دوره زبان در کانادا با تنوع بسیار زیادی وجود دارد. تقریبا تمام دانشگاه های کانادا و هم چنین موسسات زبان و برخی از کالج ها دوره زبان انگلیسی یا دوره زبان فرانسوی در کانادا برگزار میکنند که طول این دوره ها از یک ماه تا دو سال میباشد.

آشنایی با برنامه‌ های ESL در کانادا

دوره‌های زبان در کانادا بسیار متنوع است و تقریبا در بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات زبان ارائه می‌شود. یکی از این برنامه‌ها برنامه‌ ESL  (English as a Second Language) است. برنامه ESL کانادا برای کمک به افرادی است که زبان اصلی آن‌ها زبان انگلیسی نیست. این برنامه تنوع زیادی داشته و برای افراد گوناگون در سطوح مختلف ارائه می‌شود. برخی از این برنامه‌ها تابع وضعیت مهاجرت و اقامت شما در کاناداست. بنابراین قبل از ثبت نام در هر کدام از این برنامه‌ها، باید با توجه به هدف و سایر شرایط، درباره برنامه و هزینه‌های مربوطه، اطلاعات لازم را کسب کنید تا مطمئن شوید برنامه درست را انتخاب می‌کنید.

برنامه‌ های زبان ESL در کانادا تحت عناوین زیر ارائه می‌شود:

آموزش پیشرفته زبان (ELT)

این برنامه آموزش تخصصی زبان انگلیسی در سطح پیشرفته به بزرگسالان ارائه می‌دهد. برنامه ELT به خصوص برای متقاضیان آموزش دیده بین المللی مناسب است.

هدف از این برنامه تقویت مهارت‌های زبانی شما در جهت پیدا کردن شغل مناسب است. معمولا در این کلاس‌ها برنامه‌هایی به صورت کارآموزی یا Mentoriship ارائه می‌شود که می‌تواند پل ارتباطی برای شغل آینده شما باشد. بسیاری از افراد تازه وارد به کانادا، از طریق همین برنامه شغل مناسب خود را پیدا نموده‌اند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد مدارک حرفه ای بین المللی با مشاورین موسسه زانکو تماس بگیرید.

برنامه‌های مهارت‌های انگلیسی English Linked Skills Program

این کلاس‌ها به زبان آموزان کمک می‌کند همزمان با یادگیری زبان انگلیسی، مهارت‌های دیگر مانند تایپ یا مهارت‌های کامپیوتر را هم یاد بگیرند.

برنامه زبان ELD

این برنامه برای افرادی است که به زبانی غیر از زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در هیچ کدام مهارت‌ خواندن و نوشتن قوی ندارند. این کلاس‌ها به بهبود مهارت‌های خواندن، نوشتن و مهارت‌های اصلی ریاضی به زبان انگلیسی کمک می‌کند.

 • برنامه زبان برای افراد با نیازهای خاص English for Special Needs

این کلاس‌ها برای افرادی پیش بینی شده که از نظر روانی، جسمی یا مهارت‌های یادگیری، نیازمند امکانات خاصی هستند.

 • زبان انگلیسی برای اهداف خاص English for Special Purpose

این برنامه آن دسته از مهارت‌های زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد که برای مشاغل خاص یا تحصیلات آکادمیک نیاز است.

 • برنامه‌های آماده سازی شغلی Job Preparation Program

یکی دیگر از برنامه‌ های ESL کانادا ، برنامه آماده سازی شغلی است. در این دوره‌ها، آموزش انگلیسی در راستای آمادگی افراد برای شغل آینده انجام می‌شود.

 • آموزش زبان برای تازه واردین به کانادا LINC

برنامه‌ای که توسط دولت کانادا، بدون هزینه، به زبان آموزان بزرگسال واجد شرایط ارائه می‌شود.

 • آموزش زبان خاص شغلی OSLT

این دوره‌های رایگان برای افراد متخصص در سطح بین المللی با سطح زبان CLB 6-8 جهت ارتقای مهارت‌های ارتباطی در کار می‌باشد. این دوره‌ها در ۱۴ کالج ارائه می‌شود.

 • کلاس‌های آماده سازی آزمون‌های رسمی

این کلاس‌ها شما را برای برخی از آزمون‌های زبان مانند TOEFL  یا IELTS آماده می‌سازد.

بیشتر بخوانید:

شهریه دانشگاه‌های کانادا

ده رشته تحصیلی برتر در کانادا

بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا، برنامه ESL را به صورت پیش نیاز برای آن دسته از افرادی که موفق به کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون‌های زبان نشده‌اند، ارائه می‌دهند.
در کانادا دوره‌های ESL به صورت خصوصی نیز وجود دارد. این دوره‌ها در موسسات زبان، کالج‌ها یا دانشگاه‌ها برای توریست‌ها و دانش آموزان بین المللی طرح ریزی شده و هزینه دارد. طول این دوره‌ها معمولا از یک تا ۲ سال متغیر است؛ برای دوره‌های کمتر از ۶ ماه نیاز به ویزای تحصیلی نیست و تنها با ویزای‌ توریستی می‌توان در این دوره‌ها شرکت کرد.

کلاس‌های LINC کانادا

افراد واجد شرایط دوره زبان انگلیسی

برنامه ESL، یک برنامه برای بهبود کلیه حوزه های زبان طراحی شده است:

 • شنیداری
 • دستور زبان یا گرامر
 • واژگان
 • نوشتاری
 • صحبت کردن
 •  تلفظ
 • خواندن
 •  مکالمه

 همه کلاس ها تعاملی هستند و شامل اطلاعات فرهنگی می شوند. مدارکی برای دانشجویانی که یک سطح را تکمیل کنند، در نظر گرفته می شود.

کانادا از دانشجویان سراسر دنیا برای حضور در دوره زبان انگلیسی ESL استقبال می کنند. این برنامه برای دانش آموزانی است که برای دوره های دانشگاهی در کانادا و یا بهبود مهارت های ارتباطی خود آماده می شوند. دانشجویان باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. همچنین از دانش جویان بزرگسال نیز استقبال می شود. دوره های 6 ماهه زبان انگلیسی نیز برای متقاضیان ارائه می شود.

هیچ ویزای تحصیلی برای دانش آموزانی که در دوره های 6 ماهه یا کمتر شرکت می کنند، نیاز نیست.
تاریخ ددلاین های متوعی برای دانشجویان متقاضی شرکت در دوره های کوتاه مدت در دسترس می باشد. دانش جویان ممکن است در هر زمان و در طول اولین نیمه از هر ترم شروع به تحصیل کنند.

بیشتر بخوانید:

تقویت زبان با استفاده از دیدن فیلم و سریال

مدارک زبان انگلیسی که مورد قبول کانادا است

پیشنهاد سردبیر زانکو