تورن هیل کانادا

Thornhill در منطقه یورک درون تورنتوی بزرگ و در شمال شهر تورنتو واقع شده است. افراد زیادی به دلیل مزایای خوبی که تورن هیل دارد از جمله مکا‌ن های تفریحی ، اجتماع دوستانه و نزدیکی به شهر تورنتو ، این منطقه را به عنوان محل سکونت خود انتخاب می کنند.

اگر قصد مهاجرت به تورنتو کانادا را دارید بد نیست کمی با محله‌های مختلف تورنتوآشنا شوید؛ یکی از این محله‌ها تورن هیل نام دارد اما قبل از اینکه از تورن هیل صحبت کنیم کمی به معرفی تورنتو می‌پردازیم:

معرفی اجمالی تورنتو - منطقه‌ی ایرانی نِشین کانادا

منظور از تورنتو، می‌تواند دو چیز باشد: شهر تورنتو و منطقه تورنتوی بزرگ. شهر تورنتو در واقع خودِ تورنتو است (مثل شهر تهران) اما منطقه‌ی توزنتوی بزرگ که به آن GTA یا Greater Toronto Area  گفته می‌شود مشابه مفهوم تهران بزرگ است(که برای مثال شامل شهر تهران و حومه اطراف آن مثل دماوند و شهریار و شمیرانات و غیره می‌شود) .
تورنتو پایتخت اقتصادی کانادا است و امکانات و مزایای زندگی زیادی دارد، از طرفی پرواز به مناطق دیگر کانادا از ایران سخت‌تر است و همه‌ی این‌ها دلیلی می‌شود برای مهاجران زیادی که به این شهر جذب می‌شوند. از این رو تورنتو دارای تنوع قومی و فرهنگی زیادی است اما نکته‌ی جالب این است که اکثر جمعیت تورنتو را ایرانی‌ها تشکیل داده‌اند به همین دلیل به آن تهرانتو نیز می‌گویند!

 

در نقشه‌ی زیر شهرهای مختلف تورنتو را مشاهده می‌کنید و شهر تورنتو در قسمت نارنجی رنگ نقشه مشخص شده است و بقیه‌ی مناطق مربوط به حومه تورنتوی بزرگ هستند.

محله تورن هیل شهر تورنتو کانادا

 

بخش‌های مختلف تورنتوی بزرگ

به طور کلی، تورنتو به سه قسمت تقسیم شده است: Downtown, Midtown, Uptown .

  • داون تاون تورنتو : این منطقه قلب شهر و منطقه تجاری شهر است و حجم عمده ای از شرکت ها و کسب و کارها و همچنین مراکز خرید و رستوران ها در این منطقه قرار دارد.
  • مید تاون تورنتو : این منطقه بهترین پیشنهاد برای سکونت است زیرا آرامش بیشتری نسبت به داون تان دارد و و شلوغی زیادی در آن وجود ندارد و همچنین به داون تان نزدیک است.
  • آپ تاون تورنتو : شامل مناطق بالایی شهر می‌شود که منطقه محبوب ایرانی ها و آسیایی ها نیز هست. مناطق نورث یورک، تورن هیل، ریچموند هیل، قسمت هایی از مارکهام و وان همه در آپ تاون واقع شده اند. جمعیت این بخش را بیشتر مهاجرین تشکیل داده است.

 

معرفی تورن هیل

حال که فهمیدیم تورن هیل در منطقه‌ی آپ تاون تورنتو قرار گرفته است، کمی بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

به‌طور کلی تورن هیل، ریچموند هیل و نورت یورک، ایرانی‌های زیادی را در خود جای داده است. از این رو ممکن است با سکونت در این مناطق با مشکلاتی از قبیل عدم پیشرفت زبان و دیر جذب شدن در جامعه‌ی میزبان مواجه شوید.

Thornhill در منطقه یورکِ تورنتوی بزرگ و در شمال شهر تورنتو واقع شده است. افراد زیادی به دلیل مزایای خوبی که تورن هیل دارد از جمله مکا‌های تفریحی ، اجتماع دوستانه و نزدیکی به شهر تورنتو ، این منطقه را به عنوان محل سکونت خود انتخاب می کنند.

 

تورن هیل تورنتو کانادا

 

نگاهی به اماکن مختلف تورن هیل

در امتداد خیابان تاریخی یونگ، گردشگران و افراد محلی اغلب به مرکز خرید Promenade که حاوی بیش از 175 سرویس و فروشگاه مختلف است، می‌روند. اگر دنبال کمی آرامش هستید و دوست دارید ریلکس کنید، تعداد مختلفی اسپا در تورن هیل وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین مکان های زیبا و تاریخی زیادی در اطراف این منطقه وجود دارد که گردشگردان از آن دیدن می‌کنند.

با رفتن به خیابان Uplands Avenue در فصل زمستان یک تپه اسکی محبوب و در فصل تابستان یک زمین گلف بسیار زیبا را مشاهده خواهید کرد.

فستیوال تورن هیل نزدیک اواخر تابستان برگزار می شود و شامل فعالیت های مختلفی است برای لذت بردن است.همچنین  چندین مرکز اجتماعی در منطقه وجود دارد که هر یک فرصت های منحصر به فردی را به مردم ارائه می دهند. بسیاری از آنها تمرینات بدنسازی و منابع تغذیه ای و همچنین اردوهای تابستانی و برنامه های ترک تحصیلی را برای بچه ها ارائه می دهند. فعالیت هایی از جمله هنر و صنایع دستی و ورزش هایی مانند کلاس بولینگ ، هاکی ، اسکیت ، شنا و بدنسازی همه بخشی از بسیاری از گزینه های تفریحی موجود است.

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه هزینه های زندگی تورنتو و ونکوور

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

 

مراکز تفریحی تورن هیل

تورن هیل شامل چندین مرکز تفریحی برای ساکنان آن است. این مراکز  شامل استخر،  اسکی داخلی و خارجی، مراکز تناسب اندام و سالن های بدنسازی می‌شود.

برای رشد خلاقیت و مهارت های مختلف، برنامه‌های متنوعی به جوانان و محصلان ارائه می‌شود که این فعالیت ها به گونه ای طراحی شده اند که برای جوانان در هر سنی جذاب باشد ، و شامل تمام چیزهای جالب برای همه علاقه ها باشد.

 

تاریخچه‌ی تورن هیل

تورن هیل برای اولین بار در سال 1794 با ورود اولین مهاجران تأسیس شد. اولین کسی که در منطقه‌ی مارکهامِ تورن هیل در امتداد خیابان Yonge مستقر شد، نیکلاس میلر نام داشت. همچنین شخصی به نام آسا جانسون اولین کسی بود که در سمت غرب منطقه ووگان ساکن شد.

تورن هیل نیز پس از اولین کسی که به آن منطقه وارد شد به این نام ثبت شد. این شخص در سال 1820 با نام بنیامین تورن وارد این منطقه شد. تورن یک کارخانه اره برقی ، ماسه سنگی و دباغی خانه درآنجا تاسیس کرد. تورن هیل در امتداد خیابان یونگ که یک مسیر حمل و نقل محبوب بود قرار داشت و این موضوع باعث شد که تورن هیل به سرعت رشد کند. راه اندازی راه آهن برقی خیابانی در سال 1898 این امکان را برای کارگران فراهم کرد تا وسیله‌ی رفت و آمد خود را برای کار به شهر تورنتو داشته باشند و باعث افزایش محبوبیت این منطقه شوند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید و یا از مشاوره آنلاین رایگان زانکو بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید:

معرفی محله های تورنتو کانادا؛ ریچموند هیل (HillRichmond)

محله های خوب تورنتو

کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟

پیشنهاد سردبیر زانکو