کانادا از 10 استان یا ایالت و 3 قلمرو (Territory ) تشکیل شده است.تفاوت اصلی استان های کانادا و قلمرو ها در این است که استان ها یا ایالت های کانادا تا حدود زیادی در وضع و اجرای قوانین مستقل از دولت مرکزی هستند و خیلی از قوانین یک ایالت با ایالت دیگر کانادا متفاوت است. اما در مورد قلمرو ها اینگونه نیست در واقع قلمرو ها در کانادا بر خلاف استان ها به طور کامل از دولت فدرال کانادا دستور گرفته و قوانین فدرال را اجرا می نمایند و در واقع یک ناحیه یا حوزه ای از دولت مرکزی محسوب می شوند.
شهر مونترال در استان کبک قرار دارد، استانی که بخاطر وجود زبان رسمی فرانسوی دارای تمایز فرهنگی به نسبت سایر استانهای کشور کانادا است. مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی‌زبان در دنیا محسوب می‌شود. آب و هوای شهر مونترال به طور پیوسته فصل به فصل در حال تغییر است.
ونکوور یک شهر مهاجرپذیر است. این شهر جدید در سال 1886 تأسیس شده است. بنابراین شهروندان و ساکنین این شهر همه از قومیت‌‌ها و نژاد‌‌های مختلف دنیا هستند. این شهر از نظر فرهنگی در ردیف بهترین شهر‌‌های جهان قرار گرفته است.
تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ‌ترین شهر کانادا است.این شهر چند ملیتی، علاوه بر جاذبه ‌های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است.
اگر قصد مهاجرت به شهری در ضلع شرقی کانادا هستید، مونترال یا تورنتو می‌توانند انتخاب‌های مناسبd برایتان باشند. این دو شهر جزء بزرگ‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند و هر دویشان مزایای بسیار خوبی برای ارائه به کسانی که در این شهرها زندگی می‌کنند را شامل می‌شوند.
اگر قصد مهاجرت به شهری در ضلع شرقی کانادا هستید، مونترال یا تورنتو می‌توانند انتخاب‌های مناسب و واضحی برایتان باشند. این دو شهر جزء بزرگ‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند و هر دویشان مزایای بسیار خوبی برای ارائه به کسانی که در این شهرها زندگی می‌کنند را شامل می‌شوند.
اگر قصد سفر یا مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را دارید و دوست دارید به یکی از شهرهای ساحلی آمریکا بروید، احتمالاً با انتخاب بین شهر لس آنجلس درکالیفرنیا و شهر اورلاندو در فلوریدا روبرو خواهید شد.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار کانادا در سال ۲۰۱۸، بیش از ۲۵۰ هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند. . ایرانیان کانادا معمولاً سه شهر ونکوور، تورنتو و مونترال را برای زندگی انتخاب می کنند. هر کدام از این سه شهر مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی این سه شهر که از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است، می پردازیم.
بخش اعظم جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا زندگی می کنند. زیرا آب و هوای کانادا در این نواحی معتدل‌تر است و در شمار پررونق ترین بخش های این کشور و همچنین جز مناطق پر بازدید برای گردشگران کانادا قرار گرفته‌اند.
برلین و مونیخ دو شهر پرجمعیت آلمان هستند که هر کدام از آنها چهره‌ی متفاوت از این کشور را به گردشگران ارائه می‌دهند. مونیخ  چهره‌ای سنتی و فرهنگی از آلمان و مونیخ همان تصویر آلمان سنتی که همگی پیش از وقایع مرتبط به جنگ جهانی برای این کشور متصور بودند را نمایان می‌کند. در متن زیر به مقایسه دو شهر مونیخ و برلین می‌پردازیم.
در این مطلب شما میتوانید تفاوت های آب و هوایی ، غذایی ، فرهنگ ، هزینه زندگی و.... کشور آلمان و سوئد را مطالعه کنید.
انتخاب از بین آنکارا یا استانبول به عنوان مقصد سفر بستگی به سلیقه و علایق شما دارد. اگر به دنبال محیطی زنده و پرهیاهو هستید، استانبول برای شما مقصد مناسبی است اما اگر در چنین محیطی اعصابتان به هم می‌ریزد، آنکارا انتخاب مناسب شماست. در ادامه به بیان تفاوت‌های دو شهر استانبول و آنکارا می‌پردازیم.