این مقاله در ادامه مقاله قبل معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا و آخرین بخش این موضوع می‌باشد و با تعداد دیگری از کشورهای اروپایی و ویزاهای مختلف آن آشنا می‌شوید تا بتوانید مناسب‌ترین ویزای خود را جهت انجام کار فریلنس در اروپا انتخاب نمایید.

این مقاله در ادامه مقالات قبل معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا و آخرین بخش این موضوع می‌باشد و با تعداد دیگری از کشورهای اروپایی و ویزاهای مختلف آن آشنا می‌شوید تا بتوانید مناسب‌ترین ویزای خود را جهت انجام کار فریلنس در اروپا انتخاب نمایید.

بخش‌های اول این مقاله:

معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا - بخش اول

معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا - بخش دوم


ویزای کارآفرینی هلند (Netherlands Independent Entrepreneur Visa)

ویزا کارآفرینی هلند

این کلاس ویزا برخی موانع برای عبور دارد؛ از جمله اینکه شما به یک بیزنس پلن جامع نیاز دارید که ثابت کند کسب و کار برای اقتصاد هلند سودمند است. از طرف دیگر اگر فریلنسر باشید باید نشان دهید که مشتری هلندی دارید. همچنین سود خالص حاصل از درآمد شما باید حدود 1,193 یورو در ماه و مستقل و بلند مدت باشد.
 همچنین باید در سیستم امتیازات ویزای هلند نمره کافی کسب کنید. سیستم امتیازدهی  این برنامه بر اساس میزان تجربه، تحصیلات، کارآفرینی، درآمد و موارد دیگر است. در نتیجه اگر بتوانید این شرایط را برآورده کنید، هلند می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت شما و انجام کار فریلنس در اروپا باشد.

 

ویزای کار و تعطیلات (Working Holiday Visa)

اگر زیر 35 سال سن داشته باشید (در بعضی از کشورها 30 سال)، سریع‌ترین ویزا برای دریافت کردن می‌تواند ویزای کار و تعطیلات باشد که کشورهای مختلف به افراد ارائه می‌دهند.
ویزای کار و تعطیلات به شما امکان می‌دهد تا در کشوری که به شما ویزا داده است به طور قانونی (با محدودیت هایی) کار کنید. مدت اعتبار این ویزا بسته به کشور آن متفاوت است. همچنین توافق نامه‌های مختلفی بین کشورها وجود دارد که بر توانایی شما در دسترسی به طرح‌های این ویزا تأثیر می‌گذارد.
به طور کلی شما باید نشان دهید که بلیط برگشتی یا بودجه کافی برای سفرهای بعدی خود را دارید. همچنین ممکن است لازم باشد که معاینات پزشکی و درمانی خاصی را نیز انجام دهید. در نهایت باید نشان دهید که پس انداز متناسبی برای استقرار در آن کشور و پیدا کردن شغل دارید.

 

ویزای الکترونیکی استونی (Estonian e-residency)

ویزای الکترونیکی استونی

استونی در بیشتر بخش‌های فکر خود در مورد ایجاد اقتصاد جدید و روش‌های کار، پیشرو است. این سیاست دولت با هدف جلب استعدادهای بزرگ به کشورشان انجام می‌شود.
 استونی اخیراً برنامه‌ی اقامت الکترونیکی را آغاز کرده است. اقامت الکترونیکی استونی شما را قادر می سازد یک شرکت مستقر در اتحادیه اروپا را به صورت 100% دیجیتالی راه اندازی کنید. شما می‌توانید شرکت خود را از هر جای دنیا راه اندازی کنید؛ اما این ویزا به شما حق زندگی و کار در اتحادیه اروپا را نمی‌دهد.

همچنین اطلاعات اولیه از سوی دولت استونی حاکی از آن است که قرار است بزودی ویزای الکترونیکی استونی به مدت یک سال امکان کار و اقامت در استونی را نیز برای افراد فراهم کند. همچنین با داشتن این ویزا می‌توانید یک ویزای شینگن هم اخذ نمایید که به شما امکان می‌دهد تا از کشورهای عضو شینگن نیز بازدید کنید.

 

ویزای دانشجویی برای کار فریلنس در اروپا

فواید تحصیل در یک کشور خارجی اغلب کاملاً مشهود است، اما تحصیل می‌تواند به شما امکان دسترسی به زندگی و کار در آن کشور را نیز بدهد. بسیاری از کشورهای اروپایی دارای برنامه ویزای تحصیلی بسیار جذاب هستند.
این مسیر می تواند یک روش عالی برای زندگی فریلنسرها باشد که حین کار کردن می‌توانند مهارت یا دانش جدیدی را نیز فرابگیرند.

 

بیشتر بخوانید:

کار فریلنس در اروپا

کار خانگی در اروپا

کار فریلنس در کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو