برای مهاجرت به برخی کشورها می‌توان از روش تولد فرزند استفاده کرد. در این روش، پدر و مادر (مهم نیست با چه ویزایی وارد شده‌اند)، فرزند خود را در کشور مورد نظر به‌دنیا می‌آورند که این فرزند، شهروند آن کشور شده و در آینده‌ای دور یا نزدیک، اقامت دائم را برای پدر و مادر خود به ارمغان می‌آورد. اما این روش به این سادگی‌ها نیست.

کدام کشور‌ها مناسب این نوع مهاجرت هستند؟

کشورها در این زمینه به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول: کشور‌هایی که از اصل خون پیروی می‌کنند و دسته‌ی دوم: کشورهایی که به اصل خاک قائلند.
اصل خون به این‌ معناست که برای دریافت اقامت یک کشور توسط فرزند، یکی از پدر یا مادر او باید شهروند آن کشور باشند. تعدادی از کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی در سال‌های اخیر به این اصل روی آورده اند تا از این طریق، مهاجرت را کنترل کنند.
اصل خاک، که در سال‌های اخیر محبوبیت خود را به علت بالا رفتن بی‌رویه‌ی آمار مهاجران از دست داده است، بدین معناست که به دنیا آمدن در خاک یک کشور برای دریافت اقامت دائم توسط آن فرد کافیست. امروزه کانادا و آمریکا، تنها کشورهای توسعه یافته‌ای هستند که از این اصل پیروی می‌کنند. برزیل، آرژانتین، پرو و دیگر کشور‌های آمریکای جنوبی نیز همچنان این اصل را در دستور کار خود دارند. نام دیگر اصل خاک، گردشگری تولد می باشد و ترامپ در حال حاضر در تلاش برای حذف این اصل از قانون آمریکاست.

گردشگری تولد
لازم به ذکر است کانادا و آمریکا تنها گزینه‌های مناسب جهت این نوع مهاجرت نیستند و اگر امکان مهاجرت به این دو برای شما فراهم نیست، یا از هزینه‌های بالایی که در انتظار شما و فرزندتان خواهد بود می‌ترسید، کافیست در مورد دیگر کشورها (خصوصا برزیل و آرژانتین) تحقیق کنید. بعضی از کشورهای آمریکای جنوبی، پاسپورت بسیار ارزشمندی دارند و با برخورداری از آن ها میتوان به راحتی به کشورهای عضو شینگن نیز سفر کرد.

مهاجرت از طریق تولد فرزند چگونه است؟

جالب است بدانید در برخی کشور‌ها، حتی اگر به صورت غیرقانونی وارد شده باشید، فرزند شما مشمول شهروندی دائم قرار خواهد گرفت. دلیل این امر می‌تواند تلاش برای افزایش جمعیت و در نتیجه دریافت مالیات بیشتر توسط دولت‌ها باشد. خصوصا در مورد کشوری مثل آمریکا که قوانین بسیار سختی در زمینه‌ی مالیات داشته و در این زمینه استثنائی قائل نخواهد شد.

مهاجرت از طریق تولد

روش انجام این نوع مهاجرت نیز بسیار ساده است. با یک ویزا (کاری یا مسافرتی یا...) به کشور مورد نظر وارد شده و پس از به دنیا آمدن فرزند، مراحل اداری ثبت تولد و دریافت مدارک شناسایی را طی کنید. لازم به ذکر است قوانین مربوط به این مهاجرت در همه ی کشورها یکسان نیست و لازم است قبل از تصمیم، به مقدار کافی تحقیق کنید.

 

بیشتر بخوانید:

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

هزینه های زندگی در آمریکا

پیشنهاد سردبیر زانکو