در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به اسپانیا می پردازیم: قانون مهاجرت اسپانیا

در قانون جدید به زمانی که در این کشور صرف می شود نیاز ندارد، بنابراین سرمایه گذاران می توانند مقیم مالیاتی در خارج از اسپانیا باقی بمانند، در حالی که با بهره گیری از اقامت این کشور و آزادی سفر و گردش در اتحادیه اروپا بپردازند.
مقررات مهاجرت به اسپانیا باید برای تعیین روش های خاص مورد نیاز برای به دست آوردن ویزای ورود و اجازه اقامت برای افراد واجد شرایط اقتباس شده باشد.
اتباع کشورهای ثالث ممکن است ویزا اسپانیایی برای مدت یک سال که ممکن است به یک اجازه اقامت در این کشور منجر شود را برای مدت دو سال دیگر به صورت معتبر به دست آورند. برای شرایط پس از آن از دو سال تجدید پذیر است. ویزا و اجازه اقامت می تواند به طور همزمان یا پس از آن برای همسر و فرزندان درخواست شود.

تابعیت و شهروندی اسپانیایی

شما می توانید ملیت اسپانیایی Spanish nationality خود را پس از 10 سال اقامت در اسپانیا کسب کنید. شما همچنین می توانید ملیت اسپانیایی خود را از طریق ازدواج یا تولد به دست آورید، حتی اگر شما از پدر و مادر اسپانیایی خود در خارج از این کشور متولد شده باشید.
همچنین شما باید برای اثبات اینکه شما یک شهروند خوب هستند و از نظر مالی هیچ سابقه کیفری پایدار ندارید توسط مقامات یک مدرک کافی از ادغام جامعه اسپانیایی داشته باشید، برای مثال،مدرکی که نشان دهد شما قادر به صحبت به زبان اسپانیایی و شرکت در فعالیت های اجتماعی که بخشی از زندگی اسپانیایی است را دارا هستید.
شما باید در رجیستری مدنی Civil Registry ثبت نام کنید که نشان دهد شما در این کشور زندگی می کنید. شما نیاز به گرفتن مدارک حمایت مورد نیاز برای درخواست خود به عنوان یک شهروندی اسپانیایی باشید به علاوه فرم درخواست شهروندی اسپانیایی را تکمیل کرده باشیدCivil Registry .

تابعیت اسپانیایی می تواند برای شما اعمال می شود اگر شما 18 سال یا مسن تر باشید، افراد 14 سال یا بیشتر با کمک های حقوقی، و یا سرپرست قانونی افراد زیر 14 نیز می توانند شهروندی این کشور را اخذ کنند.

اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل  و مهاجرت تحصیلی

یکی از کشورهای محبوب برای دانش آموزان با یک برنامه مبادله اراسموس این کشور می باشد، همچنین برای کسانی که درجه کامل دنبال، در اسپانیا برتری علمی برای تحصیلات طولانی مدت وجود دارد. در طول این سالها، اسپانیا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد مطالعه بزرگ شناخته می شود، بنابراین شما قطعا اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید پشیمان نخواهید شد.
این که آیا شما در حال برنامه ریزی یک اقامت کوتاه در این کشور و یا در کشور دیگری برای یک دوره طولانی مطالعه هستید، ضروری است که شما در مورد ویزاهای مختلف و الزامات مورد نیاز برای دسترسی قانونی به کشور را داشته باشید. این اطلاعات برای کمک به شما در درک روند اخذ ویزا، مورد نیاز است، و اطلاعات بیشتر برای خروج خود از این کشور نیز جزو اطلاعات مهمی است که باید داشته باشید.
اگر شما در حال آمدن به این کشور از کشور دیگری در اروپا هستید، گذرنامه یا ویزا برای ورود به این کشور مورد نیاز نیست. اما اگر شما از یک کشور غیر اروپایی می آیید و برای یک دوره سه ماه یا بیشتر برنامه ریزی کرده اید نیاز به یک گذرنامه و ویزا دارید برای اینکه بتوانید در این کشور باقی بمانید. پاسپورت باید به مدت 90 روز پس از طول اقامت برنامه ریزی شده در اسپانیا معتبر باشد. دانشجویانی که ایالات متحده آمریکا به یک ویزا برای اقامت کمتر از 90 روز نیاز ندارد.

قانون مهاجرت اسپانیا

بیشتر بخوانید:

کار خانگی در اروپا

مشاوره رایگان مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و مهاجرت کاری

در این روش نیاز به کاغذ فراوان اسناد است، بسته به هدف فرد در این کشور به منظور زندگی و کار، فرد بایستی در خارج جواز کار و مهاجرت به اسپانیا را به دست آورد. خوشبختانه، کار و اقامت در سیستم مجوز اسپانیایی موجود و قابل کسب است.

اتباع اتحادیه اروپا (EU) فقط نیاز به اخذ مجوز خاص و یا اجازه کار برای زندگی و کار در این کشور هستند، اگر چه آنها نیز به عنوان ساکنان نیاز است یک بار در کشور ثبت نام کنند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا ، از سوی دیگر، یک فرایند طولانی و خسته کننده پیش و روی خود دارند، در اکثر موارد، لازم است که یک قرارداد استخدام درخواست اجازه کار دریافت کنند. قانونی که می تواند در یک وضعیت گرفتن نتیجه دهد، به عنوان بسیاری از کارفرمایان ارائه کار بدون اجازه کار ممکن نیست، اما لازم است یک قرارداد کار برای شخص اعمال شود.
باید به یاد داشته باشید که حق ویزا برای ورود به کشور، و اجازه اقامت آنها را قادر به ماندن می کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا برنامه ای است که اجازه می دهد تا یک فرد برای به دست آوردن حقوق شهروندی کامل از طریق سرمایه گذاری پولی در یک پروژه اقدام کند، که از لحاظ اقتصادی برای دولت مفید باشد. اصلاح قانون اسپانیایی برای کارآفرینان پشتیبانی بین المللی و یک چارچوب جدید برای مهاجرت به اسپانیا برای افراد واجد شرایط را فراهم می کند، ترویج تحرک بین المللی از متخصصان و مدیران و جذب سرمایه گذاری خارجی از اهداف این روش است.

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

پس گرفتن وثیقه ی خروج از کشور

ویزای سرمایه گذاری طلایی جهت اقامت در اسپانیا

  • آزادی حرکت نامحدود در کشورهای عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا
  • حق کار در اسپانیا و ایجاد یک کسب و کار
  • موقعیت جغرافیایی کسب و کار فرصت های بیشتر فراهم می کند
  • نظام مالیاتی سودمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی
  • دارنده مجوز اقامت اسپانیایی امتیازات اجتماعی، مانند درمان های پزشکی، زنان و زایمان، بیکاری، و غیره را دریافت می کند.
  • الزاما با سرمایه گذاری نیاز به اقامت در این کشور نیست.
  • این روش نسبت به روش های دیگر بسیار سریعتر است حتی تا 1 ماه
  • فرآیند تجدید آسان.
  • پیوستن اعضای خانواده را نیز می توان در درخواست گنجاند.
  • سرمایه گذاران می توانند 5 ساله اقامت ویزا دریافت کنند، که پس از آن هر 5 سال این مورد تجدید پذیر است.

پیشنهاد سردبیر زانکو