اگر قصد مهاجرت به شهری در ضلع شرقی کانادا هستید، مونترال یا تورنتو می‌توانند انتخاب‌های مناسب و واضحی برایتان باشند. این دو شهر جزء بزرگ‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند و هر دویشان مزایای بسیار خوبی برای ارائه به کسانی که در این شهرها زندگی می‌کنند را شامل می‌شوند.

اینکه برای مهاجرت شما مونترال بهتر است یا تورنتو بیشتر به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر بخواهیم یک پاسخ سریع به این موضوع بدهیم می‌توان گفت که تورنتو بهترین شهر برای کسب درآمد است؛ اما با این حال، این کسب درآمد به قیمت داشتن هزینه‌های بالاتر زندگی و شیوه زندگی بسیار کار محور در تورنتو برای شما تمام می‌شود. این در حالی است که مونترال به مراتب در ارتباط با این موضوع زندگی راحت‌تری را برایتان فراهم می‌کند و تأثیر شگفت انگیز اروپا روی شهر مونترال می‌تواند این احساس را به شما القا کند که انگار در کشور دیگری زندگی می‌کنید.

جنبه‌های مختلف دیگر برای اینکه بفهمید برای شما مونترال بهتر است یا تورنتو بر اساس شخصیت و علایق شما سنجیده می‌شود، اما نکته جالب در مورد اینکه این دو شهر از لحاظ فرهنگ و ذهنیت اصلی آنها با یکدیگر تفاوت دارند این است که فرقی نمی کند شما چه نوع شخصیتی دارید چون به هرحال یکی از آنها مناسب شماست!
بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید اما نمی‌دانید بین دو شهر مونترال و تورننتو کدام را انتخاب کنید، در ادامه‌ی این مقاله راهنمای مقایسه ما را در مورد مهم‌ترین جنبه هایی که باید هنگام زندگی در هر یک شهرهای مونترال یا تورنتو در نظر بگیرید، مطالعه کنید.

 

1) مقایسه‌ی هزینه مسکن و زندگی در مقابل متوسط حقوق در مونترال و تورنتو

تورنتو

از سپتامبر سال 2019 ، متوسط حقوق دریافتی در تورنتو 59,399 دلار بوده است، اما این میزان حقوق تا زمانی که آن را با قیمت مسکن مقایسه نکنید خوب به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه درون شهر ماهیانه تقریباً 2300 دلار برای شما هزینه خواهد داشت، بنابراین دیگر آن میزان حقوق به ظاهر خوب دریافتی برای شما کفاف نخواهد داد!
 علاوه بر این، متوسط قیمت خرید خانه در تورنتو حدود 800,000 دلار می‌باشد؛ از این رو شما در حالت ایده آل شما باید در خارج از شهر زندگی کنید تا اگر حقوق شما پایین‌تر از مقیاس موردنیاز بود در نهایت بتوانید سبک زندگی راحت‌تری داشته باشید.

مونترال

متوسط حقوق دریافتی در مونترال حدود 56,438 دلار است. با این حال نکته‌ی خوب درباره‌ی مونترال این است که در این شهر قیمت مسکن به مراتب ارزان‌تر است. برای مثال اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه درون شهر ماهیانه حدود 1,500 دلار است و حتی در خارج از شهر این قیمت‌ها بسیار پایین‌تر نیز هستند. همچنین متوسط قیمت خرید خانه در مونترال حدود 421,000 دلار تخمین زده می‌شود.
این در حالی است که ممکن است حقوق دریافتی شما پایین‌تر باشد اما بدون شک این میزان حقوق نسبت به تورنتو می‌تواند بهتر کفاف زندگی شما را در مونترال بدهد.

اما با تمام این اوصاف اگر منطقه خاصی را برای زندگی در هریک از دو شهر مونترال یا تورنتو انتخاب کردید، ممکن است نتوانید در هر دو مکان به راحتی زندگی کنید؛ بنابراین مهم است که قبل از هر تصمیم‌گیری، به نوعی میزان دخل و خرج خود را برای زندگی در منطقه‌ی مورد نظرتان بسنجید. در این مورد می‌توانید با وکلای مهاجرت باتجربه در این زمینه نیز مشاوره نمایید.

 

2) مقایسه نرخ جرم و جنایت در مونترال و تورنتو

در مورد جرم و جنایات بین دو شهر مونترال یا تورنتو تفاوت زیادی وجود ندارد. بطور کلی هر ساله تعداد نسبتاً کمی جرم در این دو شهر گزارش شده است، بطوری که تورنتو حتی به عنوان امن‌ترین شهر بزرگ آمریکای شمالی برای سال 2017 اعلام شد و مونترال در طی بیست سال گذشته میزان جرم خود را به نصف کاهش داده است. تنها تفاوت کلی بین موترال و تورنتو در این است که ساکنان مونترال نسبت به ساکنان تورنتو احساس امنیت بیشتری در شب می‌کنند.

مقایسه ی مونترال و تورنتو

3) مقایسه چگونگی یافتن شغل در مونترال و تورنتو

تورنتو

در حال حاضر متوسط نرخ بیکاری در کل کانادا 5.5٪ است و این نرخ در تورنتو به طور خاص 6.2٪ است، به این معنی که نرخ بیکاری در تورنتو بالاتر از نرخ میانگین ملی است.
در حالی که طی یک سال گذشته این نرخ همچنان رو به کاهش است اما میزان آن برای چند سال پایدار نبوده و در بین پنج تا هفت درصد نوسان کرده است. همچنین چند عامل وجود دارد که گفته می‌شود در بالا رفتن نرخ بیکاری در کانادا تاثیر می‌گذارد و آن هم وجود افراد جوان و موضوع مهاجرت به کانادا هستند.
بطور کلی تورنتو به عنوان یک شهر عالی برای زندگی و کار شناخته شده است اما همین موضوع باعث می‌شود نیروهای جوانی که به دنبال شغل می‌گردند با این امید قصد کار کردن در تورنتو را داشته باشند و یا افرادی که از کشورهای دیگر به دنبال شروع یک زندگی جدید هستند در یک کشور دیگر و مهاجرت هستند، برای تصاحب شغل‌های مختلف در تورنتو کانادا تلاش کنند. در نتیجه می‌توان گفت که دلیل بخشی از سقوط تورنتو در واقع موفقیت آن است زیرا بسیاری از مردمی که می‌خواهند به آنجا بروند خودشان به نوبه خود باعث ایجاد فشار در بازار کار و بالا رفتن نرخ بیکاری می‌شوند.

مونترال

نرخ بیکاری در مونترال در حال حاضر 4.7٪ است که این نرخ نه تنها این خیلی پایین تر از نرخ میانگین ملی است بلکه دولت مونترال اعلام کرده است که نرخ بیکاری در این شهر در سطح پایین ثابت می‌ماند و برخلاف تورنتو اصلا نوسان ندارد.
این خبر خوبی است برای هرکسی است که قصد دارد به مونترال مهاجرت و شغلی پیدا کند زیرا از نظر آماری احتمالاً در مونترال می‌توان سریع‌تر از تورنتو کار پیدا کرد.
مهم‌ترین نکته در مورد مونترال این است که شما برای کار در این شهر باید بتوانید به زبان فرانسه صحبت کنید چون در غیر این صورت برای یافتن شغل خوب و دائمی و به خصوص شغل پردرآمد نیاز به تلاش زیادی خواهید داشت.

 

ادامه‌ی این مقاله‌ی جذاب و مقایسه ی مونترال و تورنتو را در مطلب بعد مطالعه نمایید تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید که با توجه به شرایط شما برای مهاجرت، مونترال بهتر است یا تورنتو.

 

بیشتر بخوانید:

جمعیت ایرانیان تورنتو

قیمت خانه در تورنتو

همه چیز درباره ی تورنتو

پیشنهاد سردبیر زانکو