عجیب‌ترین سوغاتی‌های دنیا

در این مطلب قصد داریم سری به سوغاتی‌های عجیب کشورهای گوناگون بزنیم، سوغاتی‌هایی که حتی فکر کردن به آن‌ها تجربه‌ عجیبی می‌باشد چه برسد به امتحان کردن آن‌ها!

عجیب ترین سوغاتی‌های دنیا

 

خرید سوغاتی یکی از لذت‌های اصلی سفر می‌باشد و خیلی از اشخاص ترجیح می‌دهند بخشی از برنامه سفر خود را به گشت‌ وگذار در مراکز خرید اختصاص دهند. بر اساس نظرسنجی که اخیرا توسط انجمن صنایع گردشگری آمریکا انجام شده است، 63 درصد از گردشگران بخشی از وقت خود را به خرید سوغاتی اختصاص می‌دهند و 20 درصد از این اشخاص بیش از 500 دلار از کل بودجه‌ سفر خود را برای این کار صرف می‌نمایند.

حتی اگر حوصله‌ گشت ‌و گذار در مراکز خرید شلوغ را نداشته باشید، بعید است از مسافرت‌های خود سوغاتی کوچکی به همراه نیاورید. سوغاتی‌ها به عبارتی نمادی از فرهنگ و باورهای یک منطقه و تداعی کننده لحظه‌های به یاد ماندنی سفر می‌باشند و می‌توانند مرهم کوچکی برای دلتنگی شما باشد.

 

 شربت قیر، فنلاند

نگران نباشید، قرار نیست یک لیوان از مایعِ آسفالت کف خیابان را بنوشید! بلکه در مورد شربتی حرف می‌زنیم که ظاهر و البته طعم آن تا حدودی به قیرهای کف خیابان شبیه است!

شربت قیر یا terva از سوغاتی‌های عجیب کشورهای گوناگون دنیا می‌باشد که از شیره  نوعی درخت کاج ساخته می‌شود. از آن جایی که رنگ این شربت سیاه می‌باشد و طعم دودیِ قوی و تلخی دارد با نام شربت قیر شناخته می‌گردد. فنلاندی‌ها از این طعم دهنده در بسیاری از غذاها و دسرهای خود استفاده می‌نمایند. از جمله محبوب ترین خوراکی‌هایی که با شربت قیر تهیه می‌گردد می‌توان به بستنی، پنکیک و انواع نوشیدنی‌ها اشاره نمود.

اما در صورتی که قادر نیستید رضایت خود را جهت خرید و امتحان کردن این سوغاتی نامعقول جلب نمایید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می‌توانید به جای این شربت عجیب و غریب، صابون قیر را تهیه کنید! قیمت خرید صابون 3 دلار و یک بطری شربت 8 دلار می‌باشد. این سوغاتی‌های عجیب را می‌توانید در همه سوپرمارکت‌های فنلاند به آسانی پیدا کنید و به عنوان یادگاری در گوشه‌ای از خانه نگهداری نمایید.

 

 شربت قیر، فنلاند

 کیت کت با طعم چای سبز، ژاپن

بدون تردید ژاپن کشورِ خوراکی‌های نامعقول می‌باشد. بنا بر این عجیب نیست اگر خریدهای شما در ژاپن از جمله عجیب ‌ترین‌ سوغاتی‌های کشورهای مختلف، از آب درآید!

کیت کت یکی از معروف ترین شکلات‌های دنیا می‌باشد که توسط شرکت نستله تولید می‌گردد و طعم بی نظیر آن دلِ طرفداران بسیاری را برده است؛ اما اگر فکر می کنید کیت کت در همه جای دنیا با بسته بندی‌های قرمز و طعم استاندارد به فروش می‌رسد، سخت در اشتباه هستید، زیرا شما می‌توانید عجیب ترین طعم‌های آن را در ژاپن پیدا نمایید. یکی از این طعم‌ها، چای سبز می‌باشد؛ یعنی ویفر‌های ترد کیت کت به جای این که با شکلات پوشیده شده باشند در پوششی از چای سبز قرار دارند، همچنین در ژاپن می‌توانید طعم‌های دیگر کیت کت مانند خربزه، کدو تنبل و شربت افرای سفید را هم بیابید. ژاپن همچنین یکی دیگر از عجیب‌ترین سوغاتی‌های کشورهای مختلف را به خود اختصاص داده است که با نام شکلات لارو معروف است، البته خوشبختانه این شکلات‌ها از کرم‌های کوچک واقعی تشکیل نشده‌اند و محتویات آن شامل شکلات، کرن فلکس و ماهی مرکب خشک شده می‌باشد، پس در سفر به ژاپن با خیال آسوده، یکی از آن‌ها را در دهان خود قرار دهید!

