مشکلات مهاجرت به کانادا

مشکلات اصلی ایرانیان در مهاجرت به کانادا عموماً ضعف در زبان و نداشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد.

امروزه شاید بسیاری از ایرانیان دست کم یک بار به مهاجرت فکر کرده اند و اقدام اولیه را هم که تحقیق و دریافت مشاوره درباره مهاجرت است را هم انجام داده باشند. در موسسه زانکو در راستای بی شمار مشاوره های رایگان مهاجرتی که با هموطنان صورت گرفته است، چند موضوع مشخص همواره مانع و مشکل جدی متقاضیان مهاجرت در تحقق  امر مهاجرت به نظر آمده است.

مواردی از مشکلات ایرانیان در مسیر مهاجرت به کانادا:

ضعف زبان درمهاجرت

  • ضعف در زبان انگلیسی

اولین و شاید مهمترین مشکل، ضعف هموطنان در دانش زبان انگلیسی می باشد. از آنجایی که کشور کانادا مبنای زبان انگلیسی را مدرک آیلتس در نظر گرفته است، متقاضیان حتماً باید در موسسات معتبر آیلتس در این آزمون شرکت کنند و مدرک معتبر را جهت ارائه به سازمان مهاجرت کانادا دریافت نمایند.

با توجه به روش های مختلف مهاجرت شاید بتوان گفت داشتن مدرک عمومی آیلتس با نمره میانگین حداقل 6 یکی از لازمه های مهاجرت می باشد. اما نکته اصلی این است که یادگیری زبان یک اتفاق برد-برد است، زیرا نه تنها بالا بودن نمره آیلتس در کسب امتیاز لازم جهت مهاجرت به متقاضی کمک می کند، بلکه پس از مهاجرت دانش زبان انگلیسی به پیشرفت فرد در محیط جدید و کسب موقعیت های شغلی و اجتماعی بهتر کمک شایانی خواهد کرد.

در موسسه زانکو همواره در جلسات مشاوره که به صورت رایگان هم برگزار می شود، همیشه یکی از چالش ها قانع کردن متقاضی برای تقویت زبان انگلیسی با توجه به موارد فوق الذکر می باشد. بخصوص افرادی که قصد دارند زبان خود را در مقصد با کلاس رفتن تقویت کنند که منطقاً هزینه پایین تر کلاس در ایران شخص را قانع خواهد کرد که این کار را قبل از مهاجرت انجام دهد زیرا نمره ی بالای زبان امر مهاجرت شخص را تسهیل تر خواهد کرد. ناگفته نماند برخی از افراد بر این باورند که با قرار گرفتن در محیط آن کشور می توانند زبان خود را تقویت کنند می توانند، البته تا حدی هم این امر درست می باشد اما جهت مکالمه ی زبان روزمره به آن ها کمک خواهد کرد و نه زبان موردنیاز در کار حرفه ای و یا امور دانشگاهی و یا زبانی که بتواند موقعیت شغلی شخص را ارتقاء بخشد. 

 

kra ayg , lnv; nv lih[vj

  • عدم ارتباط بین مدرک تحصیلی و زمینه شغلی

مورد دیگری که در اقدام برای مهاجرت ایرانیان مشکل ساز می شود، عدم ارتباط بین مدرک تحصیلی و زمینه شغلی است. در بیش تر موارد شخص در یک رشته ای تحصیل کرده است اما در زمینه دیگری مشغول به کار شده است و در ارتباط با آن زمینه ی کاری نیز هیچگونه دوره ی معتبر که دارای مدرک مورد قبول باشد را نگذرانده است که قابل ارائه جهت مهاجرت به کانادا باشد.

در این مورد هم با توجه به متقاضیان متنوعی که در جلسات رایگان مشاوره مهاجرت زانکو داشته ایم، به نظر می آید که هموطنان در رشته ای تحصیل کرده اند که به آن علاقه نداشته اند سپس در شغل مورد علاقه ی خود هر چند غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به کار شده اند و یا با وجود علاقه به رشته تحصیلی کار مناسب و با درآمد مکفی پیدا نکرده اند و در زمینه کاری دیگری مشغول شده اند، که در هر دو صورت نتیجه ی آن تأثیر گذاری کمتر این دو مورد در پرونده مهاجرتی متقاضی می باشد.

با وجود تمام این موانع، مسئله اصلی این می باشد که ملاک ، رد شدن سابقه بیمه تأمین اجتماعی برای شغل اعلام شده می باشد. به این معنی که متأسفانه بیش تر هموطنان عزیز بدون اعلام به سازمان تأمین اجتماعی در شغلی فعالیت داشته اند که در این صورت این سابقه کاری قابلیت اثبات برای پرونده مهاجرت ندارد و یا حتی در مواردی هم که نام متقاضی در لیست بیمه اعلام شده است ، عنوان شغلی متفاوت بوده و باعث عدم تطابق با رشته تحصیلی و ادعای شخص متقاضی برای افسر مهاجرت جهت داشتن مهارت تخصصی در شغل مربوطه می گردد.

 

شرایط مهاجرت ایرانیان

بنابراین هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت دارند و یا حتی برنامه مهاجرت در سال های آینده را دارند، بهتر است چند نکته را مدنظر داشته باشند:

  1. تقویت زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی کشور کانادا که هم به آن ها در روند مهاجرت کمک می کند و امتیاز آور است و هم در زمان ورود به کشور کانادا سطح زبان بالا در کسب موقعیت شغلی و  اجتماعی  بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
  2.  اگر در زمینه ای غیر از مدرک تحصیلی خود مشغول به فعالیت هستند در صورت امکان تلاش کنند مدرک معتبری در آن زمینه شغلی اخذ نمایند (مانند مدارک فنی و حرفه ای و یا اخذ مدارک آنلاین بین المللی معتبر ). 
  3.  حتماً در هر کاری که فعالیت دارند پیگیر باشند که نامشان در لیست بیمه تأمین اجتماعی با همان عنوان کاری اعلام شود. ( زیرا گاهی اسم فرد در لیست بیمه تأمین اجتماعی اعلام نمی گردد و یا برای پرداخت حق بیمه کمتر با عنوان شغلی دیگری ثبت و اعلام می گردد).

با آرزوی زندگی شاد و همراه با سلامتی برای هموطنان عزیز امید داریم تا با در نظر گرفتن این نکات در صورت تصمیم بر مهاجرت به کانادا روند منطقی، راحت و قابل قبولی را طی کنند. موسسه مهاجرتی زانکو نیز همواره به صورت رایگان جهت مشاوره در امر مهاجرت با روش های مختلف به کشور کانادا در خدمت هم وطنان عزیز می باشد.

جهت هماهنگی برای مشاوره از بین ساعات ۹ تا ۱۹ تماس بگیرید.

شماره تماس موسسه زانکو:

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۳۴

 

بیشتر بخوانید :

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

آیا ازمون آیلتس در ایران برگزار می‌شود؟

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو