۱۳ درصد از والدین کودکان مدرسه ای می‌گویند هزینه مراقبت از فرزندانشان که علائم مشابه کووید۱۹ دارند، به قیمت از دست دادن شغلشان است

اخبار کانادا 

اولین نظرسنجی از زمان بازگشایی مدارس نشان می‌دهد ۱۶ درصد والدین برای رعایت مقررات مدرسه کارشان را از دست داده‌اند.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، در حالی که یک ماه از بازگشایی مدارس می‌گذرد یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کودکان کانادایی و والدین آن‌ها با مشکلات ناشی از طولانی بودن صف آزمایش کووید۱۹ و عدم امنیت شغلی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این نظرسنجی که توسط شرکت آباکوس دیتا «Abacus Data» و به سفارش «Children First Canada» انجام شده است، طی دوم تا ششم اکتبر ۲۰۲۰ از والدین کودکان مدرسه ای تهیه شده است. این اولین نظرسنجی در این مورد است، که خانواده‌ها از زمان بازگشت به مدرسه در پاییز امسال در آن شرکت کرده‌اند.

 

یافته های این نظرسنجی عبارتند از:

۵۰ درصد والدین، به جای یادگیری آنلاین یا از راه دور و گزینه‌های پاره وقت، یادگیری حضوری در کلاس تمام وقت در کلاس را انتخاب کرده‌اند.

۱۴ درصد شیوع کووید۱۹ را در مدرسه فرزندشان خبر داده‌اند.

۱۳ درصد می‌گویند از محرومیت حداقل یکی از فرزندانشان به دلیل داشتن علائم مشابه کووید۱۹ و در خانه ماندن او خبر داده‌اند.

۱۶ درصد حداقل یکی از فرزندانشان آزمایش کووید۱۹ داده است.

۱۱ درصد گزارش کرده‌اند که حداقل یکی از فرزندان آن‌ها معلم ندارد.

از والدینی که فرزندشان به آزمایش کووید۱۹ نیاز داشته نتایج زیر به دست آمده است:

۶۰ درصد برای آزمایش کووید۱۹ بیش از یک ساعت در صف انتظار داشته‌اند.

۸۳ درصد مجبور شده‌اند بیش از ۱ روز منتظر نتیجه آزمایش کووید۱۹ بمانند.

۳۲ درصد مجبور شده‌اند بیش از ۳ روز منتظر نتیجه آزمایش کووید۱۹ بمانند.

۵۱ درصد والدین به دلیل منتظر ماندن بیش از ۲۴ ساعت برای نتیجه آزمایش کووید۱۹ فرزند خود، مجبور به از دست دادن کار یا کاهش تعداد ساعات کار خود شده‌اند.

۱۳ درصد والدین کودکان مدرسه‌ای کانادایی مجبور شده‌اند کار را از دست بدهند زیرا فرزندشان قادر به رفتن به مدرسه نبود.

۱۰ درصد به دلیل مراقبت از کودکان یا چالش‌های مدرسه، مجبور به ترک کار یا تغییر محل کار

و ۱۰ درصد نیز به دلیل این چالش‌ها مجبور به مرخصی طولانی مدت شده‌اند.

سارا آستین، بنیانگذار و مدیرعامل «Children First Canada»، در این رابطه گفت: «ما می‌دانستیم كه والدين و كودكان برای بازگشت به مدرسه با مشكل روبرو هستند، اما این نظرسنجی تاثیر وسیع تری از آنچه پیش بینی می‌كردیم را نشان می‌دهد».

وی افزود: «تعداد زیادی از والدین شغل خود را از دست داده‌اند و مجبور به ترک کار یا تغییر کار خود شدند. ما در مورد صدها هزار کانادایی صحبت می‌کنیم که با کاهش درآمد و افزایش خطر ناامنی غذایی و بی خانمانی روبرو هستند».

دیوید کولتو، مدیرعامل آباکوس دیتا گفت: «این نظرسنجی بسیاری از شواهد حکایتی را که در مورد چالش‌های پیش روی والدین کودکان مدرسه ای طی چند هفته گذشته شنیده‌ایم، تأیید می‌کند. نه تنها اختلالات، تاخیرها و سردرگمی، نگرانی و استرس را برای والدین ایجاد می‌کند، بلکه ۴۰ درصد گزارش کرده‌اند که فرزندانشان احساس ضعف، ناامیدی و نگرانی از نحوه بازگشت به مدرسه دارند».

دولت انتاریو اخیرا پیشنهاد داده است که قوانین مربوط به انجام تست کووید۱۹ از كودكان که زکام دارند تغییر کند. این دانش آموزان حداقل باید ۲۴ ساعت در خانه بمانند و فقط در صورت بهبود علائم می‌توانند به مدرسه برگردند.

به گفته دولت، اگرچه این ممکن است مدت زمان ماندن در صف گرفتن آزمایش را کاهش دهد، اما این بدان معناست که بسیاری از والدین باید برای مراقبت از کودک مرخصی بگیرند یا هزینه مراقبت‌های اضافی کودک را بپردازند. برای برخی از خانواده‌ها این ممکن است یک دردسر جزئی باشد‌، اما برای بسیاری از افراد آسیب پذیر، به ویژه والدین تنها، مهاجران جدید، بومیان (بومیان اولیه، متیس و اینوئیت) و افراد معلول، این اختلال در درآمد می تواند تاثیرات بدی بر زندگیشان بگذارد.

آستین همچنین بر نگرانی شدیدی که ۱۱ درصد از والدین در رابطه با فرزندانشان، به دلیل نداشتن معلم در کلاسشان مطرح کرده‌اند، تأکید می‌کند و نیمی از والدین کودکان مدرسه ای از تجربه بازگشت به مدرسه احساس استرس و نگرانی می‌کنند.

 

وی اظهار داشت: «به گفته كنوانسيون حقوق كودكان سازمان ملل متحد آموزش حق كودكان است، اما این نظرسنجی به وضوح نشان می‌دهد تعداد زیادی از كودكان در هنگام شیوع بیماری از این حق محروم شده‌اند».

آستین تاکید کرد: «آنچه که ما می‌بینیم نیاز فوری به اقدامات سریع و همکاری در تمام سطوح دولتی برای انجام اقدامات سریع برای مقابله با مشکلات وخیم کودکان کانادایی و خانواده‌هایشان است».

منبع: چیلدرن فرست کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو