اگر در حال برنامه ریزی مسیر شغلی خود هستید و می‌خواهید مهارت‌هایی را که کارفرمایان در آمریکا به آن احتیاج دارید را در خود تقویت کنید تا بتوانید یکی از مشاغل مورد نیاز آمریکا را از آن خود کنید، باید از ترندهای فعلی(یعنی مشاغلی که بسیار مورد توجه و درخواست قرار گرفته اند) در بازار کار مطلع شوید.

اگر به تازگی تصمیم به مهاجرت کاری به شهرهای ایالات متحده آمریکا را گرفته‌اید بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار با مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2020 و بعد از آن آشنا شوید تا بتوانید شغل مرتبط با تخصص و مهارت خود را پیدا و انتخاب کنید و سپس برای کار کردن در آمریکا اقدام به مهاجرت نمایید.
اگر در حال برنامه ریزی مسیر شغلی خود هستید و می‌خواهید مهارت‌هایی را که کارفرمایان در آمریکا به آن احتیاج دارید را در خود تقویت کنید تا بتوانید یکی از مشاغل مورد نیاز آمریکا را از آن خود کنید، باید از ترندهای فعلی(یعنی مشاغلی که بسیار مورد توجه و درخواست قرار گرفته اند) در بازار کار مطلع شوید. هنگامی که از این ترندهای بازار کار آگاهی پیدا کنید، می‌توانید بیشتر خود را برای دستیابی به یکی از موقعیت‌های شغلی مورد نیاز آماده کنید. این مشاغل مورد نیاز در آمریکا حداکثر نرخ رشد را از سال 2020 تا پنج سال آینده خواهند داشت.
در این مقاله 15 تا از مشاغل مورد نیازی که بیشترین تقاضا را در آمریکا در سال 2020 داشته است به همراه وظایف شغلی، متوسط حقوق و الزامات تحصیلی آنها بررسی می‌کنیم.

 

15 تا از مورد نیاز ترین مشاغل آمریکا سال 2020

مشاغلی که در این لیست به عنوان مورد نیاز ترین مشاغل آمریکا قرار گرفته‌اند، گزینه‌های شغلی‌ای هستند که رشد طولانی مدت حین کار را ارائه می‌دهند و دارای تعداد زیادی جایگاه شغلی آزاد برای افراد جویای کار در آمریکا هستند.
کسب و کارهای مختلف در صدد این هستند که جايگاه‌هاي شغلی خود را با نامزدهاي واجد شرايطي كه داراي مجموعه خاصي از مهارت‌ها و توانايي‌ها هستند، پر كنند و بسياري ازاین کسب و کارها مایل به ارائه مزاياي خاص براي تشويق کارمندان خود هستند تا به مدت طولانی با آنان همکاری کنند.

 لیست 15 تا از مشاغل موردنیاز آمریکا در سال 2020 که بیشترین تقاضا را داشته‌اند به ترتیب از کمترین تا بیشترین میزان حقوق لیست شده‌اند:

 

1.مراقب بهداشت خانگی (Home health aide)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : هر ساعت 11.98 دلار

وظایف اولیه: یک مراقب بهداشتی خانگی در فعالیت‌های روزمره‌ی افراد منزل به آنها کمک می‌کند. اکثر مراقبین بهداشت خانگی برای بیماران، سالمندان یا بیمارانی که قادر به مراقبت از خود نیستند، کار می کنند. مسئولیت‌های آنها شامل مواردی مثل کمک به بیماران حین لباس پوشیدن، حمام کردن و سایر موارد بهداشت شخصی، مراقبت‌های بهداشتی اساسی برای بیماران مانند بررسی علائم حیاتی یا استفاده از دارو و...

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز : هیچ تحصیلات تخصصی‌ای لازم نیست، اگرچه بسیاری از کارفرمایان ممکن است افرادی که مجوز انجمن ملی مراقبت از خانه و آسایشگاه (NAHC) را دارند، ترجیح دهند.

