاگردی بوده باشید برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود. از طرف دیگر برگن به قطارهای بزرگ و زیبا نیز معروف بوده است و گفته شده است که زیباترین قطارهای دنیا برای این منطقه می‌باشد. در کل برگن شهر بسیار خوبی برای تفریح و گردش می‌باشد.

آبدره گیرانگر در نروژ:

در غرب این کشور آبدره‌ای زیبا و فوق العاده موجود است که با نام گیرانگر معروف است. این آبدره به طوری زیبا است که نام آن در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. آبشارهای بسیار زیادی به این آبدره ریزش دارند که معروف ترین آن سون سیستر یا هفت خواهر نام گذاری شده است.

آبدره گیرانگر به طور کلی یک منطقه بسیار عالی برای ماجراجویی و گردش طبیعت است و امتحان کردن انواع تفریحات آبی لذت بخش است. در این مکان زیبا می توان صخره‌نوردی و کوه‌نوردی نیز انجام دهید و یا تمام مدت به تماشای گاومیش‌ها نشسته و از محیط لذت ببرید.

ابدره گیرانگر

جاده‌ای به نام ترولستیگن در این منطقه وجود داشته است که دقیقا در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته است و رانندگی در آن بسیار لذت بخش و فراموش نشدنی خواهد بود. اگر اهل سفر با قطار بوده‌اید باید به شما اطلاع بدهیم بهترین مقصد را انتخاب کرده‌اید با سفر با قطار به آبراه گیرانگر بسیار لذت بخش بوده و رای کامل را برای سفر با قطار در اروپا به دست آورده است زیرا تمام مدت از سوارشدن در قطار به سوی این دیار لذت برده و شاهد منظره‌های عالی و سرویس‌دهی خوب و تماشایی باشید.

آشنایی بیشتر با مهم ترین شهرهای نروژ:

کشور نروژ از جمله بهترین کشور‌های دنیا است که در منطقه‌ی اسکاندیناوی قرار گرفته شده است. تمام افرادی که قصد سفر یا مهاجرت به نروژ را دارا می‌باشند، این موقعیت وجود دارد که با شناخت کامل‌تری از شهرهای نروژ به بررسی کامل روش‌های موجود، شانس خود را برای اقامت گرفتن و سکونت در آن افزایش می‌دهند. از ویژگی‌های بسیار عالی کشور نروژ می‌توان به اقتصاد خوب و با ثبات کشور جهان با بالاترین نرخ لذت بردن از زندگی در جهان اشاره کرد.

داوطلبان بسیار زیادی سالیانه از سراسر جهان به خصوص ایران برای اقامت کشور نروژ اقدام می‌کنند که با داشتن اطلاعات کامل از شرایط زندگی در نروژ توان این را دارند که با آمادگی و شرایط مناسب‌تری را برای اقامت و زندگی خود اقدام کنند.

معرفی ویژگی‌های برتر شهر اسلو:

شهر اسلو یکی از بزرگترین و جزو شهرهای مهم نروژ و پایتخت این کشور محسوب می‌شود. اسلو با نام بهترین شهر نروژ از نظر زیبایی و صنعت و اقتصادی برای زندگی شناخته شده است. اسلو مراکز علمی، اقتصادی و فرهنگی متعددی و کانون‌های مهم و قدرتمند بازرگانی دریایی و صنایع پیشرفته دریایی اروپا به حساب می‌آید. کشور ایران جزو ۱۰ کشور برتر در زمینه فرستادن مهاجر به شهر اسلو بوده است و از نطر گردشگری نیز همه ساله مسافران زیادی از سراسر ایران راهی تماشای این شهر و کشور می‌شوند.

ویژگی های شهر اسلو

اسلو آب و هوای قاره‌ای دارد، با تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های بسیار سرد همراه است. با توجه به تاثیرهای اقلیمی، زمستان سردتر از منطقه‌های دیگر در همان عرض جغرافیایی دارا است. اسلو در سال میزان زیادی بارندگی دارا است.

