در سالیان اخیر درخواست‌ها برای دریافت ویزای کانادا روندی صعودی دارد. اگرچه این کشور در بسیاری از شاخص‌های رفاه فردی و اجتماعی در بین بهترین‌های جهان است اما این امر که با مهاجرت به کانادا در بهشتی رویایی پای خواهید گذاشت نیز اندکی غیرواقع بینانه است. در ادامه مشکلات زندگی در کانادا می‌پردازیم.

یادگیری زبان در مهاجرت به کانادا

دولت کانادا هر دو زبان انگلیسی و فرانسه را به عنوان زبان رسمی کشور اعلام کرده‌است  بیش از 80٪ مردم کانادا دو زبانه هستند. به جز انگلیسی و فرانسه، زبان اسپانیایی هم در کانادا بسیار رایج است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما زمان کافی برای یادگیری حداقل یکی از زبان‌های رسمی این کشور را بگذارید تا سختی‌های مهاجرت به کانادا از همین ابتدا برای شما کمرنگ‌تر شود.

کلاس LINC کانادا چیست؟

مدارک زبان انگلیسی که مورد قبول کانادا است

کار و شغل پس از مهاجرت به کانادا

دولت کانادا در ماه‌های ابتدایی ورود به این کشور، طرح های حمایتی متنوعی برای مهاجران در نظر می‌گیرد اما هر فرد در نهایت می‌بایست برای تامین مخارج زندگی و تطبیق بیشتر با جامعه کانادایی شغلی مناسب برای خود دست و پا کند. دانش مطلوب زبان می‌تواند در یافتن شغلی مناسب فاکتوری تعیین کننده باشد اما بطور کل می‌توان دو عامل اصلی را به عنوان موانع اصلی کار برای مهاجران در کانادا دانست.

کار خانگی در کانادا

برنامه ی کاری استان های آتلانتیک کانادا | AIPP

ده شرکت برتر در کانادا برای استخدام

تایید و اعتبار سنجی مدرک تحصیلی در کانادا

یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید پیش از مهاجرت به کانادا با هدف تسهیل پیدا کردن شغل مناسب در این کشور انجام دهید، معادل سازی و یا اعتبار سنجی مدرک تحصیلی‌تان است. از سوی دیگر به محض ورود به کانادا به دنبال کسب تجربه کاری مرتبط باشید. هزینه‌ نسبتا بالای زندگی در کانادا نیازمند پیدا کردن شغلی مناسب با میانگین درآمد مطلوب برای داشتن زندگی آسان در کانادا برای ایرانیان هست.

کالج‌های کبک کانادا

دوره‌های یک ساله کانادا

آب و هوا از مشکلات مهاجرت به کانادا

اقلیم کانادا در ذهن بسیاری از مردم با هوای سرد و برف و یخبندان گره خورده، اما این یک سوء برداشت است. کانادا کشوری است پهناور که بخش بزرگی از قاره آمریکای شمالی را در بر گرفته است و اقلیم آن نیز همانند مردمش بسیار متنوع است. بسته به جایی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، از چمن‌زارهای خشک تا آب‌وهوای قطبی در شمالی‌ترین نقاط کانادا، این کشور بالاترین دما را در تابستان با ۳۵ درجه سانتی‌گراد و تا -۲۵ درجه در زمستان تجربه می‌کند.

پرجمعیت‌ترین مناطق کانادا، مناطق جنوبی این کشور در همجواری مرز آمریکا هستند که مخصوصاً در مناطق ساحلی آب‌و‌هوای معتدلی دارند. در غرب، استان بریتیش کلمبیا دما و آب‌و‌هوایی همانند بریتانیا و اروپای غربی حکم فرما است. برای اکثر مهاجران، هر‌کجا که ساکن شوند، تطبیق با آب‌و‌هوا یک امر ضروری است و کانادا هم گزینه‌های فراوانی در این زمینه ارائه می‌دهد.

گرم ترین شهر کانادا

کار دانشجویی در کانادا

مسکن پس از مهاجرت به کانادا

نداشتن اطلاعات راجع به بازار املاک در شهر مورد نظر برای پیدا کردن خانه نیز می‌تواند یک مشکل عمده باشد. تحقیق کردن از پیش می‌تواند یکی از راه‌های برطرف کردن این مشکل زندگی در کانادا باشد. همچنین با جست و جو در  اینترنت می‌توان با شرایط زندگی و بازار مسکن در شهر مورد نظر بیشتر آشنا شد.

سازمان‌های دولتی و نهادهای غیر دولتی که در قالب برنامه‌هایی ویژه افراد تازه وارد، پیشنهاداتی را به مهاجران ارائه می‌دهند. در مورد آمریکا و کانادا سازمان اسکان ملی (CMHC) یک بخش از خود را به مهاجران اختصاص داده تا متقاضیان هم بتوانند اطلاعات مربوط به بازار مسکن در این کشورها را به‌دست آورند و هم در جریان روند این امر قرار گیرند. این مورد یکی از مزایای زندگی در کانادا محسوب می‌شود.

قیمت خانه در تورنتو

دسترسی به خدمات از مشکلات مهاجرت به کانادا

اغلب مهاجران عنوان کرده‌‌اند که دانستن خدمات موجود برای آنان یکی از مشکلات مهاجرت به کانادا است. خدماتی که موارد مهمی از جمله سلامتی، مشاوره‌های حقوقی و دسترسی به خدمات اجتماعی و روانی را شامل می‌شوند.

بازهم مقوله‌ی زبان می‌تواند در اینجا به صورت نامحسوس مشکل‌ساز شود و همچنین تحقیق کردن از پیش، می‌تواند دسترسی به انواع خدمات در کشور جدیدتان را امکان‌پذیر کند. در اکثر کشور‌ها، سازمان‌های خدمات اجتماعی اولین مکان برای دریافت کمک در زمینه‌ خدمات هستند. اگر زبان کماکان از مشکلات شما است، اغلب مترجمانی در این مکان‌ها حضور دارند که حقوق شما را برایتان توضیح داده و به شما می‌گویند که چگونه به خدمات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

برنامه های مهاجرتی کانادا کدامند؟

رده بندی شغلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

مشکلات رفت و آمد در کانادا

یکی از مهمترین مشکلات زندگی در کانادا درک یا حتی پیدا کردن سرویس‌های حمل‌و‌نقل عمومی در این کشور برای تازه وارده است. در کانادا گواهینامه‌های رانندگی توسط دولت منطقه‌ای یا استانی صادر می‌شوند، نه دولت مرکزی، و شما باید قوانین مخصوص به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را بررسی کنید. پس بهتر است قبل از مهاجرت این مورد را نیز بررسی کنید تا مشکلات مهاجرت به کانادا کمرنگ‌تر شود.

اگر از منظر احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی به مهاجرت نگاه کنیم، شاید بتوان گفت زندگی در کانادا برای ایرانیان از این حیث کمی پیچیده می‌شود! احترام به قوانین و تطبیق با فرهنگ عمومی شاید از مهمترین مشکلات زندگی درکانادا برای ایرانیان باشد.
معمولاً ابتدا رانندگی با گواهینامه‌ی مربوط به کشور مادریتان ممکن است، همچنین در این مورد شما نیاز به یک اجازه‌نامه‌ی رانندگی بین‌المللی (IDP) دارید. جدول زمانی حمل‌و‌نقل عمومی نه‌ تنها برای مهاجران، بلکه حتی برای مردم ساکن در آن منطقه نیز می‌تواند چالش‌ بر‌انگیز باشد. یکی از مزایای زتدگی در کانادا این است که در اکثر شهرهای بزرگ شرکت‌های حمل‌و‌نقل معمولاً اطلاعات را به صورت چند‌زبانه در جداول زمانی و خدمات مربوطه ارائه می‌دهند. این یک شروع خوب است.

گواهینامه رانندگی کانادا

قیمت خودرو در تورنتو کانادا

تفاوت‌های فرهنگی از مشکلات زندگی در کانادا

شاید به جرات بتوان گفت تفاوت‌های فرهنگی مهمترین مشکل زندگی در کانادا برای ایرانیان به ویژه خانواده‌ها باشد. این تفاوت‌ها ممکن است مشکلاتی را هم برای مهاجران و هم مردمی که با آنان در ارتباط هستند بوجود بیاورد. این مهم در برخی موارد حتی به تنهایی مهاجران منجر شده و مشکلات منفی روانی بوجود آورد. این مسأله بسیار مهم است که بپذیریم ارزش‌ها متفاوت هستند و این امر چیزی نیست که شما بتوانید آن را کنترل کنید. پذیرفتن تفاوت‌های ارزشی به این معنا نیست که آنان را جزئی از اعتقادات خودتان قلمداد کنید، بلکه شما باید با آنان آشنا شده و پذیرای آنها در مواجهه با دیگران باشید. این مقوله شامل مسائل اجتماعی تا مسائل مهم‌تری از جمله رفتار‌ها در قبال موارد مربوط به جنسیت، تنوع مذهبی، اخلاق و مسائل جنسی است که در کشور جدیدتان ممکن است بسیار متفاوت باشند.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

مشکلات زندگی در کانادا


مشکلات مربوط به نژاد پرستی زندگی در کانادا

قوانین پیشرو اجتماعی کانادا، تقریباً این مورد را برطرف کرده است اما برخی دیدگاه‌های نژاد پرستانه همچنان در برخی لایه‌های اجتماعی و فرهنگی کانادا وجود دارد که می‌تواند در مقاطعی زندگی در کانادا برای مهاجران را دشوار کند. البته خدمات حمایتی، از جمله اقدامات فعالان حقوق بشر به همراه نیروهای پلیس‌ که قوانین ضد نژادپرستانه‌ی سفت و سختی را در دستور کار دارند از بروز این دیدگاه‌ها جلوگیری می‌کنند. همچنین در کانادا گروه‌های محلی و ملی وجود دارند که با مقوله‌ی نژادپرستی در جنگ هستند و همچنین منشور حقوق و آزادی کانادایی نیز تمایزگذاری بر اساس قومیت را غیرقانونی می‌شمارد.

معرفی محله های تورنتو کانادا؛ ریچموند هیل (HillRichmond)

معرفی محله‌های تورنتو کانادا : تورن هیل (Thornhill)

سیستم مراقبت بهداشتی در کانادا

کانادا دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی است که برخی از آن بسیار راضی هستند. در حالی که عده ای به این نکته اشاره می کنند و می گویند " اگر فردی دچار تصادف و بیماری ناگهانی شود و نیاز به مراقبت دراز مدت داشته باشد، ممکن است مدت زمان زیادی در صف انتظار باشد. زمان انتظار برای مواردی از قبیل جراحی انتخابی و یا مراقبت های بعد از آن، از شرایط درمانی است که ممکن است برای فرد بیمار مشکل ایجاد کند.

سیستم بهداشتی کانادا در لیست مزایا و جوانب مثبت زندگی در این کشور نیز قرار داشت.دلیل آن این است که سیستم سلامت و بهداشت کانادا مطمئنا یکی از بهترین سیستم های بهداشتی دنیا محسوب می شود ، اما با این حال نقاط ضعف و منفی هم در قوانین آن بخصوص در مورد شرایط خاص و یا شرایط مربوط به مهاجران وجود دارد.

تولد فرزند در کانادا

کنترل دولتی از مشکلات زندگی در کانادا

دولت کانادا، به معنای واقعی کلمه، در هر جنبه ای از زندگی یک کانادایی حضور دارد. قوانین زیادی در کانادا وجود دارد و دولت به طور مدام شهروندان را مدیریت می کند. با این حال این امر موجب شده است که کشور کانادا در جهان، یکی از بهترین کشورها باشد که صلاح کلی مردم را در نظر می گیرد. اما بهرحال از نظر برخی این موضوع با اصول آزادی های فردی در تناقص است و ممکن است موضوعی منفی در نظر گرفته شود.

امتیاز مهاجرت به کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو