آیا تا به امروز چیزی درمورد عجیب‌ترین غذاهای موجود در دنیا شنیده‌اید؟ در این مقاله ما شما را با عجیب‌ترین و در نوع خود جالب‌ترین غذاهای موجود در دنیا آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید تا به معرفی کردن این غذاها بپردازیم

خوراکی‌های عجیب و غریب در نقاط مختلف جهان:

در تعریف این غذاها باید بگوییم که این غذاها برای مردم هر کشور بسیار عادی و خوشمزه بوده و از نظر آن‌ها به هیچ عنوان عجیب نمی‌باشد اما بقیه این غذاها را عجیب و غریب می‌دانند.

1-ساندویج درست کردن به سبک مغز سرخ شده:

این ساندویچ عجیب و خوشمزه تا قبل از شایع شدن بیماری‌ها و مریضی‌های جنون گاوی یک غذای بسیار محبوب و دوست‌داشتنی در کشور آمریکا بود. این غذا همواره نیز در این کشور تهیه می‌شود اما نکته‌ای اصلی وجود داشته است که مصرف کردن ساندویچ مغز از گوشت یک گاو 3 ماهه دیگر در کشور آمریکا و شهر لس آنجلس به صورت قانونی نبوده است.

ساندویج مغز

2-غذای مکزیکی  خاویار حشره یا اسکامول:

این غذا یک غذای مکزیکی بوده است که در این کشور بسیار طرفدار داشته و این غذا را بسیار دوست دارند و از لارو مورچه به دست می‌آید و با ریشه گیاه آگاوه نیز ترکیب می‌شود شاید اسم و ترکیبان این غذا برای شما تعجب‌برانگیز باشد اما از غذاهای دوست‌داشتنی کشور مکزیک بوده است. مزه‌‌ي این غذا مانند کره بوده است و جزو پرطرفدارترین غذاها محسوب می‌گردد.

3-غذایی ایسلندی به اسم هاکارل:

این غذا یک غذای محلی در پرنس ادوارد ایسلند به حساب می‌آید که از نوعی کوسه کپک‌زده حاصل می‌شود و مزه‌ی بسیار عجیبی دارد به صورتی که بسیاری از توریست‌هایی که به این کشور سفر کردند و اگر این غذا را امتحان کرده باشند تعریف‌های عجیبی از این غذا می‌کنند و جزو بدترین غذاهای زندگی آن‌ها بوده است. آنتونی بوردین که یک آشپز معروف در سطح جهان بوده است تجربه‌ي این غذا را چنین بیان کرده است که جزو بدترین، چندش آورترین و وحشتناک‌ترین غذایی بوده است که در طی عمر خود آن را تجربه کرده است.

4-سوپ چینی محبوب لانه‌ی پرنده:

حال به غذای عجیب دیگری از کشور پهناور چین می‌پردازیم که این غذا تاریخچه‌ای به‌شدت طولانی داشته است و به زمان پادشاهان چینی برمی‌گردد و  بیشتر از صدها سال بوده است که از این غذا استفاده می‌کنند و چینی‌ها در آشپزی و تهیه کردن انواع غذاهای خود و مخصوصا غذاهایی مانند سوپ بیشترین مصرف از لانه پرنده را داشته‌اند. البته ذکر این نکته نیز مهم بوده است که این سوپ جزو یکی از گران‌ترین غذاها در جهان و کشور چین بوده است و همه ساله افراد زیادی برای خوردن این سوپ به این کشور می‌ایند و در انواع بسیار مختلفی طبخ شده و به دست مشتریان عزیز خواهد رسید و قیمت هر کاسه از این سوپ لانه قرمز در کشور چینن چیزی در حدود ۱۰،۰۰۰ دلار قیمت داشته است.

5-میگویی که در شراب پخت می‌شود:

کشور چین بیشترین تعداد غذاهای عجیب و غریب را در جهان داشته است و این میگو از این دسته از غذاها بوده است. این غذا از نوع غذای چینی بوده است که میگو قبل از سرو شدن ساعت‌ها در شراب می ماند و با شراب سرو و طبخ می‌گردد و تهیه می‌گردد، البته جزو غذاهای پرطرفدار چین بوده است.

هارکال

6-ماهی تخمیری سوئدی:

این غذا محصول سوئد بوده است و یک غذا نوعی از غذاهای دریایی بوده است که در قسمت شمالی کشور سوئد تهیه ‌می‌گردد و خواهان بسیار در این قسمت داشته است که از ماهی تخمیرشده بالتیک تهیه می‌شود که برای درست کردن آن ابتدا آن را در کنسرو قرار می‌دهند و به فروش می‌رسانند. این کنسروها در اثر پروسه‌های جابه‌جایی و به علت تخمیر که بر اثر زمان اتفاق می‌افتد باد کرده و نوعی بوی بد از خود نشان می‌دهد. این تحقیقات در کشور ژاپن نشان داده است که این نوع غذا بدترین بو را داشته است ونکته‌ی این غذا بوی بوده است که این غذا از تمام جهات از هر غذایی در جهان بدتر بوده است و به همین دلیل بوده است که سرو شدن این غذا میبایست حتما در فضای باز انجام گردد.

7-غذای هشت‌پای سان‌چی:

این غذا نیز همانند دیگر غذاهای قسمت شرقی آسیا میبایست به صورت خام خورده شود. آشپز میبایس در مقابل چشمان شما یک هشت‌پا را به صورت زنده زنده خرد کند و بلافاصله مقدار کمی روغن به آن اضافه کرده و کار تمام می‌شود و غذا برای شما حاضر بوده است. البته اغلب به این صورت بوده است که پاهای هشت پا در بشقاب به صورت شناور حرکت کرده و میبایست به زور آن‌ها را مصرف کنید.

8-صدف‌های کوی راکی:

این غذا از کوه‌های راکی به دست می‌اید نوعی بیضه‌ي گاو بوده است که سرخ و سوخاری شده و در انواع مختلف دیگر نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد و با اسم خود تفاوت داشته است.

9-قهوه گران شرق اسیایی کوپی:

کوپی یکی از گران‌ قیمت‌ترین و پرطرفدارترین قهوه‌های موجود در جهان بوده است که قیمت بسیار بسیار بالایی در کشورهای مختلف از جمله امریکا داشته است. دانه‌های این قهوه که از مدفوع کردن حیوانی به نام زباد تهیه شده است که نوعی پستاندار بومی بوده که در قسمت جنوب شرق آسیا قرار گرفته است، استخراج شده و مصرف می‌گردد.

کوپی لواک

 10-حشره اسریک:

حشره‌ی اسریک  نوعی غذا در کشور اندونزی بوده است  و مردم کشور اندونزی این حشره را بسیار دوست داشته و از ان مصرف می‌کنند و بسیار پرطرفدار بوده است. زیرا مزه‌ي این خوراکی چیزی شبیه به طعم تخم آفتاب‌گردان بوده و بدون نمک باشد. این حشره به صورت جویدنی بوده است.

11-غذای اسکاندیناوی فیسک:

غذای اسکاندیناوی فیسک در کشور اسکاندیناوی به شدت یافت شده است و تهیه‌ي این غذا از نوعی ماهی بوده است که به این صورت بوده است که از ماهی استاک که کهنه را در نمک گذاشته و تهیه شود که با این اوصاف مزه‌ي جالبی نخواهد داد. در حقیقت طرز تهیه‌ي این ماهی به این صورت بوده است که این ماهی میبایست به مدت زمان چند روز در ماده شیمیایی مخصوص که اشاره کردیم باشد و در ان نگه‌داری شود تا به نوع خاص خود برسد و اماد‌ه‌ي مصرف باشد. سپس این ماهی به قدری زنگ می‌زند که میبایست به مدت چیزی در حدود یک هفته در آب سرد نگه‌داری شود تا بتوان آن را خورد و مورد مصرف قرار داد.

12-غذای استرالیایی مارزو:

این غذا متعلق به کشور پهناور استرالیا بوده است و نوعی از غذاهایی بوده است که از یک پنیر ساردینیایی تهیه می‌گردد که از شیر گوسفند تهیه می‌گردد و سپس بلافاصله لارو را به صورت زنده در داخل آن قرار داده تا غذا اماده‌ي خوردن باشد. اگرچه لاروها در ابتدا اندازه‌ای در حدود ۸ میلی‌متر دارا بوده‌اند اما آن‌ها رشد کرده و در نهایت تا چیزی در حدود ۱۵ سانتی‌متر نیز خواهند رسید و جزو چندش‌ترین و عجیب‌ترین غداهای موجود در جهان بوده است که برای همه قابل خوردن نبوده است و مصرف ان غیر ممکن است.

13- غذای افریقایی مرهم:

این غذا در کشور افریقا یافت می‌شود و از کرم‌های ابریشم که در نوعی درخت قرار دارند مورد تهیه و استفاده قرار می‌گیرند، این غذا که پروتئین‌های بسیار زیادی داشته است منبع غذای تعداد بیشماری انسان در آفریقا به شمار می‌رود. نحوه‌ي خوردن این غذا به این صورت بوده است که این کرم‌ها در مراحل اول میبایست خشک شده و به صورت چیپس خورده شوند و غذای بسیار پرطرفداری بوده است و همه ساله مورد استفاده افراد زیادی قرار می‌گیرد.

کاسو مارزو

 14-تن چشم:

بله درست متوجه شده اید این غذا نیز نوعی دیگر از غذاهای عجیب در قسمت شرق اسیا بوده است و قیمتی بسیار پایین دارا بوده است این غذا بسیار بسیار ارزان بوده و با قیمت چیزی در حدود یک دلار در بیشتر فروشگاه‌های موجود در ژاپن یافت و پیدا می‌شود. نحوه‌ي تولید این غذا به این صورت بوده است که از چشم ماهی مرکب تهیه گردیده و بایستی به صورت حتم قبل از خوردن و استفاده کردن جوشانده شده و انواع ادویه برای بهتر شدن مزه به ان اضافه شود تا قابل خوردن شود.

-15 مارمولک اسیایی در سوپ:

در بیشتر قسمت‌های اسیای شرقی این غذاها به وفور یافت می‌گردد و در بیشتر این کشورها از مارمولک در سوپ استفاده می‌کنند. در گاهی اوقات نیز مارمولک را در الکل می‌خوابانند تا برای مصرف‌ها و مقاصد پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد. البته شما هرگز و در هر صورت و هر نوع از طبخ آن دوست ندارید حتی یک بار هم این غذا را امتحان کنید زیرا به شدت بدمزه و بد شکل بوده و این غذا در سرتاسر جهان از طرفدارهای اندکی برخوردار بوده است.

16-کله‌پاچه ایرانی:

بله درست متوجه شده‌اید کله‌پاچه ایرانی جزو عجیب و چندش‌آورترین غذا برای افرادی از کشورهای دیگر بوده است که حتی حاضر به امتحان کردن ان نیستند. این نشان دهنده‌ي سلیقه و ضاعقه‌ها در کشورهای مختلف بوده است. در نتیجه کله پاچه ایرانی نیز جزو غذاهای عجیب و غریب در دنیا بوده است، زیرا در این غذا از پا، سر و شکم گاو و گوسفند استفاده کرده و ان را طبخ می‌کنند که البته در خود ایران نیز افراد بسیار هستند که از دیدن این غذا هم خوششان نمی‌آید چه برسد به امتحان کردن آن.

17-ناجکی:

این غذا به شدت کشنده بوده است و علاوه بر عجیب بودن در نوع خود باعث کشته شدن افراد نیز می‌شود و همه ساله افراد زیادی جان خود را برای مصرف کردن این غذا در جهان از دست می‌دهند. این غذا که ناجکی نامه داشته است از هشت‌پای زنده تهیه و مصرف می‌گردد.

کله پاچه

و همانطور که به صورت کامل گفته شد این غذا در فهرست غذاهای مرگبار بوده است و دلیل اصلی ان نیز چسبیدن مکنده های هشت پا به دهان و زبان بوده است که می‌تواند بسیار خطرناک بوده باشد و سالانه چندین نفر با خوردن این غذا از دنیا می‌روند پس بهتر است این غذا را امتحان نکنید.

18-غذای کامبوجی پینک:

این غذا متعلق به کشور کامبوج بوده است و ازعنکبوت سرخ شده تهیه می‌گردد. این غذا برای اولین بار در دوران قحطی مورد استفاده قرار گرفت و از انجا مورد استفاده عموم نیز قرار گرفت و دارای طرفدار شد و در این کشور به شدت محبوب شده است.

19-غذای اسکاتلندی هیسک:

هیسک متعلق به کشور اسکاتلند بوده است که دقیقا شبیه به چغور پغور کشور ایران بوده است، دل، جیگر و شش گوسفند مزه‌دار شده و به طول مدت چیزی در حدود 3 ساعت پخته می‌شود و سپس سرو می‌گردد و در نهایت مورد استفاده قرار می‌گیرد که مزه و نوع غذا برای ایرانی‌ها بسیار اشنا و دوست‌داشتنی بوده و در دل ایرانی‌ها جای گرفته و بسیار محبوب بوده است و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

20-غذای ژاپنی وکور:

این غذا متعلق به کشور ژاپن بوده است که نوعی از بادکنک ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به شدت سمی و به طرز وحشتناکی بدمزه و بسیار خطرناک بوده است. قوانین کشور ژاپن برای سرو این غذا متفاوت بوده است  و به این صورت بوده است که نحوه‌ي سرو کردن این غذا در رستوران ها بسیار مهم و کنترل‌شده می‌باشد و فقط آشپزهای بسیار حرفه‌ای مجاز هستند تا این غذا را در رستوران‌های خود تهیه کرده و مورد مصرف عموم قرار دهند در غیر این صورت مجاز به استفاده‌ي آن نیستید. در نتیجه این غذا بسیار خطرناک بوده است و موجب مرگ شمار زیادی از افراد شده است.

هیگس

-21ماهی یانگ یانگ:

یانگ یانگ نوعی غذا برای تایوانی‌ها بوده است و در طبخ کار آن کار غیر انسانی انجام داده می‌شود و عذاب اور بوده است و به همین علت خوردن این غذا در کشور ممنوع شده است. این غذا به ماهی ین یانگ یا ماهی زنده و مرده معروف شده است، و غذای بومی کشور تایوان بوده است اما امروزه خوردن آن غیرقانونی بوده است که کار بسیار درستی نیز می‌باشد. زیرا آشپزهای چینی این ماهی را به صورت زنده زنده سرخ می‌کنند. چرا باید یک اشپز به این شکل وحشتناک غذا سرو کند؟ این غیر انسانی بوده و باعث ناراحتی مردم این کشور نیز شده است.

22-غذای المانی کوری رو:

این غذا از غذاهایی بوده است که بایستی حتما در تمام کشورها ممنوع شود و معنی صحیحی از حیوان ازاری ارائه می‌دهد. این غذای ظالمانه و وحشیانه که به ازار حیوان منجر می‌شود در بسیاری از کشورها مانند استرالیا و آلمان به صورت کامل ممنوع شده است. این غذا به این صورت بوده است که در وهله‌ي اول ابتدا مشتری از آکواریوم که پر از ماهی بوده است، ماهی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و برمی‌دارد. سپس آشپز در همان هنگام در جلوی چشم‌های مشتری و بدون کشتن ماهی، استخوان آن را کنده و میشکند. و درحالی که قلب ماهی هنوز میزند و جان در بدن دارد، آن را بر روی بشقاب قرار می‌دهند و پوست آن را زنده زنده کنده و تزئین می‌کند و سس اضافه کرده و میل می‌کنند. و حتی در بعضی اوقات شما می‌توانید در صورت خواستن ماهی را به آکواریوم برگردانید تا با ان وضعیت شنا کرده و شما برای خوردن این ماهی آماده شوید که کار به شدت وحشتناکی بوده است.

23-بیضه گاوی یا اژدهای ژاپنی:

این غذا متعلق به پکن بوده و در یکی از رستوران‌های معروف پکن سرو می‌شود و با اسم اژدهای ژاپنی نام‌گذاری می‌شود. اگرچه شاید این غذا برای شما بسیار عجیب باشد اما بسیاری از افراد چینی بر این باور بوده‌اند که این غذا برای سلامتی و سالم زیستن مفید بوده است و جزو غذاهای مقوی و محبوب پکن به حساب می‌آید و طرفداران بسیار زیادی دارد.

بیضه گاو

24-غذای بالت اردکی:

این غذای عجیب نیز متعلق به شرق اسیا بوده است که از جنین اردک حاصل می‌شود و به صورت زنده زنده طبخ شده و خورده می‌شود و بسیار بدمزه بوده است و تعداد معدودی علاقه به خوردن این غذا دارند و در بعضی از کشورهای همجوار ممنوع است.

25-قلب پرنده‌ی ماهیگیر:

پافین نوعی از گونه‌های، پرنده‌ي ماهی‌خوارها بوده که در قسمت نیمکره شمالی ایسلند زیست می‌کند. جزو غذاهای به شدت پرطرفدار بوده است و دل این پرنده بسیار خوشمزه بوده است.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

برنامه مهاجرتی کشاورزی _ مواد غذایی در کانادا

سفر به استرالیا

سفر به اروپا

پیشنهاد سردبیر زانکو