 

2.کمک پرستار ( Nursing assistant)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 28,454 دلار سالیانه

وظایف اولیه: یک کمک پرستار، تحت نظارت یک پرستار ثبت نام شده در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها یا سایر مراکز درمانی، به بیماران کمک می‌کند. مسئولیت های آنها شامل مواردی مانند گرفتن علائم حیاتی بیمار، غذا دادن به بیمار، ضبط مشاهدات مربوط به سلامت بیمار و.. می‌شود.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: حداقل یک دیپلمای دبیرستان یا GED معمولاً لازم است. این  افراد همچنین باید آموزش کمک پرستاری دولتی را نیز ببینند و مجوز کسب کنند.

 


3.کارگر ساختمانی (Construction worker)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 31،616 دلار در سال

وظایف اولیه: کارگران ساختمانی تجهیزات مختلف را برای ساخت سازه‌های مختلف از جمله ساختمان‌ها، پل‌ها و.. تعمیر می‌کنند. آنها غالبا مسئول مواردی همچون بارگیری و تخلیه ابزارها،  کمک به پیمانکاران در صورت لزوم، کمک به بهره برداری از ماشین آلات و تجهیزات بزرگ و.. می‌باشند.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: این متخصصان می توانند با داشتن مدرک دیپلما یا GED و تکمیل دوره‌ی کارآموزی، در این شغل مشغول به کار شوند.

 

4.دستیار فیزیوتراپی (Physical therapy aide)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 33،238 دلار در سال

وظایف اولیه: دستیاران فیزیوتراپی (PT) وظیفه تنظیم و نگهداری از تجهیزات برای معالجه و تمرینات بیمار را بر عهده دارند. دستیاران PT همچنین مسئولیت مواردی از قبیل ایجاد انگیزه و کمک به بیماران تحت هدایت کادر پزشکی هنگام انجام فعالیت‌های عملکردی، حمل و نقل بیمارانی که از صندلی‌های چرخدار استفاده می‌کنند و.. را نیز به عهده دارند..

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: دیپلمای دبیرستان یا GED و همچنین داشتن گواهی Basic Life Support for Healthcare Providers

 

5.راننده کامیون (Truck driver)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 57،616 دلار در سال

وظایف اولیه: رانندگان کامیون وظیفه دارند کالاها را از یک مکان به مکان دیگری منتقل کنند. برخی از مسئولیت‌های اضافی راننده کامیون ممکن است شامل مواردی مثل رانندگی در مسافت‌های طولانی، بارگیری و تخلیه بار کامیون، گزارش مشکلات مکانیکی مربوط به کامیون و.. بشود.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: دیپلمای دبیرستان. سایر موارد لازم برای رانندگی کامیون عبارتند از:  گواهینامه رانندگی تجاری (CDL)، آزمایش الکل و مواد مخدر، سابقه‌ی رانندگی خوب

 

6.تکنسین پزشکی (Medical technologist)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 36,368 دلار در سال

وظایف اولیه: تکنسین‌های پزشکی وظیفه نگهداری و بهره برداری از تجهیزات پزشکی را دارند که برای تجزیه و تحلیل آزمایشات علمی پیچیده بر روی خون و سایر مایعات بدن استفاده می شوند. مسئولیت‌های دقیق یک تکنسین پزشکی شامل این موارد است:  جمع آوری و تهیه نمونه‌های افراد برای تجزیه و تحلیل و شناسایی هرگونه ناهنجاری سلولی در نمونه‌های جمع آوری شده،  تهیه گزارش‌های مفصل در مورد نتایج آزمایش، همکاری با سایر متخصصان پزشکی برای تعیین تشخیص احتمالی.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک لیسانس در فناوری پزشکی یا علوم آزمایشگاه بالینی. سایر الزامات ممکن است شامل این موارد باشد: دانش پیشرفته زیست شناسی و شیمی،  تجربه کار با انواع ابزار و تجهیزات پزشکی.

 

7.تحلیلگر تحقیق در عملیات (Operations research analyst)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 61،457 دلار در سال

وظایف اولیه: تحلیلگران تحقیقاتی به مدیران و دیگر رهبران تحقیقاتی در زمینه تصمیم گیری مناسب جهت اقدامات آنان، مشاوره می‌دهند که این کار را با استفاده از روش‌های تحلیلی سطح بالا و ریاضیات پیشرفته انجام می‌دهند. سایر مسئولیت‌های تحلیلگر تحقیقاتی شامل این موارد است: جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها از سیستم‌های عملیاتی برای تهیه‌ی گزارش تصمیم گیری، استفاده از شبیه سازی آماری برای تجزیه و تحلیل و تعریف مسائل عملیاتی، مشاوره در مورد مدیریت سطح بالا در تصمیم گیری‌های عملیاتی.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: لیسانس علوم تحقیق در عملیات ، آمار، ریاضیات یا سایر رشته‌های مرتبط. برخی دیگر از الزامات این حرفه ممکن است شامل این موارد باشد: دانش سطح بالایی از علوم کامپیوتری و داشتن تخصص در زمینه‌ی کار با نرم افزارهای پیشرفته آماری و بانک‌های اطلاعاتی، مهارت های تحلیلی، حل مسئله و..

 

8.مشاور مالی (Financial advisor)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 66.083 دلار در سال

وظایف اولیه: یک مشاور مالی براساس روند فعلی بازار به مشتری خود مشاوره مالی ارائه می‌دهد و می‌تواند برای مشتری سرمایه گذاری کند. برخی از مسئولیت های دقیق یک مشاور مالی شامل این موارد است: گفتگو با مشتریان برای تعیین اهداف مالی و هزینه‌های آنها برای تهیه یک برنامه مالی، پاسخ به سوالات مالی مشتری، مشاوره به مشتریان بر اساس استراتژی‌های سرمایه گذاری، تجزیه و تحلیل داده‌های مالی دریافت شده از مشتریان برای تدوین استراتژی‌های مالی و...

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: لیسانس امور مالی یا سایر رشته‌های مرتبط. الزامات اضافی برای این حرفه ممکن است شامل این موارد باشد: داشتن دانش تخصصی در حوزه‌های مختلف امور مالی و بیمه و سابقه‌ی فروش.

 

9.پرستاری (Registered nurse)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 70،366 دلار در سال

وظایف اولیه: پرستاران در چند سال اخیر مورد تقاضای زیاد بوده و امکان فضای پیشرفت زیادی را برای این شغل فراهم می‌کند.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: لیسانس علوم پرستاری (BSN). برخی از الزامات اضافی برای این حرفه شامل این موارد است:  امتحان مجوز شورای ملی یا NCLEX-RN،  جواز دولت به عنوان یک پرستار ثبت شده.

 

10.توسعه دهنده وب (Web developer)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 72،040 دلار در سال

وظایف اصلی: توسعه دهندگان وب از زبان‌های برنامه نویسی مانند HTML ، CSS و JavaScript استفاده می‌کنند تا سایت‌هایی با قابلیت مرور آسان طراحی و ایجاد کنند. برخی از مسئولیت‌های دقیق یک توسعه دهنده وب عبارتند از: به روزرسانی وب سایت، طراحی، نوشتن یا ویرایش محتوای وب سایت و...

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک کاردانی در رشته‌های مرتبط با آی تی مانند توسعه وب، طراحی وب، برنامه نویسی یا یک زمینه مرتبط دیگر.

 

11.مدیر خدمات درمانی (Health services administrator)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 70،147 دلار در سال

وظایف اولیه: یک مدیر خدمات درمانی توصیه‌های جهت بهبود عملکرد بیمارستان‌ها، سیستم‌های بهداشتی و سایر سازمان‌های مرتبط با مراقبت های بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند. صاحبان این مشافل به امور نظارتی و سیاست‎های کلی مدیریت درمان می‎پردازند. برخی از مسئولیت های دقیق یک مدیر خدمات درمانی شامل این موارد است:  نگهداری سوابق موجودی لوازم پزشکی و اداری، اطلاع رسانی به کارمندان در مورد تغییرات بخش و سایر به روزرسانی‌های جدید، هماهنگی با متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای شناسایی نیازها و رفع مشکلات.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک لیسانس در حوزه‌ی مدیریت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، مدیریت بازرگانی یا سایر رشته‌های مرتبط. سایر الزامات این شغل عبارتند از:  دانش کاملی از اصطلاحات پزشکی و مقررات مراقبت‌های درمانی.

 

12.فیزیوتراپیست (Physical therapist)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 74،672 دلار در سال

وظایف اولیه: یک فیزیوتراپیست خدمات درمانی را به افرادی که آسیب دیده‌اند یا شرایط پزشکی دیگری داشته باشند که آنها را در انجام کارهای اساسی روزانه محدود می‌کند، ارائه می‌دهد. چند مسئولیت دقیق که یک PT می‌تواند داشته باشد عبارتند از:  تدوین برنامه‌های درمانی برای هر بیمار، تجویز درمان‌های فیزیوتراپی برای کمک به بهبود تحرک بیماران و...

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: دکترا یا مدرک حرفه ای فیزیوتراپی. الزامات اضافی برای این موقعیت ممکن است شامل این موارد باشد:  قبولی در آزمون ملی فیزیوتراپی (NPTE) ، مجوز دولتی برای ارائه‌ی تمرین‌های فیزیوتراپی به بیماران.

 

13.تحلیلگر امنیت اطلاعات (Information security analyst)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 81,555 دلار در سال

وظایف اولیه: وظایف یک تحلیلگر امنیت اطلاعات نظارت بر مسائل امنیتی در سیستم‌های رایانه‌ای است. برخی از مسئولیت‌های دقیق این شغل عبارتند از:  بررسی و مستند سازی موارد مربوط به نقض امنیت و سایر مشکلات سیستمی، اجرای نرم‌افزارها و نصب برنامه‌های امنیتی برای محافظت از زیرساخت‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر، آی تی، برنامه نویسی یا سایر رشته‌های مرتبط. سایر الزامات این شغل ممکن است شامل این موارد باشد:  دانش مربوط به فایروال‌ها، آنتی ویروس‌ها، پروکسی‌ها و SIEM ، قابلیت فهم و رفع مشکلات مربوط به شبکه و جلوگیری از وقوع آنها.

 

14.آمارگر (Statistician)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 83,291 دلار در سال

وظایف اصلی: یک آمارگر تئوری های آماری را برای بدست آوردن داده‌های مفیدی که به حل مشکلات دنیای واقعی کمک می‌کند،  توسعه داده و به کار می‌برد. چند مسئولیت دقیق یک آمارگر عبارتند از:  ساخت آزمایشات دقیق آماری و پرسشنامه و نظرسنجی، استفاده از نرم افزار آماری برای شناسایی روابط بین داده‌های درون یک مجموعه،  ارائه‌ی گزارش نتیجه گیری مربوط به تجزیه و تحلیل‌‌های آنها.

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک کارشناسی ارشد ریاضیات، آمار یا روش پیمایشی.

 

15.توسعه دهنده نرم افزار(Software developer)

مشاغل مورد نیاز آمریکا سال 2020

متوسط حقوق : 105,090 دلار در سال

وظایف اولیه: وظایف یک توسعه دهنده نرم افزار تحقیق، طراحی، پیاده سازی و مدیریت برنامه‌های نرم افزاری است. برخی از مسئولیت‌های دقیق این شغل عبارتند از:  تهیه گزارش از فعالیت‌های مربوط به پروژه‌های برنامه نویسی، اصلاح نرم افزار برای انطباق آن با سخت افزار به روز شده، رفع خطاها یا بهبود عملکرد نرم افزار و...

مهارت‌های تخصصی و تحصیلی مورد نیاز: مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر، آی تی، نرم افزار یا سایر رشته‌های فنی مرتبط. برخی از الزامات اضافی این موقعیت شامل این موارد است:  تسلط به زبان‌های برنامه نویسی مختلف، سابقه‌ی کار در زمینه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزار.


منبع: indeed

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مهاجرتی زانکو تماس بیرید.

 

بیشتر بخوانید:

مشاغل موردنیاز در کانادا 2020

مشاغل مورد نیاز در آلمان

شغل های مربوط به مدیریت و امور مالی در کانادا چقدر درآمد دارند؟

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو