مقایسه زندگی در ازمیر و دبی

در این متن میخواهیم به مقایسه هزینه های زندگی در ترکیه و امارات بپردازیم و به دلیل آن که دبی توریستی ترین و مهاجر پذیر ترین شهر امارات است و در ازمیر قیمت خانه برای خرید و اقامت مناسب است بیشتر به بررسی این دو میپردازیم.

در این متن میخواهیم به مقایسه هزینه های زندگی در ترکیه و امارات بپردازیم و به دلیل آن که دبی توریستی ترین و مهاجر پذیر ترین شهر امارات است و در ازمیر قیمت خانه برای خرید و اقامت مناسب است بیشتر به بررسی این دو میپردازیم.

دبی در سالیان گذشته به یکی از مقاصد ایرانیان تبدیل شده است ، دبی برای مهاجرت دو روش ثبت شرکت و خرید خانه است که ویزای اقامت 1 ، 2 و 3 ساله میدهد که در پی قانونی جدید بعد از 20 سال اقامت در دبی اقامت مادام العمر به مهاجران تعلق میگیرد. اما در ترکیه با خرید خانه و انجام مراحل قانونی شما اقامت دائم این کشور را گرفته و بعد از مدت کوتاهی موفق به گرفتن پاسپورت نیز میشوید . در ادامه به مقایسه هزینه زندگی در دبی و ترکیه میپردازیم.

مقایسه هزینه های زندگی در دبی و ازمیر ترکیه

به طور کلی هزینه اقلام مصرفی در ازمیر 60 درصد از هزینه های اقلام مصرفی در دبی کمتر است. هزینه ی زندگی در ازمیر ترکیه با احتساب اجاره 70 درصد کمتر از دبی است. هزینه اجاره در ترکیه 87 درصد از دبی ارزان تر بوده و قیمت غذاهای رستوران ها 70 درصد در ازمیر ارزان تر میباشد. اما قدرت خرید برای افرادی که در ترکیه درآمد دارند در ازای در آمد شهروندان دبی حدود 50 درصد پایین تر است.

هزینه ی غذا خوردن در رستوران معمولی 56 درصد ارزان تر در ازمیر و رستوران های شیک و لاکشری 78 درصد ارزان تر از دبی است. به طور مثال غذا در یک رستوران معروف در دبی 200 درهم معادل 368 لیر و در ازمیر 43 درهم معادل 87 لیر ترکیه است که از این منظر اگر در تهران نیز به یک رستوران شیک با همراه خود بروید قیمت درآمده برای شما همین قدر است.

هزینه های حمل و نقل در ترکیه 1/4 هزینه های حمل و نقل در ازمیر ترکیه است به نحوی که هزینه ی بلیط مترو 3.5 لیر در ازمیر و این رقم در امارات معادل 11 لیر ترکیه میباشد. هزینه ی آب برق و گار در دبی حدودا 3 برابر همین هزینه در ترکیه است. هزینه ی اجاره یک آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز دبی برابر 5000 درهم بوده که این رقم در ازمیر تنها  معادل 700 درهم امارت است. همچنین یک خانه سه اتاق خوابه در خارج شهر در ازمیر معادل 800 لیر و این رقم در دبی برابر 7000 درهم است.

هزینه ی هر متر مربع برای خرید آپارتمان در ازمیر در داخل شهر حدود 3500 درهم بوده که این رقم در دبی برابر 12500 درهم میباشد. حقوق میانگین ماهیانه در دبی 11 هزار درهم و در ازمیر این رقم معادل هزار و پانصد درهم امارات است.

درصورت درخواست مشاوره بیشتر میتوانید با راه های ارتباطی زانکو تماس بگیرید

 

بیشتر بخوانید:

مراکز خرید ترکیه

مقایسه کانادا و بلژیک

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

پیشنهاد سردبیر زانکو