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ژاپن

 

 شراب مار، ویتنام

حتی فکر کردن به این ‌که یک مار بزرگ کبرا از پشت بطری شیشه‌ای، به شما زل زده باشد وحشتناک است، چه برسد به این‌ که بخواهید محتویات آن را سر بکشید.

ویتنامی‌ها با قرار دادن یک مار کبرا بزرگ در شیشه شراب یکی از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا را تولید نموده‌اند. آن‌ها معتقدند الکل، زهرمار را خنثی می‌نماید و خواص حیرت انگیزی به این نوشیدنی می‌بخشد که قادر است به عنوان یک مسکن قوی عمل نماید. هزینه هر بطری شراب مار در حدود 25 دلار می‌باشد.

 

 کلاه Qiviut Nachaq، آلاسکا

یکی از سوغاتی‌های عجیب آلاسکا ، Qiviut Nachaq؛ در حقیقت کلاهی است که از پشم‌های نوعی گاو نر که بومی این منطقه می‌باشد، بافته می‌شود و به گفته مردمان این منطقه یکی از گرم ترین پوشش‌های تمامِ کره زمین می‌باشد.

این کلاه‌ها توسط زنان محلی و با الگوهای خاصی بافته می‌شوند. در سفر به آلاسکا می‌توانید با سر زدن به کلبه‌ها یا فروشگاه‌های کوچک محلی، یک Qiviut Nachaq را از آن خود نمایید.

 آب عمق دریا، هاوایی

این شما و این یکی از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا، آب عمق دریا! آب عمق دریا در بسته ‌بندی‌های پلاستیکی با قیمتی بین 2.5 تا 6 دلار در هاوایی به فروش می رسد و به عمق 3000 فوتی اقیانوس آرام تعلق دارد. این آب کاملاً تمیز، بدون آلاینده و سرشار از مواد معدنی می‌باشد و به اعتقاد خیلی‌ها می‌تواند به عنوان اکسیری برای رفع بیماری‌ها عمل نماید.

 آبنبات چوبی عقرب، ویتنام

برای دوستان شما جالب خواهد بود اگر بدانند در یکی از روستاهای ویتنام، غذاهایی با عقرب تهیه می‌شود. و اگر برای آن‌ها تعریف نمایید احتمالا باورش مشکل باشد. ولی نشان دادن آبنبات چوبی که در آن یک عقرب جا خوش کرده است و به خوبی دیده می‌شود، آن‌ها را در بهت و حیرت فرو خواهد برد. آبنبات چوبی عقرب؛ نوعی آبنبات مشهور در ویتنام می‌باشد که عده زیادی از گردشگران آن را به عنوان سوغاتی خریده و با خود می‌برند. هرچند که شاید هیچ وقت هم از آن استفاده هم نکنند!

خاک منطقه 51

عده زیادی از اشخاص با وجود علائم خطر و هشدار منطقه 51، به این منطقه می‌روند و عکس سلفی می‌گیرند. می‌گویند، این منطقه محل سقوط یک سفینه فضایی بوده است. اما همین اشخاص، از این منطقه چه چیزی باخود سوغاتی می‌برند؟ البته غیر از عکس‌های سلفی، که صد البته در شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک خواهند گذاشت! و باز هم شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که خاک این منطقه در بطری‌های کوچک ریخته می‌شود و به فروش می‌رسد. گردشگران این منطقه می‌توانند این بطری‌ها را به عنوان سوغاتی‌های عجیب دنیا باخود ببرند.

تکه‌ای از آتشفشان، ایسلند

ایسلند مهد آتشفان‌ها است. اگر مسافر ایسلند بودید، بوی سولفور آتشفشان‌های فعال را در هوا حس و استشمام کردید، می‌توانید حس و استشمام خود را به صورت هدیه تهیه نموده وتکه‌ای از آتشفشان را برای دوستان خود به ارمغان ببرید. در کشور ایسلند و هاوایی فروشگاه‌هایی وجود دارد که بطری‌های حاوی خاکستر آتشفشان را به مسافران می‌فروشند. آن‌ها را بخرید و به عنوان سوغاتی با خود همراه نمایید. این خرید شاید یکی از جالب ترین سوغاتی‌های جهان باشد.

هوای داخل قوطی، مجارستان

بوداپست ،هوای بسیار دلپذیری دارد که شاید در کل جهان بی نظیر باشد. اگر به این منطقه سفر کرده باشید، از تنفس در این هوای بی نظیر لذت برده‌اید. پس چرا این هوا را به همراه خود به خانه نبرید؟ هوای داخل قوطی، یکی دیگر از سوغاتی‌های عجیب دنیا و یا جالب ترین سوغاتی‌ها در جهان می‌باشد که می‌شود در پاریس و بوداپست پیدا کرد و تهیه نمود.

 

قهوه کوپی لواک

یکی از عجیب ترین سوغاتی‌های دنیا و یا جالب ترین سوغاتی‌ها در جهان این قهوه می‌باشد که به عنوان گرانترین قهوه در جهان معروف شده است. قهوه‌ای که در بعضی از نواحی آفریقا و همچنین آسیا نظیر فیلیپین، تهیه می‌گردد. از مدفوع نوعی حیوان آسیایی به نام «زباد نخلی» تهیه می‌گردد! سفر‌های شما همواره شیرین، خاطره انگیز و پر از سوغاتی باد...

آدامس اوباما، کنیا

یکی از سوغاتی‌های عجیب دنیا، آدامس اوباما در کنیا می‌باشد. مردم این کشور از این که اجداد اوباما، کنیایی بوده‌اند خیلی خوشحال می‌باشند و احساس غرور و افتخاری که از این رویداد دارند سبب شده است تا این آدامس را به عنوان سوغاتی در فروشگاه‌های‌ این کشور به فروش برسانند. 

قهوه مدفوع، اندونزی

شاید باورتان نشود که مدفوع نوعی گربه اندونزیایی به صورت دانه‌هایی از بدنش خارج می‌گردد که در این کشور به عنوان نوعی قهوه خوش‌عطر و معروف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قهوه یا همان مدفوع گربه، قیمت خیلی بالایی دارد. عجیب نیست که مدفوع یک حیوان، قهوه‌ای به شدت خوش‌بو تولید کند که برای نوشیدن آن، پول زیادی پرداخت می‌گردد؟ 

کاردستی با قوطی نوشابه، زیمبابوه

یکی از عجیب ترین سوغاتی‌های دنیا به معنای واقعی کلمه در کشور زیمبابوه تولید می‌گردد. مردم این کشور با قوطی‌های نوشابه، به ساخت کاردستی‌هایی می‌پردازند که گردشگران از آن‌ها استقبال می‌کنند و آن‌ها را می‌خرند. این کار به محیط زیست هم کمک قابل توجهی می‌کند و باعث می‌شود تا زباله‌های تجزیه‌ ناپذیر به گونه‌ای مفید در طبیعت مورد استفاده قرار گیرند. کمک به اقتصاد مردمان بومی این کشور هم یکی از علت‌هایی است که گردشگران خارجی ترجیح می‌دهند به سراغ این سوغاتی بروند و برای کمک به مردم هم که شده، از آن‌ها خرید نمایند.

عروسک‌های جادویی، هائیتی

جادوگری در فرهنگ کشور هائیتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل در میان سوغاتی‌های آن‌ها هم ردپایی از این موضوع دیده می‌شود. شاید به نظرتان چنین سوغاتی‌هایی جالب و زیبا نباشند اما در میان اهالی هائیتی، این عروسک‌ها با ارزش می‌باشند. فرهنگ هر سرزمینی در شکل‌گیری آداب و رسوم آن کشور نقش دارد. آداب و رسومی مانند اهداء سوغاتی هم ریشه از فرهنگ هر کشور می‌گیرد. مطالعه درمورد پیچ و خم‌های تاریخی یک کشور نیز می‌تواند اطلاعات مفیدی درباره فرهنگ آن‌ها و در نتیجه سوغاتی‌های محبوب‌ آن کشور به شما بدهد.

