منهتن معروف ترین، گران ترین و مدرن ترین بخش نیویورک است. معروفیت این بخش به خاطر سرعت بالای زندگی و فضاهای دیدنی و تفریحی بسیار می باشد. مساحت این منطقه 59 کیلومتر مربع بوده و یک جزیره ی طویل با ارتفاع 316 متر از سطح دریاست. هادسون-رویوِر و ایست ریور، دو رودخانه اند که به ترتیب مرز غربی و شرقی منهتن را مشخص می کنند. منهتن از بارش نسبتا خوبی برخوردار بوده و آب وهوایی سرد و معتدل دارد.

شلوغ، آلوده و محبوب

منهتن شلوغ

نیویورک و به خصوص منهتن، از خیلی  جهات، شبیه تهران خودمان است. شهری شلوغ و پرسرصدا باهوایی آلوده که درصد چشم گیری از جمعیت آن را مهاجرین تشکیل می دهند. مهاجرتی که باهدف به دست آوردن موقعیت های بهتر کاری صورت  گرفته است. ازهمین رو نیویورک یکی از بهترین شهرهای آمریکا در زمینه ی احترام به عقاید مختلف و هم زیستی مسالمت آمیز می باشد. براساس تحقیقات صورت گرفته، 800 زبان مختلف در نیویورک صحبت می شود و از هر 8 خانوار، یک خانوار با زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند.

چالش های زندگی در منهتن

منهتن از لحاظ هزینه های مسکن، گران ترین بخش نیویورک است. برای اینکه از زندگی در این قسمت از شهر لذت ببرید، لازم است شغلی درخور و درآمدی قابل توجه داشته باشید. همچنین خوگرفتن به سروصدا و آلودگی، امری زمان بر است. مردم منهتن عموما پرمشغله بوده و درگیر زندگی شخصی خود می باشند؛ برای همین مهم است تا اهل سرک کشیدن در زندگی دیگران و علاقه مند به صمیمی  شدن با غریبه ها در مکان های عمومی نباشید.

وضعیت حمل ونقل

تملک ماشین شخصی برای نیویورکرها خنده دار به حساب می آید. زیرا قیمت پارکینگ ها سرسام آور بوده و به جز خانه های خیلی بزرگ و گران قیمت، سایر خانه ها فاقد پارکینگ می باشند. از سوی دیگر، حمل ونقل عمومی وضعیت بسیار خوبی دارد. حداکثر فاصله ای که شما از یک ایستگاه مترو در منهتن دارید 15 دقیقه است. سیستم متروی نیویورک به شدت گسترده و ارزان بوده و اتوبوس ها هم در سراسر شهر سرویس دهی می کنند؛ پس شما عملا نیازی به خریدن ماشین شخصی پیدا نمی کنید. از طرفی، ترافیک منهتن نیز بسیار سنگین است و خرید ماشین شخصی، صرفا هدررفت پول و زمان شما خواهد بود.

مکان های تفریحی

یکی دیگر از دلایل محبوبیت نیویورک، مکان های تفریحی و دیدنی می باشد. جالب است بدانید اکثر این مکان ها در منهتن متمرکز شده اند. پس می توان گفت منهتن جدا از ویژگی های دیگر، جذاب ترین بخش نیویورک نیز هست. ساختمان امپایر استیت و میدان تایمز، برجسته-ترین مکان های دیدنی منهتن هستند اما لیست دیدنی های منهتن بلند تر از این هاست. مرکز خرید راکفلر، که شامل مجموعه ای از آسمان خراش های کم نظیر و زیباست و همچنین موزه ی MoMA، که آثاری خار ق العاده ازجمله «شب پرستاره» اثر «ونگوگ» در آن قراردارند، از دیگر جذابیت های این قسمت خاص از نیویورک می باشند. پارک مرکزی نیویورک نیز در این منطقه قراردارد و اگر روزی تصمیم بگیرید تمام جذابیت های منهتن را ببینید نیازمند زمانی در حدود یک  هفته خواهید بود.

 

بیشتر بخوانید:


شرایط مهاجرت به آمریکا و آلمان در وضعیت کرونا
حداقل دستمزد در ایالت های آمریکا
شیکاگو کجاست؟ - پایتخت پیتزای آمریکا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو