شهری که پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده و به موزه‌ی بدون سقف معروف است. این شهر تاریخ غنی و فرهنگی زیبا دارد به طور همزمان محبوب مسافران و مهاجران ایتالیا می‌باشد. جالب است بدانید رنسانس و تغییرات عظیمش نیز از فلورانس آغاز شده است.

کلیات

فلورانس در مرکز ایتالیا واقع شده و پایتخت ناحیه‌ی توسکانی می‌باشد. جمعیتی که درون شهر ساکنند چیزی حدود 380هزار نفرند اما با حومه،این عدد به یک میلیون و نیم خواهد رسید. این شهر زیبایی کنونی خود را از تاریخ دور و دراز و غنی خود دارد. در قرون وسطی، فلورانس شاهراه بازرگانی و یکی از مراکز تجاری جهان بوده است. به همین سبب پایتخت پادشاهی ایتالیا فلورانس بوده است. حتی زبان حال حاضر ایتالیایی‌ها نیز از فلورانس شروع به شکل‌گیری کرده و توسط فلورنتین دیالکت (از اهالی فلورانس)تدوین شده است. با زانکو همراه باشید.

بافت سنتی

تاریخ فلورانس

این شهر بافت سنتی خود را تا حدود زیادی حفظ کرده و مانند هزاران شهر دیگر تن به مدرنیزه نداده است. همین امر باعث خاص شدن و جذابیت فلورانس می‌شود. هسته‌ی کهن فلورانس در سال 1982میلادی، توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شد. یکی دیگر از زیبایی‌های چشم‌نواز این شهر، معماری و هنر متاثر از رنسانس است که مورد توجه بسیاری از علاقمندان به تاریخ، هنر و معماری و حتی توریست‌های عادی قرار می‌گیرد.

آب‌وهوا

آب و هوای فلورانس

فلورانس شهریست با آب‌وهوای مرطوب و نیمه گرمسیری. این آب‌وهوا به آب‌وهوای مدیترانه‌ای میل می‌کند. تابستان‌های فلورانس بسیار گرم و همراه با بارش‌های گاه‌وبیگاه است. هوا در تابستان‌ها شرجیست. گرم‌ترین هوای ثبت شده در فلورانس 42 درجه می‌باشد. پاییز و زمستان‌، اهالی فلورانس هوای معتدلی را تجربه می‌کنند که البته ممکن است به سمت سرما‌های دیوانه وار نیز برود. -23 درجه سلسیوس، سردترین دماییست که ایستگاه‌های آب‌وهوایی برای فلورانس ثبت کرده اند. اما این اتفاق به صورت عادی و روزمره در فلورانس نمی‌افتد. بارش باران در نیمه‌ی دوم سال به‌صورت مرتب صورت گرفته و برف‌های سبک و ریز هم بر این شهر می‌بارند.

مکان‌های شاخص

القاب و محبوبیت‌های این شهر همگی در راستای تاریخ غنی آن هستند. «گهواره‌ی رنسانس» و «موزه‌ی بی‌سقف» دو نمونه می‌باشند که خود به اندازه‌ی کافی، غنای تاریخی فلورانس را به اثبات می‌رسانند. یکی از جذاب‌ترین این جذابیت‌ها، کلیسای گنبد شکل دی سانتا ماریا دل فیوره می‌باشد. این کلیسا عنوان «بزرگترین کلیسای آجری جهان» را نیز یدک می‌کشد و 600 سال عمر دارد.

پلازا فلورانس
در قلب تاریخی فلورانس، که پیش‌تر اشاره شد به عنوان یک میراث جهانی شناخته می‌شود، دیوار‌های دفاعی شهر قرار دارند که در قرن 14 بنا شده‌اند. پیازا دلا سینیورا، میدانی مربع شکل است که درون آن محل ملاقات و گشت‌وگذار بوده و شامل چندین مجسمه و اثر تاریخی دیگر می‌باشد.
از دیگر مکان‌های شاخص فلورانس می‌توان به موزه‌ی کلیسای جامع، گالری اوفیتری و پونته وچیو اشاره کرد. فلورانس با وجود حفظ بافت کهن، از به روز شدن نیز غافل نمانده است و می‌توان این را در هتل‌ها و فرودگاه‌های لوکس یافت. از طرفی پیش روی شما به عنوان توریست، گزینه‌های متنوعی از گران‌ترین تا ارزان‌ترین هتل‌ها وجود دارد و نیاز نیست حتما هزینه‌ی زیادی را تقبل کنید.

هزینه‌های زندگی

هزینه‌ی زندگی در این شهر کاملا به انتخاب‌های خودتان برمی‌گردد. فلورانس جزو شهر‌های گران ایتالیا نیست و به شما امکان صرفه‌جویی را خواهد داد. به‌طور مثال شما می‌توانید غذای خود را با خرید از سوپرمارکت یا رستوران‌های ارزان قیمت تهیه کرده و یا به رستوران‌های لوکس مراجعه کنید. همین مسئله در مورد محل اقامت نیز صدق می‌کند. حمل و نقل در ایتالیا به طور کلی قیمت بسیار پایینی دارد و جزو مزایای این کشور محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

هزینه ی زندگی در ایتالیا

 

خدمات زانکو:

تحصیل بین المللی
 

پیشنهاد سردبیر زانکو