جنین شتر لاما، بولیوی

این مورد به معنای واقعی کلمه به یک کابوس شباهت دارد. اما جالب است بدانید در فرهنگ بولیوی، این جنین‌های شتر لاما شانس و اقبال به همراه می‌آورند. فرض کنید که یک دوست، چنین چیزی را به عنوان سوغاتی به شما تقدیم نماید، چه احساسی پیدا خواهید کرد؟ علاقه دارید که چنین هدیه‌ای را از کسی به یادگار داشته باشید؟ بعید می‌دانیم.

جنین شتر لاما، بولیوی

نسیم خنک  کوه‌های آلپ

در سفر به کشورهایی مانند چین، هرگاه احساس نمودید احتیاج دارید کمی هوای تازه و بکر استشمام نمایید، اندکی هوا بخرید! این مطبوع‌ ترین و راحت ‌ترین راه‌ چاره برای شما می‌باشد. یک قوطی پر از هوای کوه‌های آلپ سوئیس یا حتی بهتر، هوای دریاچه لویز در آلربرتا در وسط شهر پکن، گوانجو و … آن‌ هم تنها به قیمت 21 دلار! اشخاصی که مسافر پکن یا گوانجو بوده اند حتما این سوغات عجیب را از نزدیک مشاهده کرده‌اند.

نسیم خنک  کوه‌های آلپ

چه افرادی از چین هوا می‌خرند؟!

به گفته  مدیر اجرایی شرکت سازنده این محصول، مردم کشورهایی مثل سوئیس فقط با باز نمودن درب‌ منزل‌های خود می‌توانند هوای پاک را تنفس نمایند. بنا براین مردم کشورهایی مانند چین و هند که از هوای آلوده رنج می‌برند می‌توانند به ‌راحتی هوای مطبوع را خریداری نمایند!

بر اساس گفته‌های مقامات این شرکت، این هوا از نقاط گوناگون در کوه‌های آلپ سوئیس تهیه می‌شود و در قوطی‌های آئروسل فشرده گردیده است. قوطی‌های 7 لیتری از این محصولات برای 120 بار استنشاق (نزدیک به 10 دقیقه) کافی می‌باشند.

فراموش نکنید پیش از سفر از افرادی که به کوه‌های راکی کانادا، کوه‌های آلپ سوئیس، بوداپست مجارستان و یا سایر مناطق خوش آب‌ وهوا سفرکرده‌اند بپرسید که هوای کدام مطبوع تر می‌باشد و آن را به‌ عنوان سوغاتی بیاورید!

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به کشور چین

میوه کشنده

یعنی تمام افرادی که این میوه  خوشمزه را برای سوغات به کشورخود می‌برند این موضوع را می‌دانند که اگر این میوه به‌ صورت صحیح مصرف نگردد، می‌تواند باعث حالت تهوع و یا حتی منجر به کما و مرگ شود؟!

«سیب آکی» میوه‌ای بسیار خوشمزه و محصول کشورهای غرب آفریقا می‌باشد.‌

غلاف محافظ این میوه  قرمز به‌ صورت طبیعی و خود به‌ خود باز می‌گردد و قسمت خوراکی آن مشخص می‌شود. این بخش غلاف زرد رنگی می‌باشد که دانه‌های سیاه سمی آن را پوشانده است. پوسته گلابی مانند این میوه قبل از آن که به طور کامل برسد، کاملاً سمی می‌باشد و اگر خورده شود، شخص با مرگی دردناک مواجه خواهد شد. برای استفاده از این میوه مفید و خوشمزه باید صبر کرد تا میوه به رنگ قرمز یا نارنجی درآید و گوشت اسفنجی آن از دانه‌های سیاه سمی داخل آن کاملاً جدا گردد.

«Ackee» درختی همیشه ‌سبز است و در کشورهای گابن، کامرون، بورکینافاسو، گینه و غنا، گینه بیسائو، مالی، سنگال، نیجریه، توگو و سیرالئون پیدا می‌شود. امروزه این میوه به تعداد زیادی از کشورهای دنیا صادر می‌گردد. طی سال‌های گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف تمامی قسمت‌های این میوه را ممنوع اعلام کرد اما پس از آن فروش این میوه به صورت کنسرو یا یخ‌ زده آزاد گردید.

آکی در خیلی از غذاهای جاماییکایی استفاده می‌گردد، علاوه بر آن از خود میوه، هسته، برگ‌ها و حتی تنه  درخت همیشه سبز آن به منظور مصارف دارویی نیز استفاده می‌شود. تعداد زیادی از گردشگران در سفرهای خارجی بسیار علاقه‌‌ مند می‌باشند که یک ‌بار این میوه را امتحان نمایند. اما پس از چشیدن طعم فوق‌العاده  آن برای سوغات هم از این میوه با خود می‌برند.

