بر طبق آمارها، سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان، از اروپا دیدن می کنند و هرساله نیز این آمار افزایش می یابد. به این ترتیب قاره اروپا سالانه بیش از نیمی از گردشگران سراسر جهان را به خود جذب می کند.
دومین کشور بزرگ جهان، یعنی کانادا، دارای طبیعت منحصر به فرد , مناظر روح انگیز است که جاذبه های توریستی کانادا هر گردشگر را به ذوق خواهد آورد. همه شهرهای کانادا مناظر بی نظیری دارند.کشور کانادا دارای شهرهای پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ های متفاوت می‌باشد.
در این مقاله به همراه زانکو به یک سفر کوتاه فرهنگی به کانادا می‌رویم و در موزه‌های مختلف کانادا قدم می‌زنیم و درمورد کانادا، فرهنگ و تاریخ این کشور گپ می‌زنیم.
سالانه افراد زیادی کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. این کشور جاذبه‌های تفریحی و فرهنگی زیادی دارد که شما می‌توانید با سفر به این کشور از آن‌ها دیدن نمایید.سفر به کانادا یک مسافرت دلپذیر برای گردشگران است؛ زیرا دارای شگفتی‌های منحصر به فرد زیادی است.
ونکوور یک شهر مهاجرپذیر است. این شهر جدید در سال 1886 تأسیس شده است. بنابراین شهروندان و ساکنین این شهر همه از قومیت‌‌ها و نژاد‌‌های مختلف دنیا هستند. این شهر از نظر فرهنگی در ردیف بهترین شهر‌‌های جهان قرار گرفته است.
دبی یکی از توریستی ترین شهرهای دنیاست. انواع و اقسام مراکز تفریحی، هتل ها و رستوران های شیک و گران قیمت، این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده اند. در این مقاله سعی داریم ده هتل برجسته ی دبی به انتخاب مجله ی فوربس را معرفی کنیم؛ اگرچه هتل های با کیفیت و شیکِ دبی به این لیست محدود نمی شوند.
بخش اعظم جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا زندگی می کنند. زیرا آب و هوای کانادا در این نواحی معتدل‌تر است و در شمار پررونق ترین بخش های این کشور و همچنین جز مناطق پر بازدید برای گردشگران کانادا قرار گرفته‌اند.
منهتن معروف ترین، گران ترین و مدرن ترین بخش نیویورک است. معروفیت این بخش به خاطر سرعت بالای زندگی و فضاهای دیدنی و تفریحی بسیار می باشد. مساحت این منطقه 59 کیلومتر مربع بوده و یک جزیره ی طویل با ارتفاع 316 متر از سطح دریاست. هادسون-رویوِر و ایست ریور، دو رودخانه اند که به ترتیب مرز غربی و شرقی منهتن را مشخص می کنند. منهتن از بارش نسبتا خوبی برخوردار بوده و آب وهوایی سرد و معتدل دارد.
آنکارا پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است. نام آنکارا در گذشته آنقوره بوده است و قدمت این شهر به عصر برنز و تمدن هاتیهایا که در هزاره دوم پیش از میلاد مسیح در این منطقه می‌زیستند، باز می‌گردد.
دیوار برلین،که به پرده ی آهنین نیز معروف است، از یادگاری های دوران جنگ سرد در آلمان می باشد که به جز جدا کردن فیزیکی شهر برلین به دو قسمت شرقی و غربی، تاثیرات بسیاری بر فرهنگ و حتی اقتصاد آلمان داشته است و از همین رو اهمیت بسیار زیادی در تاریخ این کشور دارد.
برلین و مونیخ دو شهر پرجمعیت آلمان هستند که هر کدام از آنها چهره‌ی متفاوت از این کشور را به گردشگران ارائه می‌دهند. مونیخ  چهره‌ای سنتی و فرهنگی از آلمان و مونیخ همان تصویر آلمان سنتی که همگی پیش از وقایع مرتبط به جنگ جهانی برای این کشور متصور بودند را نمایان می‌کند. در متن زیر به مقایسه دو شهر مونیخ و برلین می‌پردازیم.
انتخاب از بین آنکارا یا استانبول به عنوان مقصد سفر بستگی به سلیقه و علایق شما دارد. اگر به دنبال محیطی زنده و پرهیاهو هستید، استانبول برای شما مقصد مناسبی است اما اگر در چنین محیطی اعصابتان به هم می‌ریزد، آنکارا انتخاب مناسب شماست. در ادامه به بیان تفاوت‌های دو شهر استانبول و آنکارا می‌پردازیم.