خرید ملک در ترکیه قوانین خاص خود را دارد. اگر به دنبال خرید خانه در ترکیه هستید می بایستی قوانین لازم در خصوص خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی را بدانید. زیرا که بر اساس قوانین جدید خرید خانه در ترکیه شهروندان برخی از کشورها اجازه خرید و فروش ملک در ترکیه را ندارند. البته لازم به ذکر است که ایرانیان می توانند به راحتی اقدام به خرید و فروش ملک در ترکیه نمایند.

 قیمت خانه در ترکیه

قیمت خانه در کشور ترکیه به پول ایران مسلما جهت تخمین حداقل سرمایه اولیه با اهمیت است. همان گونه که مطلع هستید خرید خانه و ملک در کشور ترکیه یکی از محبوب ترین راه‌های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان به شمار می‌آید. به همین خاطر در مرحله اول ضروری است به بررسی قیمت خانه در ترکیه به پول ایران پرداخته، خانه‌های گوناگون را ارزیابی کنید و در نهایت خانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این نوشتار با قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، اجاره خانه در ترکیه به پول ایران و بهترین شهرهای این کشور جهت خرید خانه آشنا خواهید شد. آگاهی از قیمت‌ها به شما امکان یک برنامه ریزی دقیق را برای مهاجرت می‌دهد.

1. چرا قیمت خانه و ملک  در ترکیه به پول ایران مهم است؟

قیمت خانه در کشور ترکیه به پول ایران از این منظر دارای اهمیت می‌باشد که به شما این امکان را خواهد داد که حداقل سرمایه مورد نیاز را تخمین بزنید. بدین ترتیب برای اینکه مشخص کنید به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز دارید، لازم است در مرحله اول نوع خانه، شهر و متراژ خانه را تعیین نمایید.

در ادامه نوشتار به بررسی قیمت ملک و خانه در ترکیه به پول ایران و قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان و اینکه در هر شهر ترکیه به چه مقدار سرمایه اولیه به لیر و به تومان جهت خرید خانه نیاز دارید می‌پردازیم. بنابراین برای تخمین حداقل سرمایه مورد نیاز جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک با ما همراه باشید.

1. چرا قیمت خانه و ملک  در ترکیه به پول ایران مهم است؟

2. با چه بودجه ای در استانبول می توان یک ملک خرید؟

مشخص کردن بودجه یا سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران یا لیر ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شهر و منطقه
 • محله
 • متراژ خانه
 • سن بنا
 • امکانات ملک
 • انواع دسترسی ها
 • امکانات محلی و منطقه ای

اگر به صورت کلی انواع املاک را با سن زیر 10 سال در نظر بگیریم و خانه‌ای که انتخاب کرده‌اید در محله متوسط استانبول با متراژ 50 متر باشد، امکان خرید ملک با قیمت هر متر مربع 16.000.000 تومان وجود دارد. متری 16 میلیون تومان به پول ترکیه معادل متری 5.000 لیر می‌باشد. بر این اساس یک خانه 50 متری در ترکیه حدود 250.000 لیر ترکیه هزینه خواهد داشت. قیمت ملک در ترکیه به پول ایران معادل 800.000.000 تومان خواهد بود. این در حالی است که با این سرمایه نمی‌توان در یک محله متوسط تهران خانه ای 50 متری خریداری نمود. بدین ترتیب در هر صورت قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان ارزان‌تر از تهران می‌باشد.

3. شرایط خرید ملک به صورت اقساطی در کشور  ترکیه چگونه است؟

فروش اقساطی خانه در ترکیه صرفاً محدود به املاک کلید نخورده (نوساز) می‌باشد و هر فروشنده نیز دارای شرایط اقساطی مخصوص به خود است.

برای خرید قسطی خانه باید یک سوم یا نیمی از ارزش ملک را پرداخت نمایید. پرداخت مابقی مبلغ می‌تواند طی 12 الی 24 ماه آینده انجام شود.