  • 1-اقتصاد:

اسلو مرکز بسیار مهمی از دانش دریایی در اروپا دارا است و نزدیک به حدود ۸۰ شرکت و ۸،۵۰۰ کارمند در قسمت‌های مختلف دریایی دارد. بعضی از آن‌ها یکی از بزرگترین شرکت‌های کشتیرانی در جهان، کشتی گیران و کارگزاران بیمه بوده و در کل اقتصاد بسیار خوبی داد.

  • 2-ورزش:

اسلو به خانه‌های برگزاری مسابقات بزرگ و بین المللی اسکی روی میز است و مسابقه‌های اسکی در شمال اروپا بوده است . این مسابقات سالانه‌ای که در قالب جشنواره اسکی برگزار می‌گردد . اسلو میزبان انواع مسابقات جهان در سال ۱۹۸۶ ، ۱۹۹۰ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۶ بوده است. مسابقات قهرمانی اسکی جهان در سال ۱۹۳۰ ، ۱۹۶۶ ، ۱۹۸۲ و ۲۰۱۱ و همچنین بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۵۲ صورت گرفته و در حیطه‌ی اسکی بسیار پیش گام است.

  • 3-گردشگری:

اسلو تعداد بسیار زیاد و مشهوری مناطق سبز درون هسته شهر و نیز خارج از آن دارا است که از مناطق مهم گردشگری است.

  • فروگنر پارک یک پارک بسیار بزرگ است که چند دقیقه پیاده روی از مرکز شهر دارا است و تقریبا نزدیک آن است. این بزرگترین و زیباترین پارک در نروژ بوده است که مجموعه‌ی زیادی از مجسمه‌های مهم نروژ در آن است.
  • باگدوی یک منطقه سبز بزرگ و زیبا بوده است که معمولا جزیره کوچک موزه اسلو نیز نامیده می‌شود.
  • پارک مجسمه سازی اکبرگ بارگن پارک مجسمه‌سازی و پارک ملی با نمای پانوراما از شهر اکبرگ در جنوب شرقی این ناحیه قرار گرفته است.
  • سنت پارک یک پارک عمومی و قدیمی در بالای تپه در مرکز اسلو قرار گرفته است.
  • 4-حمل و نقل:

اسلو بزرگترین سیستم  ومهم‌ترین بخش حمل و نقل عمومی نروژ را داراست که توسط روتور خدمات خود را می‌دهد . این سیستم شامل شش خط مترو ، بزرگ ترین بخش مترو در جهان شامل شش خط اسمو تراموا و هشت خط راه آهن می‌باشد.  تراموا در منطقه‌ی نزدیک به مرکز شهر قرار دارد، این در حالی است که مترو زیر زمین از طریق مرکز شهر اداره می گردد و هرچه پیش می‌رویم از حومه‌ها دورتر می‌گردد.

حمل ونقل

  • 5-دانشگاه:

دانشگاه اسلو بزرگترین و زیباترین دانشگاه کشور نروژ می‌باشد. که این دانشگاه در سال ۱۸۱۱ تاسیس گردیده است. در دانشگاه اسلو بیشتر از ۳۰ هزار دانشجو در حال تحصیل قرار دارند. درس‌های این دانشگاه اسلو به زبان‌های انگلیسی ارائه می‌گردد. ذکر این نکته بسیار مهم است که در مرحله‌ی کارشناسی تمام رشته‌های موجود به زبان نروژی ارائه می‌گردد.

آشنایی بیشتر با شهر هالدن:

همانطور که گفته شد جزو شهرهای بزرگ نروژ بوده است. که از مهم ترین و تاثیر گذارترین شهرهای نروژ است. برگن یک مرکز فرهنگی بسیار مهم در منطقه بوده است که به عنوان شهری از آن یاد می‌شود که بسیار تاثیر گذار است و زندان هالدن در این شهر قرار دارد که زندان هالدن که به عنوان انسانی‌ترین زندان جهان مشهور است و جدیدترین زندان این کشور است که شامل تمام امکانات بوده و در سال 2020 ساخته شده است.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید تا مشاوران زانکو شما را در تمام مراحل سفر یا اقامت به نروژ یاری کنند.

دانشگاه نروژ

بیشتر بخوانید:

روش مهاجرت

تعیین وقت سفارت

گردشگری اروپا

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو