برای اخذ اقامت کشور کانادا بسیاری روش دریافت ویزای تحصیلی را برمی‌گزینند. یکی از شروط دریافت پذیرش از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کشورهای فوق، اثبات مدرک زبان نیاز مورد نیاز تحصیل در کانادا است. کشور کانادا انگلیسی زبان است؛ گرچه دریافت پذیرش از برخی دانشگاهای ایالت کبک نیاز به دانش زبان فرانسوی می باشد.

برای دریافت پذیرش نیاز به ارائه مدرک مبتنی بر دانش زبان انگلیسی است. نمرات درخور پذیرش جهت آزمون تافل کتبی ۵۵۰ (کامپیوتری ۲۱۳) یا ۵۸۰ (۲۳۷)، آزمون آیلتس ۶ تا ۷ و آزمون ۵/۴ تا ۵/۵ Can-Test است. بسیاری از دانشگاه‌ها ملاک را آزمون آیلتس می‌دانند؛ پس اگر تا کنون در هیچ آزمون بین‌المللی برای سنجش دانش زبان خود شرکت نکرده‌اید، پیشنهاد ما مدرک آیلتس برای ارائه به دانشگاه یا کالج مقصد در کانادا است.
برای دریافت پذیرش از تمامی دانشگاه‌های کانادایی، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT برای ورود مستقیم به دوره‌های تحصیلی ضروری است. البته برای تحصیل در مقاط بالاتر نمره بالاتری نیز باید ارائه شود؛ برای تحصیل در مقطع لیسانس حداقل نمره ۶.۵، برای مقطع ارشد حداقل نمره ۷ و برای دکترا نمره 7.5 به بالا مورد نیاز است. اما  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر نیز ممکن است. در این صورت پذیرش دانشجو به‌صورت مشروط خواهد بود و در صورت کسب نمره مورد نظر یا رسیدن به سطح زبان مناسب، دوره آکادمیک دانشگاه یا کالج پذیرفته شده شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید:

زمان بندی اپلای

با توجه به اهمیت زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در کانادا، بسیاری از کالج‌ها یا دانشگاه‌ها اقدام به برگزاری دوره زبان کرده‌اند. به‌عبارتی دیگر، درصورت نداشتن نمره زبان از مدرک‌های معتبر بین‌المللی، پیش از شروع واحدهای تخصصی رشته مورد نظر، کلاس زبان انگلیسی به‌صورت پیش‌نیاز ارائه می‌شود. دلیل توجه اکید به زبان انگلیسی این است که واحدهای درسی در دانشگاه یا کالج به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.
برای تحصیل در مدارس کانادا و اخذ پذیرش، هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد. البته برخی مدارس کانادا، تست تعیین سطح زبان دارند و پیش از ثبت‌نام این تست را برگزار می‌کنند که در صورت کامل نبودن دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی، دانشجو یا دانش اموز ملزم به گذراندن دوره های پیش نیاز زبان در کانادا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فرق LINC و ESL کانادا چیست

مدرک زبان نیاز مورد نیاز تحصیل در کانادا

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

کشور کانادا از جمله کشور هایی است که در زمینه ی سرمایه گذاری در امر تحصیل و بورسیه های تحصیلی بسیار فعال است سالانه بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از جای جای جهان و کشور های گوناگون جهت ادامه ی تحصیل به کشور کاناد می آیند . کیفیت بالای سیستم آموزشی در کشور کانادا باعث شده رشته های دانشگاههای بیشتری را هم ساپورت کند و به تبعیت متقاضیان بیشتری داشته باشد .

بیشتر بخوانید:

مدارک زبان انگلیسی که مورد قبول کانادا است

زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

برای پذیرش در دانشگاههای کانادا در مقطع لیسانس داشتن مدرک پیش دانشگاهی و داشتن مدرک زبان از ضروریات پذیرش می باشد.

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله مدرک لیسانس وریز نمرات و اگر مقطع فوق لیسانس را در ایران گذرانده اید و یا در حال تحصیل هستید هر مدرکی که در خصوص آن هست از جمله ریز نمرات و یا ارائه ی مدرک آن ضروری است . در این مرحله نیز باید تمام مدارک خود را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه کنید. مدرک زبان که اکثرا نمره ی حداقلی کسب شده در آزمون آیلتس است و بعضا برخی دانشگاهها مدرک و نتیجه ی آزمون را از خود مرکز دریافت می کنند که در این زمینه باید بسته به شرایط خاص دانشگاه مورد نظر ، تحقیقاتی صورت گیرد .

بیشتر بخوانید:

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

متقاضیان محترم مقطع دکتری برای کشور کانادا ، ضمن اینکه مدارکی نظیر مدارک تحصیلی، ریز نمرات، انگیزه نامه و توصیه نامه را ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا فرانسوی باید ارائه دهند، باید دارای رزومه ی قوی تری نسبت به مقاطع پایین تر داشته باشند ، که می تواند شامل مقاله های چاپ شده در ژورنال هایی با ایمپکت های بالا ، تالیفات و دارای مقالات چاپ شده در داخل و شرکت در سمینارهای بین المللی و از این قبیل باشند. نمره ی زبان برای دانشجویان متقاضی کشور کانادا در مقطع دکتری در آزمون آیلتس باید حداقل ۶ باشد . بدیهی است اگر متقاضی مدارک آزمون های زبان دیگر همچون تافل و همینطور دارای مدرک زبان فرانسوی باشد می تواند در برخی دانشگاه ها شانس بیشتری داشته باشد .

بیشتر بخوانید:

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو