کانبرا (Canberra) پایتخت کشور استرالیا و یکی از شهرهای مهم این کشور محسوب می شود. ساختمان‌های مهم هیئت دولت، مجلس، سازمان‌های دولتی و دادگاه عالی استرالیا در این شهر قرارگرفته‌اند. علت اینکه شهر کانبرا را میتوان شهری برای فردا معرفی کرد این است که تنها شهر در کشور استرالیا است که با طراحی شهری و برنامه ریزی شهری از پیش تعیین شده ساخته شده است .

کانبرا  (Canberra) پایتخت کشور استرالیا  و یکی از شهرهای مهم این کشور محسوب می‌شود. ساختمان‌های مهم هیئت دولت، مجلس، سازمان‌های دولتی و دادگاه عالی استرالیا در این شهر قرارگرفته‌اند.
علت اینکه شهر کانبرا را می‌توان شهری برای فردا معرفی کرد این است که تنها شهر در کشور استرالیا است که با طراحی شهری و برنامه‌ریزی شهری از پیش تعیین شده ساخته شده است .
درسال 1901 که چند کشور مستعمره بریتانیا تصمیم گرفتن کشور استرالیا را بنا کنند برای تعیین پایتخت بین دو شهر سیدنی و ملبورن اختلاف نظر داشتند از این رو به جهت مصالحه تصمیم گرفتند که شهر کانبرا را بنا کنند.

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه هزینه های زندگی سیدنی و ملبورن

مهاجرت کاری به استرالیا

 

شهر کانبرا پایتخت استرالیا


آب و هوای شهر کانبرا

اقلیم شهر کانبرا بر اساس طبقه بندی اقلیمی کوپن گایگر اقیانوسی  Cfb  است، ماه ژانویه گرم‌ترین ماه این شهر است  و دما به طور میانگین ۲۸ درجه سانتیگراد می‌رسد و ماه جولای با میانگین دمای ۱۱ درجه سانتیگراد سرد ترین ماه در  شهر کانبرا است.


هزینه زندگی در شهر کانبرا

هزینه زندگی در شهر کانبرا در یک سطح متوسط برای یک خانواده چهار نفره بین 6000 هزار تا 6500 دلار آمریکا به طور ماهیانه می‌باشد.
هزینه زندگی برای یک نفر در سطح متوسط در شهر کانبرا 2000 تا 2500 دلار  آمریکا به طور ماهیانه می‌باشد .
هزینه با احتساب اجاره منزل  ذکر شده است.
هزینه‌های ذکر شده بسته به سبک زندگی متغیر است.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی آدلاید، شهر به صرفه استرالیا

سیدنی،پنجمین شهر زیبای جهان


تحصیل و دانشگاه در شهر کانبرا

دو تا از معتبرترین دانشگاه های جهان و استرالیا در این شهر وجود دارند:


دانشگاه ملی استرالیا ANU  و دانشگاه کانبرا UC

 

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) یک دانشگاه تحقیقاتی ملی می‌باشد و هرسال به طور مداوم در جمع برترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرد. این دانشگاه توسط پارلمان استرالیا بنا شده است و جز گروه هشت (دانشگاه های رده عالی استرالیا) قرار گرفته است، شش نفر از اعضای این دانشگاه از برندگان جایزه نوبل هستند. این دانشگاه در سال 2020 در رده بندی QS در رتبه اول کشور استرالیا و 24 جهان قرار گرفت.

دانشگاه در شهر کانبرا استرالیا
دانشگاه UNSW و انستتیو تکنولوژی کانبرا از دیگر دانشگاه‌های این شهر می‌باشند به غیر از این نزدیک 150 کالج در شهر کانبرا وجود دارد.

 

جهت دریافت مشاوره در رابطه امور مهاجرتی و کسب اطلاعات بیشتر با زانکو تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد سردبیر زانکو