کریس هدفیلد یکی از معروف‌ترن و شناخته شده‌ترین فضانوردان جهان است و همچنین می‌توان گفت او معروف‌ترین فضانورد کانادایی است. کریس هدفیلد در سال 1959 در کانادا متولد شد و در سال 1969 که فضاپیمای آپولو 11 به ماه پرتاب شد تصمیم گرفت که فضانورد شود در سال‌های بعد کریس به نیروی هوایی ارتش کانادا پیوست و به عنوان یکی از بهترین خلبان‌های ارتش مدارج ترقی را طی کرد او در سال 1992 به ناسا پیوست و از آن به بعد به عنوان یک فضانورد شناخته شد.

بدون شک کریس هدفیلد یکی از معروف‌ترن و شناخته شده‌ترین فضانوردان جهان است و همچنین می‌توان گفت او معروف‌ترین فضانورد کانادایی است. حالا ممکن است از خود بپرسید که چرا این فضانورد انقدر معروف و شناخته شده است، جواب سوال شما بسیار ساده‌است آن هم توییتر و اسپیس آدیتی ( (Space Oddity) دیوید بویی است.
کریس هدفیلد در سال 1959 در کانادا متولد شد و در سال 1969 که فضاپیمای آپولو 11 به ماه پرتاب شد تصمیم گرفت که فضانورد شود در سال‌های بعد کریس به نیروی هوایی ارتش کانادا پیوست و به عنوان یکی از بهترین خلبان‌های ارتش مدارج ترقی را طی کرد او در سال 1992 به ناسا پیوست و از آن به بعد به عنوان یک فضانورد شناخته شد.

نام کریس هدفیلد اما از سال 2013 بر سر زبان‌ها افتاد و از یک فضانورد تبدیل به فرد شناخته شده یا سلبریتی در جهان شد. علت معروفیت کریس این بود که او تصمیم گرفت که در اکانت توییترش زندگی روزمره خود را با دنیا به اشتراک بگذارد اما تفاوت این زندگی روزمره این بود که زندگی روزمره یک فصانورد در ایستگاه فضایی و خارج از جو زمین را به اشتراک می‌گذاشت و این نکته باعث که او به سرعت تبدیل به یکی از معروف‌ترین فضانوردان تاریخ شود.
در همان سال کریس تصمیم گرفت که آهنگ معروف و بی‌نظیر اسپیس آدیتی دیوید بویی را که در مورد یک فضانورد تنها در یک ایستگاه فضایی بود را بازخوانی کند و در یوتیوب آپلود کند این کار او باعث شد نام او برای همیشه به عنوان یک فضانورد جاودانه بماند.
اما نکته مهم در مورد کریس هدفیلد این است که با تمام شهرتی که او در تمام این سال‌ها به دست آورده است همچنان متواضع است و به گفته خودش هنوز همان کریس هدفیلد است که در یک مزرعه بزرگ شده‌است. در حال حاضر او زمان خود را به اموزش و تربیت نسل جدیدی از فضانوردان جوان اختصاص داده تا مانند او بتوانند به آرزوی خود که سفر در میان ستارگان است برسند.

 

 

جهت کسب اطلاعات درباره مهاجرت و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید و یا از مشاوره آنلاین رایگان زانکو بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید:

زندگینامه رایان رینولدز

 

پیشنهاد سردبیر زانکو