جواب ویزای کانادا چقدر طول میکشد

یکی از سؤالات عمده ای که همیشه ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا را به خود درگیر می کند این است که چگونه جواب ویزای کانادا را دریافت کنم؟ دریافت جواب ویزای کانادا چه مدت زمان طول می کشد؟ در این مطلب فرایند و مدت زمان جواب دادن سفارت کانادا می‌پردازیم.

کشور کانادا این روزها و در میان ایرانیان به سخت ویزا دادن معروف شده است. نبودن سفارت معتبر کانادا در شهر تهران و گذراندن مراحل سخت دریافت ویزا سبب شده تا پیگیری جواب ویزای کانادا با سختی های بسیاری مواجه شود. سفر کردن به این کشور همانند سایر کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزای معتبر دارد.

چنانچه شما هم جزء آن دسته از مهاجرانی هستید که نسبت به دریافت ویزای کشور کانادا اقدام نموده‌اید و یا تصمیم به دریافت ویزای کانادا را دارید حتماً این سؤال برایتان پیش آمده که جواب ویزای کانادا چه مدت طول می کشد. برای سفر کردن به کانادا انواع مخلف ویزا همانند

وجود دارد که فرد بسته به شرایط باید درخواست ویزا را در مراکز معتبر ثبت نماید. کانادا  زمانی که مراکز معتبر ویزا در کشور کانادا درخواست ویزای متقاضیان خود را دریافت می کنند قبل از تصمیم گیری و ابلاغ نتیجه نهایی داوطلبان را نسبت به انجام یک سری اقدامات لازم در خصوص دریافت این نوع ویزا مطلع می سازند.
از جمله مهم ترین آن ها مراحل مربوط به انگشت نگاری در مراکز ویزا است که هر فردی که متقاضی ویزای کانادا است بایستی نسبت به فرایند سه انجام آن مطلع شود. اما در نهایت می توان گفت اصلی ترین مدت زمان جواب ویزای کانادا چیزی حدود 4 الی 6 ماه به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید:

سن انگشت نگاری ویزای کانادا

مراحل خروج از کشور دانشجویان مشمول

وثیقه خروج از کشور

بنابر اعلام رسمی سفارت کانادا، مدت زمان جواب سفارت کانادا برای پردازش یک پرونده و صدور ویزای کانادا ۱۲۰ روز کاری است. این زمان نسبی بوده و بنابر دفتری که متقاضی از طریق آن اقدام به انگشت نگاری می‌کند متغیر خواهد بود.
در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا عموما پس از یک یا دو هفته نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال می‌شود و فرد می بایست ظرف مدت ۳۰ روز به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نماید. پس از انجام انگشت نگاری تا زمان صدور پاسخ نهایی، تمامی پیگیری‌ها تنها از طریق شماره پیگیری در ثبت نام آنلاین و یا ایمیل در مراجعه حضوری انجام خواهد شد. عملا پس از انجام انگشت نگاری پرونده درخواست ویزای کانادا به جریان خواهد افتاد. مدت زمان جواب ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری بین دو الی 3 ماه طول خواهد کشید.

پس از طی شدن زمان بررسی پرونده، جواب سفارت کانادا از طریق حساب کاربری فرد و یا از طریق ایمیل به وی اعلام می‌شود. طبعا پاسخ‌ها در صورت قبول شدن درخواست ویزا و یا ریجکت درخواست ویزای کانادا متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه اگر در روش مراجعه حضوری، درخواست ویزا ریجکت شده باشد، نامه‌ای برای متقاضی ارسال می‌شود که در آن از وی خواسته خواهد شد برای دریافت مدارک خود به سفارت مراجعه کند و در صورت ویزا شدن درخواست، نامه‌‌ی Pass Request برای متقاضی ارسال می‌شود.
در روش آنلاین اما اطلاع رسانی دقیق‌تر است و در نامه سفارت به صدور ویزا کانادا و یا ریجکت درخواست ویزا کانادا اشاره می‌شود. در صورت موافقت با درخواست ویزا، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن نامه Pass Request ظرف مدت ۳۰ روز به دفتر انگشت نگاری مربوطه مراجعه کرده و پاسپورت خود را برای الصاق برچسب ویزا ارائه نماید.

می‌توانید به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر به سایت سفارت کانادا مراجعه فرمایید.

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 و 02122225334 تماس حاصل فرمائید.

بیشتر بخوانید:

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

وکیل مهاجرتی با تضمین بازگشت وجه

پرینت بانکی برای ویزای کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو