منچستر شهری بزرگ و دوست داشتنی برای همه‌ی سنین و سلیقه‌هاست. جدا از جشنواره‌ها و راهپیمایی‌های مختلف فرهنگی، این شهر دارای دو تیم فوتبال بزرگ است و دانشگاه‌های بزرگ و مهمی نیز در خود دارد. منچستر ششمین شهر پرجمعیت انگلستان و یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای این کشور است. شایان توجه است که نزدیک به 20 درصد جمعیت این شهررا آسیایی‌های تشکیل می‌دهند.

آب و هوا

آب و هوای منچستر

منچستر همانند بیشتر نقاط جزیره‌ی انگلستان، هوایی مرطوب داشته و بارش قابل توجهی را در طول سال به خود اختصاص می‌دهد. میانگین دمای هوای منچستر 10 درجه سانتی‌گراد است و شهری گرم محسوب می‌شود. میانگین بارش منچستر نیز در سال 929 میلی‌متر می‌باشد.

حمل‌ونقل

حمل و نقل منچستر

منچستر اولین شهر صنعتی اروپاست و ازهمین رو ارتباطات جاده‌ای بسیار خوبی با دیگر شهرهای مهم دارد. سیستم تراموای درون‌شهری منچستر نیز بسیار قدرتمند بوده و یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های انگلیس (MAN) در این شهر قرار دارد. ترافیک شهری منچستر نیز به‌مانند دیگر شهرهای بزرگ و مهم سنگین است.

اقتصاد و هزینه‌های زندگی

اقتصاد منچستر

علیرغم رکود حاصل از جنگ جهانی دوم، اقتصاد منچستر در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته است. در انگلیس، منچستر را به عنوان شهری با موقعیت‌های شغلی پرتعداد و پردرآمد می‌شناسند و از همین رو، این شهر مقصد محبوبی برای مهاجرت ساکنان شهرهای اطراف محسوب می‌شود. هزینه‌های متوسط زندگی در منچستر به شرح زیر است:
•    اجاره‌ی آپارتمان داخل شهر: 700 پوند به بالا
•    اجاره‌ی آپارتمان خارج شهر: 500 پوند به بالا
•    کرایه هفتگی اتوبوس: 25 پوند
•    صرف غذا در رستوران: حداقل 10 پوند
•    فست‌فود: 80 پوند به بالا
•    سینما: 10 پوند

وضعیت فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری

دیدنی های منچستر

منچستر از لحاظ فرهنگی بسیار غنی بوده و تاریخی پر فراز و نشیب دارد که حاصل آن موزه‌های دیدنی و متنوع است. IWM شمالی یکی از معروف‌ترین موزه‌های بریتانیاست که در این شهر قرار دارد. همچنین منچستر همه‌ساله میزبان فستیوال‌های مختلف فرهنگی بوده و جشنواره‌های بسیاری در این شهر برگزار می‌شود. دو استادیوم اولدترافورد و اتحاد و نیز موزه‌ی تاریخ فوتبال، جذابیت‌های دیگر این شهر را تشکیل می‌دهند و بخش زیادی از محبوبیت این شهر به همین علت است. در بیرون شهر نیز مناظر زیبا و پیست‌های مختلف از جمله اسب سواری منتظر گردشگران می‌باشد.

محله‌های منچستر

بهترین محله های منچستر

مرکز شهر را بیشتر بافت قدیمی تشکیل داده و نواحی مسکونی و آپارتمانی بیشتر در بیرون شهر قرار دارند. معماری منچستر ترکیبی زیبا از سنت و مدرنیته است و شهرداری و شورای شهر آن سالهاست با عملکرد خوب خود به حفظ زیبایی و کارایی مناطق شهری کمک کرده اند. مناطق مسکونی خارج از شهر عبارتند از: ترافورد، تام‌ساید، سالفورد، منچستر شمالی و منچستر جنوب شرقی. الترینچام، دیدزبوری و استاک‌پورت نیز مناطق مسکونی خانواده‌پسند به حساب می‌آیند. از شهرک‌های بافت قدیمی مرکز شهر می‌توان به آلترینچام، استاک‌پورت و بوری اشاره کرد و جنوب لندن بیشتر حالت روستایی دارد و برای فرار از شلوغی مرکز شهر به‌خصوص در سنین بازنشستگی گزینه‌ی بسیار خوبیست.

وضعیت آموزشی

دانشگاه منچستر

منچستر یکی از دانشجوپذیرترین شهرهای انگلستان است. در حال حاضر حدود 11000 نفر دانشجو در این شهر مشغول به تحصیل می‌باشند. به غیر از دانشکده‌ی آموزش عالی و کالج‌های اختصاصی برای رشته‌های مختلف، دانشگاه مرکزی منچستر بزرگ، دانشگاه سالفورد و دانشگاه بولتون نیز دیگر مراکز آموزش عالی منچسترند. دانشگاه منچستر، بزرگترین دانشگاه تمام وقت انگلستان است که مشهوریت خود را از مدرسه‌ی کسب و کار و تجارت منچستر دارد. اولین دوره‌ی MBA در بریتانیا در این مدرسه برگزار شده است.

 

بیشتر بخوانید:

پکیج مراحل مهاجرتی

وظایف موسسه مهاجرتی

پیشنهاد سردبیر زانکو