چگونه مقدمات مهاجرت خود را بچینیم؟

برای مهاجرت به کشور های دیگر از جمله کانادا باید مجموعه اقداماتی را انجام داد تا بتوان در کمترین مدت ممکن، کمترین زمان ممکن و راحت ترین روش مهاجرت نمود. در این مقاله به نحوه صحیح مهاجرت میپردازیم.

برای مهاجرت به کشور های دیگر از جمله کانادا باید مجموعه اقداماتی را انجام داد تا بتوان در کمترین مدت ممکن، کمترین زمان ممکن و راحت ترین روش مهاجرت نمود. در این مقاله به نحوه صحیح مهاجرت میپردازیم.

اصل اول | دارایی های خود را تبدیل کنید.

برای مهاجرت به کشور های دیگر باید دارایی های خود را تبدیل کنید اما نه به ریال! دارایی خود را به دلار یا دیگر ارز های خارجی میتوانید تبدیل کنید، میتوانید به طلا و سکه تبدیل کنید یا سهام بخرید. در این صورت میتوانید ظرف یک هفته دارایی خود را به پول تبدیل کنید. با این کار خانه ای که فروختید از ارزشش کم نشده و همچنین ممکن است سود نیز بکنید. بهترین کار این است که در چند سبد مختلف سرمایه گذاری کنید.

اصل دوم | برای مهاجرت زبان خود را تقویت کنید

شما میتوانید برنامه هایی را انتخاب کنید که به زبان نیاز نداشته باشد اما اگر به کشوری بروید که هیچ کدام از حرف های شما را متوجه نمیشوند، میتوانید زندگی کنید؟ بهتر است در هر صورت شروع به تقویت زبان خود با دیدن فیلم وسریال ، رفتن به کلاس و...کنید. برای کارکردن، درس خواندن و موارد دیگر حتما به زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهید کرد بعلاوه اگر بدون مدرک زبان مهاجرت کنید باید هزینه هنگفتی بپردازید.

اصل سوم | انتخاب کنید که خودتان میخواهید کار های خود را انجام دهید یا وکیل مهاجرتی

در هر مورد باید اقداماتی انجام دهید که با دیگری فرق میکند، اگر میخواهید با موسسه ای یا فردی کار کنید باید در مورد عقبه ی شخص تحقیق کنید که آیا توانمند است یا آیا فردی صادق است؟ همچنین اگر میخواهید خودتان اقدام کنید باید بهترین راه را برای مهاجرت به کشور مقصد انتخاب کنید.

 

مهاجرت

اصل چهارم | ترجمه مدارک 

برای هر یک از روش هایی مهاجرتی باید یک سری مدارک ارائه دهید، اگر میخواهید که این پروسه سرعت بخشد شروع به ترجمه کردن مدارک خود کنید.

اصل پنجم | تمامی جوانب را بسنجید

حقیقت این است که همیشه اوضاع به مراد شما پیش نمیرود و ممکن است بعد از مهاجرت تا یک سال نیز مجبور شوید از جیب خرج کنید. آیا در صورت مهاجرت توانایی همچنین کاری دارید یا خیر؟ آیا میتوانید با دوری از دوستان و خانواده خود کنار بیایید یا خیر؟ آیا از کاری که کرده اید پشیمان نمیشوید؟

اصل ششم | پرسیدن از افرادی که مهاجرت کرده اند

اگر بتوانید کسانی را پیدا کنید که قبل از شما به کشور مقصد و با روش شما مهاجرت کرده اند میتواند در مورد مواجهه با مشکلات به شما دید بهتری بدهد.

 

lih[vj ;hkhnh

نحوه مهاجرت به کانادا یا دیگر کشور ها

برای مهاجرت به کانادا یا دیگر کشور ها باید یکی از کیس های مهاجرتی را انتخاب کنید یا وکیل شما برایتان انتخاب کند. مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق پناهندگی، مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص، مهاجرت از طریق برنامه های کاری و... هرکدام از این روش ها در کشور های مختلف متفاوت است و با هم فرق میکند. در مورد کانادا مثال هایی برای این روش ها میزنیم تا واضح تر شود.

  • مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا سه راه وجود دارد. گرفتن پذیرش و ویزا از مدرسه، گرفتن پذیرش و ویزا ار کالج و همینطور از دانشگاه. در صورت گرفتن ویزای تحصیلی شما میتوانید اقدام به گرفتن ویزای همراه نیز بکنید. این کیس ها برای فرزند و مادر، فرزند وپدر و زن و شوهر مناسب میباشد.

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

راه اندازی یک کسب و کار در کانادا با مبلغی بالاتر از 500 هزار دلار به شمااین امکان را میدهد تا ویزای دائم خود را پس از گذشت مراحلی دریافت کنید.

  • مهاجرت از طریق کارآفرینی در کانادا

ویزای استارت آپ کانادا یکی از برنامه هایی است که به استارت آپ های خارجی اجازه میدهد تا درصورت جذب سرمایه گذار کانادایی به این کشور مهاجرت کنند. همچنین شما میتوانید با پرداخت هزینه خود را داخل یک تیم استارت آپی جا بزنید.

  • مهاجرت کاری به کانادا

برنامه ی فدرال نیروی کار متخصص، برنامه مهاجرت کاری با دیپلم، برنامه کشاورزی کانادا، برنامه های استانی مثل برنامه استانی آتلانتیک ، برنامه استانی کبک و همجنین برنامه اکسپرس انتری کانادا از برنامه های کاری کانادا هستند که شما میتوانید از آن ها استفاده کرده وبه کانادا مهاجرت کنید. 

  • مهاجرت از طریق پناهندگی

کیس های مختلفی برای پناهندگی هستند که میتوانید برای آنها اقدام کنید اما موسسه زانکو این کیس ها را به عهده نمیگیرد.

 

مدارک مهاجرت

برای مهاجرت چه مدارکی باید داشته باشم؟

برای ویزاهای تحصیلی و سرمایه گذاری مدارک مالی، برای ویزای تحصیلی مدارک دال بر برگشت به خاک کشور خود، برای برنامه های مهاجرتی سابقه کار، انگشت نگاری و چهره نگاری در سفارت، گواهی عدم سوپیشینه، مدارک تحصیلی و... که هر کدام در کیس های مختلف متفاوت هستند.

آیا راه های دیگری برای مهاجرت وجود دارد؟

بله، برای ورزشکاران و هنرمندان ویزای های مخصوص صادر میشود همچنین در برخی از کشور های همسایه با خرید خانه میتوانید اقامت دائم یا موقت چند ساله قابل تمدید این کشور ها را بگیرید.

برای خرید بلیط چه زمانی باید اقدام کنم؟

بعد از موفق شدن به اخذ ویزا بهتر است به عرضه و تقاضا توجه کنید، گاهی اوقات در زمان های پرتقاضا مثل کریسمس قیمت بلیط دو برابر حالت عادی میشود اما در چند روز بعد حتی میتوانید از قیمت عادی نیز پایین تر پیدا کنید.

آیا میتوانم وسایل خود را نیز بفرستم؟

بله. شما میتوانید با استفاده از فریت بار این کار را انجام دهید حدودا از ایران به کانادا ممکن است دو یا سه ماه زمان ببرد اما ممکن است که این کار برای شما بصرفد. 

چگونه میتوانم با خود پول ببرم؟

هر کشوری برای جا به جا کردن پول نقد قوانین خاص خود را دارد، اما قطعا نمیتوانید تمامی پول خود را به صورت نقد حمل کنید و برای این کار باید یک صرافی مطمئن پیدا کرده و حواله کنید.

برای مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت، ترجمه مدارک با قیمت مناسب، پیدا کردن صرافی مناسب و... با شماره 02122225334 در ساعات اداری تماس بگیرید.

 

 

بیشتر بخوانید :

مشکلات ایرانیان در مسیر مهاجرت به کانادا

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

یک موسسه‌ی مهاجرتی معتبر چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

پیشنهاد سردبیر زانکو