به عنوان نمونه اگر برای خرید یک خانه 80 متری اقدام نموده‌اید و ارزش این ملک حدود 2 میلیارد (متری 25.000.000 تومان) می‌باشد، می‌توانید 700.000.000 تومان یا یک میلیارد را در ابتدا پرداخت کرده و مابقی مبلغ را به صورت ماهانه و در اقساطی بین 40.000.000 تومان تا 100.000.000 تومان پرداخت نمایید. به این صورت با خرید اقساطی می‌توانید صاحب ملک مورد نظر خود شوید.

4. شرایط خرید ملک در کدامیک از شهرهای ترکیه مناسب‌تر است؟

با توجه به رونق بازار املاک در شهرهای بزرگ ترکیه، خرید ملک در شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا بیشتر توصیه می‌شود. در این بین خرید ملک در استانبول به مراتب گزینه مطلوب تری خواهد بود. به این دلیل که استانبول به عنوان پایتخت ترکیه در مقایسه با شهرهای دیگر این کشور از امکانات بسیار بیشتری برخودار است.

4. شرایط خرید ملک در کدامیک از شهرهای ترکیه مناسب‌تر است؟

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران نیز در شهرهای ذکر شده مناسب تر می‌باشد. علاوه بر این به علت امکانات رفاهی و وضعیت اقتصادی مطلوب‌تر، امکان رشد سریعتر ارزش ملک نیز وجود دارد.

5. مراحل خرید ملک در ترکیه چیست؟

به منظور خرید ملک در ترکیه با بیت کوین یا ارزهای معمولی باید مراحل معینی را طی نمایید. مراحل خرید ملک در ترکیه به شرح زیر می‌باشد:

 • ابتدا از طریق یک سایت خرید ملک در ترکیه یا بنگاه املاک، ملک‌های مختلف را بررسی نمایید. لازم است به بعضی از آن‌ها حضوراً سر بزنید.
 • زمانی که خانه مورد علاقه خود را انتخاب نمودید، باید ارزیابی شود. به این معنی که بدهی مالیاتی یا منع قانونی نداشته باشد. از طرفی باید یک کارشناس از ملک بازدید به عمل آورد.
 • در صورت توافق روی قیمت می‌توانید به فروشنده ودیعه پرداخت نمایید. ودیعه معمولاً 10% از ارزش نهایی ملک را شامل می‌شود. اما فراموش نکنید که بازپرداخت آن در صورت عدم تمایل به خرید، ممکن نخواهد بود. بنابراین پیش از پرداخت ودیعه، کلیه موارد را به خوبی بررسی نمایید.
 • مراحل قانونی انتقال سند از فروشنده به خریدار را انجام دهید. در این مرحله باید مابقی مبلغ ملک را به حساب فروشنده منتقل کنید.
 • پس از انتقال سند باید به اداره مهاجرت مراجعه نموده و به منظور ارائه درخواست اقامت موقت وقت ملاقات دریافت کنید.

6. مزایای خرید ملک در استانبول نسبت به دیگر شهرهای ترکیه چیست؟

یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه می‌تواند قیمت پایینتر ملک در ترکیه باشد.

از دیگر مزایای خرید ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه در مقایسه با ایران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نرخ رشد ارزش ملک در استانبول معمولاً از میانگین نرخ رشد سالیانه ترکیه و ایران بالاتر می‌باشد.
 • با توجه به وسعت و مرکزیت استانبول به عنوان مرکز اقتصادی، توریستی و حتی به نوعی سیاسی ترکیه، بازار ملک در استانبول رونق خوبی داشته و به همین خاطر گستره انتخاب بالاتری برای خریداری وجود دارد.
 • با توجه به وسعت حق انتخاب، فرآیند خرید در استانبول با سرعت بالاتری نسبت به دیگر شهرها انجام می‌شود.
 • هزینه اجاره بهای ملک در استانبول (در صورت تمایل به اجاره دادن ملک خریداری شده) بالاتر از دیگر شهرهای ترکیه می‌باشد.
 • امکان سفر کم هزینه و بدون نیاز به ویزا جهت بازدید از املاک وجود دارد.
 • شرایط زندگی و سرمایه گذاری در پویا ترین شهر ترکیه از لحاظ اقتصادی فراهم می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی 

رشته گرافیک در ترکیه

7. شرایط کار در استانبول با خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

بازار کار در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه به مراتب رونق بیشتری دارد. استانبول پایتخت ترکیه است و به همین خاطر نیز به عنوان مرکز اقتصادی و تجاری این کشور، فرصت‌های شغلی مطلوب‌تری خواهد داشت.

شانس موفقیت شما در کسب و کار شخصی یا اشتغال در یک شرکت در استانبول به مراتب بیشتر از سایر شهرهای این کشور می‌باشد.

بازار کار در استانبول نسبت به دیگر شهرهای ترکیه به مراتب رونق بیشتری دارد. همچنین شانس موفقیت کسب و کار در استانبول به مراتب از دیگر شهرهای ترکیه بیشتر است.

7. شرایط کار در استانبول با خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

فراموش نکنید که برای کار در ترکیه باید مجوز کاری و ویزای کاری دریافت نمایید.

8. آیا می توانم از یک ایران، ملک در ترکیه خریداری کنم؟

از نظر قانونی هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای خرید خانه در ترکیه از یک تبعه خارجی وجود ندارد. اما در شرایطی که قصد شما از خرید ملک در ترکیه، دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می‌باشد باید حتماً خانه را از یک فرد ترک خریداری نمایید.

تنها در شرایطی می‌توانید با خرید ملک در ترکیه اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید که خانه را از یک فرد حقیقی یا حقوقی ترک خریداری کرده باشید.

در غیر این صورت، یعنی خرید خانه از یک تبعه غیر ترک، فقط به معنی سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

9. شرایط و قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران چگونه است؟

در مورد قیمت ملک در ترکیه به پول ایران باید گفت که در یک مقایسه کلی، قیمت ملک در ترکیه پایین‌تر از ایران می‌باشد. در ادامه مقاله به بررسی قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان و لیر ترکیه می‌پردازیم. در یک بخش می‌توانید اختلاف قیمت فاحش میان ایران و شهرهای گوناگون ترکیه را مشاهده نمایید.

این اختلاف قیمت در مورد شهرهای بزرگی مانند تهران و استانبول حتی بیشتر هم می‌شود. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که شما با یک بودجه مشخص می‌توانید خانه بهتری را در محله متوسط رو به بالای ترکیه در قیاس با تهران خریداری نمایید.

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران حداقل 27.35% کمتر از قیمت ملک در تهران می‌باشد. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران نیز 65.74% کمتر از تهران است.

جالب است بدانید که به جز قیمت ملک در ترکیه به پول ایران، هزینه‌های زندگی در این کشور نیز بسیار پایین‌تر از تهران م. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در ترکیه بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه حدود 1335.26 دلار آمریکا (معادل 10779.47 لیر ترکیه) است. هزینه زندگی یک فرد نیز بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 384.69 دلار آمریکا (معادل 3105.56 لیر ترکیه) می‌باشد.

1. شرایط دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه با خرید ملک به چه صورت می‌باشد؟

فرقی ندارد که هزینه ملک در ترکیه به پول ایران چقدر باشد، اینکه شما چه نوع ملکی را برای خرید انتخاب می‌نمایید، فقط روی سرمایه اولیه مورد نیاز تأثیرگذار است. با خرید ملک در ترکیه می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت نمایید.

پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، می‌توانید به منظور دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه نمایید. در این مرحله باید یک وقت ملاقات دریافت کنید. با ارائه مدارک و مستندات در روز ملاقات، درخواست شما بررسی می‌شود. در صورت تأیید مدارک و درخواست اقامت، یک اقامت 1 یا 2 ساله به شما اعطا خواهد شد.

1. شرایط دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه با خرید ملک به چه صورت می‌باشد؟

بعد از 5 سال اقامت موقت در ترکیه (با شرط سکونت 11 ماهه در هر سال) می‌توانید جهت دریافت اقامت دائم ترکیه درخواست دهید. پس از 3 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه درخواست دهید.

11. کدامیک از املاک و مستغلات را می‌توان در ترکیه خریداری نمود؟

انواع املاک و مستغلات ترکیه که به عنوان یک متقاضی خارجی می‌توانید خریداری نمایید شامل موارد زیر می‌باشد:

 • واحدهای مسکونی و تجاری کلید نخورده (نوساز)
 • واحدهای مسکونی و تجاری دست دوم
 • ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری کلید نخورده (نوساز) در برج‌ها و شهرک‌ها
 • ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری دست دوم در برج‌ها و شهرک‌ها
 • مغازه‌ها
 • و ….

همانطور که مشاهده می‌کنید، بعد از تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران یا تعیین قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، می‌توانید با در نظر گرفتن حداقل بودجه خود یکی از انواع املاک و مستغلات فوق را انتخاب نمایید.

12. آیا حضور وکیل در پروسه خرید ملک و تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران تاثیرگذار می‌باشد؟

یکی از مراحل خرید خانه در ترکیه، ارزش گذاری قیمت ملک به وسیله کارشناس می‌باشد. حضور وکیل مهاجرتی که با کلیه قوانین و مقررات خرید و فروش ملک در ترکیه آشنا باشد و از طرفی به زبان ترکی نیز تسلط داشته باشد، در تمامی مراحل خرید خانه تأثیر مثبتی دارد.

وکیل مهاجرتی از ابتدای فرآیند خرید ملک همراه شما خواهد بود. این فرآیندها شامل بررسی املاک گوناگون، تعیین قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، انتقال پول، انجام استعلامات لازم، انتقال سند و عقد قرارداد خواهد بود. از طرفی وکیل مهاجرتی می‌تواند شما را جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت راهنمایی نماید.

 

بیشتر بخوانید:

رشته پزشکی در ترکیه

روانشناسی در ترکیه

13. قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان چقدر است؟

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران معمولاً به طور میانگین ارزیابی می‌شود. به این معنی که میانگین هزینه هر متر مربع در شهرهای گوناگون را محاسبه خواهند کرد. اما موضوع اصلی این است که خانه در بعضی از شهرها مانند استانبول بسیار بالاتر از مقدار میانگین بوده و در نتیجه این آمار نمی‌تواند برای تعیین حداقل سرمایه به شما کمک کند. از این رو به منظور تعیین دقیق میزان سرمایه‌ای که برای خرید خانه و تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران نیاز دارید، در جداول زیر به تفکیک شهرها قیمت خانه در ترکیه به پول ایران و لیر ترکیه مشخص شده است.

13. قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان چقدر است؟

قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان در شهر استانبول

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر استانبول

11363.85 لیر ترکیه

59268883.63 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر استانبول

5549.72 لیر ترکیه

28944928.31 ریال

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنکارا

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آنکارا

5587.28 لیر ترکیه

29140831.67 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آنکارا

3510.23 لیر ترکیه

18307812.83 ریال

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران در شهر ازمیر

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر ازمیر

7193.30 لیر ترکیه

37437133.38 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر ازمیر

33789.91 لیر ترکیه

19724401.56 ریال

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران در شهر آدانا

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آدانا

3500.00 لیر ترکیه

18215557.09 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آدانا

2400.00 لیر ترکیه

12490667.72 ریال

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران در شهر بورسا

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر بورسا

4543.68 لیر ترکیه

23647323.56 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر بورسا

3376.47 لیر ترکیه

17572655.08 ریال

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران در شهر آنتالیا

نوع خانه یا آپارتمان

قیمت خانه در ترکیه به لیر

معادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آنتالیا

5294.81 لیر ترکیه

27556522.74 ریال

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آنتالیا

3704.96 لیر ترکیه

19282260.58 ریال

همان گونه که در جداول فوق مشاهده کردید، قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان تفاوت چشمگیری با قیمت آپارتمان در ایران دارد. به عبارتی ساده می‌توان گفت که خرید ملک در ترکیه برای شما مقرون به صرفه تر از خرید خانه در ایران می‌باشد. به این خاطر که علاوه بر سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، می‌توانید برای دریافت اقامت نیز اقدام نمایید.

14. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران به چه شکل است؟

در قسمت قبلی مشاهده نمودید که قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان بسیار ارزانتر از قیمت خانه در تهران می‌باشد. این موضوع در مورد هزینه اجاره خانه نیز صدق می‌کند. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران نیز در شهرهای گوناگون این کشور تفاوت بسیاری دارد. بنابراین به عنوان یک خریدار ملک باید از قیمت حدودی اجاره خانه در هر شهر مطلع باشید. به این دلیل که بعد از خرید ملک می‌توانید آن را اجاره داده و کسب درآمد کنید. بدین ترتیب اطلاع از قیمت اجاره می‌تواند روی انتخاب منطقه و شهر محل خانه موثر باشد.

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر استانبول

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر استانبول

2554.27 لیر ترکیه

13321973.00 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر استانبول

1486.98 لیر ترکیه

7755437.60 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر استانبول

4694.19 لیر ترکیه

24482851.47 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر استانبول

2710.29 لیر ترکیه

14135716.66 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنکارا

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آنکارا

1569.72 لیر ترکیه

8186968.76 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آنکارا

1006.59 لیر ترکیه

5249947.95 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آنکارا

2601.04 لیر ترکیه

13565912.79 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آنکارا

1674.07 لیر ترکیه

8731230.34 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر ازمیر

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ازمیر

1626.73 لیر ترکیه

8466218.23 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر ازمیر

1049.02 لیر ترکیه

5459585.31 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر ازمیر

2973.33 لیر ترکیه

15474549.45 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر ازمیر

1765.54 لیر ترکیه

9188657.74 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آدانا

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آدانا

1187.50 لیر ترکیه

6180278.30 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آدانا

750.00 لیر ترکیه

3903333.66 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آدانا

2125.00 لیر ترکیه

11059445.38 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آدانا

1414.29 لیر ترکیه

7360572.05 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر بورسا

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بورسا

1311.04 لیر ترکیه

6823237.77 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر بورسا

946.05 لیر ترکیه

4923663.02 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر بورسا

2366.36 لیر ترکیه

12315581.05 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر بورسا

1631.19 لیر ترکیه

8489461.55 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنتالیا

نوع آپارتمان یا خانه

هزینه اجاره به لیر ترکیه

معادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آنتالیا

1282.94 لیر ترکیه

6676986.02 ریال

آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آنتالیا

947.63 لیر ترکیه

4931903.09 ریال

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آنتالیا

2261.10 لیر ترکیه

11767773.68 ریال

آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آنتالیا

1542.73 لیر ترکیه

8029045.75 ریال

 

سوالات رایج پیرامون قیمت خانه و ملک در ترکیه به پول ایران

 •  کدامیک از شهرهای ترکیه برای خرید ملک مناسب می‌باشد؟
 • شهرهای استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر در ردیف مناسب‌ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک می‌باشند. پتانسیل رشد قیمت خانه در این شهرها بالا ج.
 •  جهت خرید ملک در ترکیه به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز داریم؟
 • مقدار سرمایه اولیه جهت خرید ملک در ترکیه به خانه‌ای که انتخاب می‌نمایید بستگی دارد. اما به صورت کلی می‌توان گفت که حداقل سرمایه اولیه برای خرید ملک در ترکیه از 250.000 لیر شروع می‌شود.
 •  قیمت ملک در ترکیه به چه عواملی بستگی دارد؟
 • قیمت ملک در ترکیه به عوامل گوناگونی وابسته است که از جمله مهمترین آن‌‌ها می‌توان به شهر و منطقه، سن بنا، متراژ ملک، امکانات ملک و امکانات محلی اشاره نمود.
 •  آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم ترکیه را دریافت نمود؟
 • بله. با خرید ملک در ترکیه و بلافاصله بعد از انتقال سند از فروشنده به خریدار می‌توانید جهت دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه نمایید. بعد از 5 سال نیز می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.
 •  دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک چقدر زمان می‌برد؟
 • بعد از 5 سال اقامت موقت در ترکیه می‌توانید به منظور دریافت اقامت دائم درخواست دهید. و بعد از 3 سال اقامت دائم نیز این امکان را دارید که برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدام نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

تحصیل در گرجستان

خرید ملک در ترکیه

رشته مهندسی صنایع در ترکیه

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو