بهترین مال ها در دبی

دبی یکی از کشورهایی است که اقتصاد آن وابسته به صنعت توریست و گردشگری آن است. در این مقاله میخواهیم به چند مرکز خرید یا به اصطلاح مال دبی بپردازیم.

دبی یکی از کشورهایی است که اقتصاد آن وابسته به صنعت توریست و گردشگری آن است. در این مقاله میخواهیم به چند مرکز خرید یا به اصطلاح مال دبی بپردازیم. دبی مهد مراکز خرید و مال های گوناگون است که در قسمت های مختلف این کلان شهر واقع شده است ، مال های از جمله امارات مال ، دبی مال ، فستیوال سنتر ، سیتی سنتر دیره و...

دبی مال

دبی مال قبل از ساخت ایران مال بزرگ ترین مرکز خرید خاورمیانه بود، دبی مال در کنار برج خلیفه دبی قراردارد که هر دو  با هم از یک مجموعه هستند. مساحت دبی مال حدود 310 هزار متر مربع است ، برای اینکه بزرگی دبی مال را درک کنید این مرکز خرید حدود 3 برابر کل فضای استادیوم آزادی است. این مجموعه 1400 واحد تجاری ، 14000 پارکینگ ، آکواریوم غول پیگر و مرکز اکتشاف ، کافه جنگلی ،خانه ارواح و... است. 

امارات مال

امارات مال نیز یکی از معروف ترین مال های دبی است ، این مرکز خرید یک پیست اسکی با برف! را در خود جای داده است که بسیار هم بزرگ است ، امارات مال چندین فود کورت داشته و مجیک پلانت شهربازی معروف دبی را در خود دارد. در دبی مال برای پیداکردن بهتر مغازه ها در هر ناحیه از یک رنگ دیوار استفاده شده است که روی نقشه هایی که هنگام ورود به مرکز خرید به شما میدهند هم مشخص است. این مجموعه 26 امین مرکز خرید بزرگ دنیاست . گاهی اوقات افرادی در وسط امارات مال نمایش های مهیج انجام میدهند.

فستیوال سنتر (فستیوال سیتی)

فستیوال سیتی یک مال با شکل کشیده است که برای طی کردن آن باید مسافت زیادی را باید پیاده روی کنید ، از ویژگی های این مرکز خرید چند مغازه ی بسیار بزرگ مثل برند مارکس اند اسپنسر ، مغازه اسباب بازی فروشی تویز آر آس و مغازه لوازم خانگی ایکیا است. در روز فستیوال دوبی تمامی مراکز خرید تخفیف های مناسبی دارند اما در این مرکز خرید ویژه ترین مراسم ها برگزار شده و بیشترین تخفیف ها داده میشود.

سیتی سنتر دیره

سیتی سنتر دیره یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مال های دبی است ، اگر در این مرکز خرید داد بزنید سلام تا داد بزنید مرحبا بیشتر جواب سلام میشنوید ، اگر میخواهید ایرانی های زیادی ببینید این مرکز خرید مخصوص شماست. سیتی سنتر دیره یک فودکورت داشته که در کنار خود مجیک پلانت را دارد تا قبل از ساخت سیتی سنتر مردف (مردف یکی از حومه ها وسابرب های دبی) این مرکز خرید سیتی سنتر تنها نام داشت که برای جدا کردن این دو نام یکی از دو بخش بزرگ دبی بنام دیره | Deira در آخر آن قرار گرفت. نام بخش دیگر آن بردبی یا BurDubai است.

ابن بطوطه مال

این مال به جرات قشنگ ترین مال دبی و یکی از قشنگ ترین مراکز خرید دنیاست که به احترام جهانگرد معروف ابن بطوطه نام گذاری شده است . این مرکز خرید از 6 بخش تشکیل شده است ، بخش ایران ، بخش اندلس ، بخش چین ، بخش مصر ، بخش هند و بخش تونس. در تمام این بخش ها معماری این کشور ها به بهترین حالت اجرا شده و واقعا مرکز خرید زیبایی است. 

اوتلت مال

اوتلت مال جای مناسبی برای خرید است ، این مرکز خرید از مغازه های برندی تشکیل شده است که محصولات 2 فصل پیش و قبل تر خود را با تخفیفی چشم گیر به فروش میرسانند.

مراکز خرید دیگری مثل مرکاتو ، القریر ، برجمان ، سیتی سنتر مردف ، دراگون مارت (بازار چینی ها) ، وافی ، دبی مارینا مال و مرکز خرید های دیگر نیز در دبی هستند که اگر قصد رفتن به دبی را دارید و وقت کافی دارید حتما به آنها سر بزنید.

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو