محله ریچموند به عنوان محله رو به رشدی در شمال شهر تورنتو شناخته می شود که به محله ایرانی های تورنتو هم معروف است. در اینجا سعی می شود همه چیز را درباره ریچموند هیل کانادا بررسی کنیم. شهرکی که تهران کوچک را در خود جای داده است و در منطقه یورک واقع است.

محله های خوب تورنتو

تورنتو شهری بزرگ با ویژگی‌های متعدد منطقه‌ای و شیوه‌های گوناگون زندگی است و در سال های اخیر مهاجران ایرانی بسیاری به دلیل وجود محله‌های خوب تورنتو، این شهر را به عنوان مقصد نهایی و ایده‌آل خود برای زندگی و کار و تحصیل انتخاب می‌کنند. علاوه بر وجود محله‌های خوب تورنتو معیارهای مختلفی نظیر امنیت بالا، وجود دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر، دسترسی راحت به امکانات مختلف و متعدد، نرخ پایین بیکاری، جذابیت‌های شهری، نرخ جرم پایین، محیط و هوای تمیز و استاندارد بالای زندگی موجب شده تا تورنتو براساس تحقیقات EIU در لیست ۱۰ شهر برتر دنیا برای زندگی قرار بگیرد. اکنون قصد داریم در این بخش به معرفی محله‌ ی ریچموند هیل بپردازیم.
 

تورنتو شهر محله ها


ساکنان تورنتو از اقوام گوناگون هستند محله ایتالیایی ها، محله چینی ها، محله کره ای ها و... در مناطق مختلف شهر قرار دارند. به طور کلی نرخ جرایم در مناطق مختلف تورنتو در مقایسه با بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی نظیر ونکوور، مونترال، ادمونتون کم بوده و نرخ جرم شهر تورنتو همچون شهرهای اوتاوا و کلگری پایین است. همین دلیلی است برای جذابیت این شهر برای جذب مهاجر و گردشگر.

بیشتر بخوانید:

معرفی محله‌های تورنتو کانادا : تورن هیل (Thornhill)

محله های خوب تورنتو


محله ریچموند هیل تورنتو

موقعیت جغرافیایی ریچموند هیل

محله ریچموند هیل  در فاصله ۲۵ کیلومتری تورنتو و در منطقه یورک در استان انتاریو قرار دارد. این محله نیم ساعت با مترو یک ساعت با ماشین از شمال تورنتو فاصله دارد. این محله دارای بیش از 160 پارک است و امکاناتی نظیر مسیرهای طبیعی، زمین‌های بازی، ورزشی و مناطق تفریحی دارد.

 

موقعیت جغرافیایی ریچموند هیل تورنتو


تاریخچه ریچموند هیل

ریچموند هیل تا اواخر قرن نوزدهم روستای کوچکی بود اما بعد از جنگ جهانی اول رشد کرد. در ادامه و پس از جنگ جهانی دوم توسعه بیشتر باعث شد ریچموند هیل شکوفا شود و امروزه در بین شهرک های نسبتا مدرن استان انتاریو قرار دارد.

جاذبه های ریچموند هیل

محله ریچموند هیل تورنتو به دلیل دسترسی به خیابان یانگ و بزرگراه ۴۰۴، وجود مدارس و دبیرستان‌های عالی، مراکز خرید مجهز، فروشگاه‌های ایرانی و پارک‌های متعدد، فرصت‌های کسب و کار، برگزاری فستیوال‌های گوناگون نظیر Heritage Village Festival  و وجود ساکنین از اقوام و ملل مختلف خصوصا فارسی زبان، محله مورد علاقه ایرانیان به شمار می‌رود. این محله رصد خانه و تلسکوپ David Dunlap، بزرگترین استخر سرپوشیده کانادا و ریچموند هیل سنتر را برای هنرهای نمایشی در خود جای داده است.

 

ریچموند هیل تورنتو

 

محله ایرانی ها در تورنتو

در سر تا سر شهر تورنتو بسیاری ساکنین ایرانی تبار وجود دارد اما ریچموند هیل بعنوان محله ایرانی نشین در شهر تورنتو بیشتر شهرت یافته است. شهرک ریچموند هیل، از محله های ایرانی تورنتو می باشد که در شهر تورنتو و استان انتاریو واقع است که در هر سال پذیرای مهاجرین نسبتا زیادی می باشد. شیوه شهرداری و مقررات آن با خود تورنتوی بزرگ کمی متفاوت و مستقل می‌باشد. در این محل ایرانیان زیادی ساکن هستند و فعالیت اجتماعی چشمگیری دارند. این سابقه وجود دارد که یک شهروند ایرانی تبار به عنوان نماینده مجلس انتاریو از حوزه انتخاباتي ريچموند هيل در پارلمان کانادا حضور یابد.

تهران کوچک

راسته معروف فروشگاه‌های ایرانی خیابان Young که به تهران کوچک معروف است از شمال خیابان Finch شروع شده و تا جنوب تقاطع Steeles  ادامه دارد. در این بین پلازای ایرانیان در تورنتو، قطب تهران کوچک محسوب می‌شود. کسب و کار ها ایرانی متعددی نظیر صرافی ها، آژانس های مسافرتی، کلینیک ها، دفترهای حقوقی، سوپرمارکت ها، رستوران ها، کافی‌شاپ‌ها و بسیاری موارد دیگر در این محله به چشم می‌خورد.

 

محله ایرانی ها تورنتو ریچموند هیل


قیمت خانه در ریچموند هیل

ریچموند هیل تورنتو از محله‌های نسبتا متمول تورنتو به حساب می‌آید. در سال های اخیر شاهد استقبال و مهاجرت ایرانیان از این محله در تورنتو بودیم. اخیرا قیمت خانه در ریچموند هیل افزایش قیمت هم داشته است.
به طور تقریبی قیمت  خرید خانه در محله ریچموند هیل تورنتو پر طرفدار ایرانی‌نشین در سال ۲۰۱۸ چیزی قریب به ۹۳۰ هزار دلار است. برای خرید آپارتمان بودجه ۵۰۰ هزار دلاری کفایت می‌کند. لازم به ذکر است که اجاره تقریبی آپارتمان در ریچموند هیل نیز از ۱۷۰۰ دلار شروع می‌شود.


بیشتر بخوانید:

بریم ببینیم ساسکاچوان چه خبر؟

سیر تا پیاز اوتاوا

هر آنچه لازم است درباره‌ی نوا اسکوشیا بدانید

 

برای گرفتن مشاوره در زمینه امور مهاجرتی از جمله کانادا با موسسه زانکو تماس بگیرید: 02122225334

 

پیشنهاد سردبیر زانکو