لامپ نفتی راشمور، داکوتای جنوبی

داکوتای جنوبی در فهرست بهترین سوغاتی‌ های دنیا در میان نقاط بااهمیت توریستی آمریکا نمی‌باشد اما دارای نقطه عطفی است که در جهان معروفیت پیدا کرده است و خیلی از گردشگران به این منطقه سفر می‌کنند و از سفر خود به آن‌جا لذت هم می‌برند . به شما این اطمینان را می‌دهیم که پس از سفر به این سر زمین شما قصد خرید یک سوغاتی را خواهید کرد، که یک یادگاری را هم از این سفر به همراه داشته باشید. لامپ نفتی بهترین سوغاتی از این منطقه می‌باشد. این لامپ از یک پایه سرامیکی و یک دودکش شیشه‌ای و یک مجسمه از کوه راشمور ((همان کوه معروف که سرهای چهار تن از رؤسای جمهور آمریکا در این محل کنده کاری شده است و این نمونه کوچک چوبی آن است )) تشکیل شده است.

کشتی گیر سومو، ژاپن

در کشور ژاپن چیزهای معروف بسیاری وجود دارد، اما به دلایلی، کُشتی سومو که یک رقابت کامل محسوب مشود، یکی از محبوب ترین سوغاتی‌های جهان سوژه‌ها در ژاپن جهت تبلیغات می‌باشد. به همین علت مجسمه‌های کُشتی گیر سومو از جمله محبوب ترین سوغاتی‌ها در ژاپن به شمار می‌رود.

کشتی گیر سومو، ژاپن

فنجان دراکولا، رومانی

وقتی صحبت از کشور رومانی به میان می‌آید، اولین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد دراکولا یا همان خون آشام مشهور می‌باشد. بهترین گزینه برای سوغاتی از فهرست محبوب ترین سوغاتی‌های جهان که از سفر به رومانی می‌توانید با خود به خانه بیاورید فنجان‌هایی با چهره دراکولا می‌باشد.

درب بازکن بطری پاپ، واتیکان

در همه جای جهان همه می‌دانند که واتیکان مقر پاپ می‌باشد.این نکته را هم بدانید، هنگامی که از کوچکترین کشور مستقل در رم بازدید می‌نمایید، این مسافرت، یکی از مطلوب ترین سفرهای زندگی شما خواهد شد و در طول زندگیتان آن را فراموش نخواهید کرد. پرتره‌های پاپ را می‌توانید در همه جای این کشور، حتی در موارد عجیب و غریب مانند دربازکن‌ها هم مشاهده کنید که یک سوغاتی کوچک در مجموعه عجیب ترین سوغاتی‌های جهان،کم حجم و کاربردی می‌باشد.

مجسمه فرعون، مصر

در مسافرت به کشور مصر، شما قادر نیستید  این سر زمین را بدون دیدن کردن از اهرام، ابوالهول، شتر‌ها و فرعون ها ترک نمایید. در این سفر به یاد ماندنی و تاریخی، شما علاقه خواهید داشت، تمامی خاطرات این سفر را همواره مرور نمایید، تا خاطرات این سفر فراموش نشدنی تا ابد با شما و در ذهن شما بماند. مجسمه‌های کوچک فرعون در فهرست بهترین سوغاتی‌های دنیا به شما در این امر کمک خواهند کرد تا یاد و خاطره این سر زمین همیشه با شما همراه باشد.

مجسمه عیسی مسیح، برزیل

یکی از جاذبه‌های برجسته و معروف در شهر ریودوژانیرو برزیل، مجسمه بزرگ و باشکوه عیسی مسیح در مجموعه بهترین سوغاتی های دنیا می‌باشد که 30 متر ارتفاع دارد. این مجسمه را همچنین می‌توان یکی از با اهمیت ترین نمادها در شهر و حتی کشور دانست. به همین علت یکی از بهترین سوغاتی‌های برزیل مجسمه‌های عیسی مسیح می‌باشد. یعنی همان مجسمه عظیم ریو دو ژانیرو در اندازه خیلی کوچک. این مجسمه با اندازه‌ها و جنس‌های گوناگون در برزیل پیدا می‌شود که سوغاتی خوبی هم است.

مجسمه گولم، جمهوری چک

مجسمه گولم از عجیب ترین سوغاتی‌های جهان را می‌توان یک نسخه مشابه با مجسمه‌های کُشتی گیر سوموی ژاپن دانست. در واقع مجسمه گولم، یک انسان افسانه‌ای می‌باشد که در قرن شانزدهم ساخته شده است. این مجسمه کوچک هم یکی از پرطرفدار ترین سوغاتی‌های کشور جمهوری چک می‌باشد.

جاسوئیچی برج ایفل، فرانسه

مسافرت به کشور فرانسه بدون دیدن کردن از برج ایفل به هیچ‌وجه ممکن نمی‌باشد. پس از بازدید از زیبایی این برج با شکوه تنها چیزی که می‌توانید از فرانسه به عنوان سوغاتی از مجموعه پر طرفدارترین سوغاتی‌های جهان بیاورید نماد کوچکی از همین برج است، البته با کاربرد جاسوئیچی، که در فرانسه ارائه می‌گردند و بهترین سوغات شما از این سفر خواهد بود تا با آویزان کردن کلیدهای خود به این برج، خاطرات این سفر را همواره برای خود زنده نگه دارید.

 

بیشتر بخوانید:

مکان‌های گردشگری فرانسه

اتوبوس دوطبقه قرمز، انگلستان

در انگلستان علاوه بر جاذبه‌های گردشگری شناخته شده‌ای که وجود دارند، یکی از معروفترین چیزهایی که برای هر گردشگری جذاب می‌باشد و با آن عکس می‌گیرند و برایشان بسیار جالب می‌باشد، اتوبوس‌های قرمز دو طبقه می‌باشد . گردشگران علاقه دارند تا نمونه کوچک این اتوبوس‌ها را خریداری نمایند. به همین علت این اتوبوس‌ها یکی از بهترین نمونه‌های سوغاتی انگلستان به شمار می‌رود.

 

بیشتر بخوانید:

ویزای انگلیس

جمجمه‌های تزئینی، مکزیکو

اگر قصد مسافرت و دیدن کردن از کشور مکزیک را دارید، فراموش نکنید که حتما یکی از این جمجمه‌های رنگی جالب را برای خود خریداری نمایید. این جمجمه‌ها یکی از پر طرفدارترین گزینه‌های خرید سوغاتی در سر زمین مکزیک می‌باشد. این جمجمه‌ها به روز مردگان در این کشور اشاره دارد. روز مردگان یکی از تعطیلات سنتی مکزیک می‌باشد که در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود و این سوغاتی شما را به یاد این جشن در کشور مکزیک می اندازد.

کلاه حصیری، تایلند

تایلند در سال‌های اخیر به یک مرکز توریستی در آسیا تبدیل گشته است. هر ساله تعداد زیادی گردشگر به تایلند سفر می‌کنند و از این کشور دیدن می‌نمایند. یکی از بهترین سوغاتی‌هایی که می‌توانید از تایلند تهیه کرده و با خود همراه نمایید، کلاه حصیری می‌باشد.

عروسک ماتروشکا، روسیه

عروسک‌های تو در تو که با نام ماتروشکا در روسیه مشهور هستند را همه می‌شناسند. جنس این عروسک‌ها چوبی می‌باشد که در داخل هم قرار گرفته‌اند و یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین سوغاتی‌های کشور روسیه در مجموعه بهترین سوغاتی‌های دنیا می‌باشد که نه تنها در روسیه بلکه در سایر کشورهای جهان نیز فروخته می‌شوند.

شکلات‌های توپی موزارت، اتریش

موزارت، یکی از بزرگترین آهنگ سازان موسیقی جهان می‌باشد. این آهنگ ساز که در کل دنیا محبوبیت دارد متعلق به کشور اتریش می‌باشد. در سفر خود به اتریش، می‌توانید شکلات معروف موزارت را خریداری نمایید. یک شکلات مخصوص که یکی از بهترین و محبوب ترین سوغاتی‌های اتریش است. به یاد این آهنگ‌ساز بزرگ در اتریش ، این سوغاتی محبوبیت زیادی دارد.

 

بیشتر بخوانید:

امن‌ترین کشورهای دنیا در ۲۰۲۰

بورسیه تحصیلی روسیه

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم، شما می‌توانید با تماس با شماره 02122226480 از مشاوره ما بهره‌مند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو