اگر قصد مهاجرت به شهری در ضلع شرقی کانادا هستید، مونترال یا تورنتو می‌توانند انتخاب‌های مناسبd برایتان باشند. این دو شهر جزء بزرگ‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند و هر دویشان مزایای بسیار خوبی برای ارائه به کسانی که در این شهرها زندگی می‌کنند را شامل می‌شوند.

در مقاله‌ی قبل، بخش اول مقایسه‌ی دو شهر مونترال و تورنتو در کانادا را بیان کردیم و از جنبه‌های مختلف این دو شهر را بررسی کردیم. همچنین گفتیم اینکه برای مهاجرت شما مونترال بهتر است یا تورنتو بیشتر به سبک زندگی شما بستگی دارد. اکنون در بخش دوم این مقاله، مونترال و تورنتو را از جنبه‌های دیگر نیز بررسی و مقایسه می‌کنیم تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید که با توجه به شرایط خاص شما، مونترال بهتر است یا تورنتو.


4) آب و هوای مونترال و تورنتو

تورنتو

در تورنتو شما پنج یا شش ماه از سال را در دمای بسیار پایین (به طور متوسط زیر ده درجه) می‌گذرانید، بنابراین برای زندگی در تورنتو به پوستی ضخیم و پالتو و کت‌های زیادی احتیاج دارید! با این حال، خبر خوب این است که در ماه‌های باقی مانده‌ی سال هوا بطور متوسط بالای بیست درجه و در تابستان بالای بیست و پنج درجه خواهد بود. اما نکته‌ی دیگر در مورد آب و هوای تورنتو این است که تورنتو یکی از بادی ترین شهرهای کانادا است که در فصل زمستان، وزش بادهای زیاد می‌تواند تا حدی آزاردهنده باشد.


مونترال

بطور کلی مونترال یک شهر واقعاً سرد است، بطوری که در ماه‌های فصل زمستان دمای متوسط هوا به طور مداوم زیر صفر است و بهار و پاییز هوا کمی بهتر می‌شود و میانگین دمای هوا بین 2 تا 15 درجه خواهد بود.

دمای هوا در ماه‌های فصل تابستان در مونترال به شدت تغییر می‌کند؛ بطوری که تمام این سه ماه  میانگین دما 26 درجه و هوا در بیشتر روزها به دلیل کمبود بادهای ناهمسو، شرجی است. درنتیجه‌ی این دوره‌های طولانی هوای سرد و گرمای شدید برای شما مدتی زمان می‌برد تا به آب و هوای مونترال عادت کنید!

 

5) فرهنگ مردم مونترال و تورنتو

مونترال در واقع عنوان پایتخت فرانسوی کانادا نامگذاری شده است؛ درنتیجه انتظار خواهید داشت که اختلافات فرهنگی بزرگی بین دو شهر مونترال و تورنتو وجود داشته باشد. از طرفی تورنتو شهر بسیار مدرنی است و ظاهر، احساس و سبک زندگی کلاسیک آمریکای شمالی را دارد؛ در حالی که مونترال سبک اروپایی دارد.

مونترال با وجود اینکه یک شهر بزرگ است، تمرکز بیشتری روی ایجاد تعادل بین کار و زندگی دارد اما مردم ساکن این شهر اغلب رفتارهای خونسرد  و آرام و هنرمندوارانه‌ای دارند؛ در حالی که مردم تورنتو زندگی روزمره‌ی پر جنب و جوشی دارند و به نظر می‌رسد همه در تنش هستند یا شغلشان به نوعی هدف و کانون اصلی زندگیشان است.

بنابراین اگر از استرس و جنب و جوش و سرعت زیاد زندگی در شهر لذت می‌برید، تورنتو می‌تواند مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت شما باشد، اما اگر به دنبال شهری هستید که تمرکز شما را فقط روی کار یا شغل نگذارد و آرامش بیشتری داشته باشید، در این صورت مونترال انتخاب ایده‌آل شما خواهد بود.

 

6) جاذبه های تورنتو و مونترال

تورنتو

مونترال بهتره یا تورنتو

از آنجا که تورنتو به منظره‌ای زیبا از ساختمان‌های مرتفع و آسمان خراش‌های مختلف واقف است، تورهای مختلفی درون شهر وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق آنها به تماشای این مناظر از ارتفاع صد متری سطح زمین بپردازند.

اما مناظر و شگفتی‌های تورنتو فقط به برج‌های بلند وسر و صدای درون شهر ختم نمی‌شوند؛ بلکه بعد از غروب خورشید نیز کافه‌ها و رستوران‌های زیادی تا نیمه شب فعالیت می‌کنند و آماده‌ی پذیرایی از مردمی هستند که پس از یک روز طولانی قصد استراحت و تفریح در شهر را دارند.

همچنین امکان سفرهای دریایی در داخل شهر و غذا خوردن کنار رودخانه دیدنی هامبر نیز در تورنتو وجود دارد. مهم‌تر از اینها، فستیوال یا جشنواره‌های مختلفی نیز درتمام طول سال در این شهر برگزار می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت تورنتو بی توجه به هر اتفاقی که می‌افتد دائماً با انرژی با شور و انرژی مردم را شگفت زده می‌کند. همچنین از آنجا که تورنتو یکی از شهرهای کاناداست، پیاده روها و پارک‌های زیادی در خارج از شهر تورنتو وجود دارد.

 

مونترال

مونترال بهتره یا تورنتو

خیابان‌های سنگفرش، کوچه‌های عقب‌گرد و کافه‌های فرانسوی بی نقص که در اطراف شهر واقع شده اند برای هر زمانی از طول روز که بیرون از خانه باشید، می‌توانند برای شما لذتبخش و جذاب باشند. شهر مونترال مملو از معماری زیبا، محله‌های متنوع، باغ‌های گیاه شناسی و رستوران‌هایی است که غذاهای لذیذ و جذاب سرو می‌کنند.

همچنین مانند تورنتو، فستیوال‌های مختلفی در طول سال در مونترال برگزار می‌شود، به این معنی که شما هیچوقت بیکار نمی‌مانید و همیشه کاری برای انجام دادن یا جایی برای رفتن در مونترال خواهید داشت!

مونترال به خاطر داشتن زندگی شبانه پر جنب و جوش خود بسیار مشهور است و همواره مردمی را که قصد جشن گرفتن به سبک خاصی را دارند، از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. همچنین اگر می‌خواهید مدتی را در طبیعت بگذرانید، تعدادی مسیر پیاده روی و پارک های طبیعی درست در خارج از شهر مونترال برای شما وجود دارد.

 

نتیجه گیری

هر دو شهر مونترال یا تورنتو دارای نقاط اشتراک هستند و هر دو در مورد نکات مثبتی به شما ارائه می‌دهد و تجربیات زیادی می‌توانید دراین شهرها کسب کنید، اما قطعا در مورد سبک و هزینه‌های زندگی تضاد کاملی بین مونترال و تورنتو وجود دارد. امیدواریم این پست به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام شهر را برای زندگی و مهاجرت انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید:

تحصیل در مونترال

محله های خوب تورنتو

همه چیز درباره ی تورنتو

قیمت خانه در تورنتو

قیمت خودرو در تورنتو کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو