کشور‌های صنعتی امروزه به دنبال جذب سرمایه‌های انسانی خارجی هستند. نخبگان هر جامعه بزرگترین سرمایه‌ی آن جامعه هستند. زیرا بدون استفاده از دانش و خلاقیت آن‌ها، هدررفت هزینه‌ها بالا و برون‌ده آن‌ها پایین خواهد بود. شما می‌توانید با ثبت محصولی که هیچ مشابهی نداشته و قابلیت تولید انبوه دارد، به راحتی مهاجرت کرده و از مزایای آن برخوردار شوید.

پروسه‌ی کاری

اختراع شامل طرح یا محصولیست که بدون مشابه بوده و قابلیت صنعتی‌سازی داشته باشد. اگر شما صاحب طرح یا محصولی با این ویژگی‌ها می‌باشید، اولین قدم محافظت از آن خواهد بود؛ زیرا تا قبل از ثبت پتنت، ادعاهای شما در قبال مالکیت ایده، بی‌پشتوانه خواهد بود. توجه داشته باشید که افراد سودجو و هکر‌ها در کمینند. ثبت یک اختراع بکر و ارزشمند می‌تواند فردی را برای سال‌ها از لحاظ مالی و رفاهی تامین کند. پس باید این طرح ارزشمند را با جان و دل محافظت نمود.

اختراع و مهاجرت
پیدا کردن یک موسسه‌ی معتبر حقوقی و پر کردن افشاء نامه نیز مراحل بعدی را تشکیل می‌دهند. طرح شما باید مراحل قانونی را برای ثبت شدن طی کند و این مهم نیازمند کمک وکیلی مجرب و کاربلد خواهد بود. بررسی سابقه‌ی وکیل و موسسه نیز از ملاحظات حیاتی پروسه‌ی کاری شما خواهد بود.
پس از طی کردن مراحل قانونی با کمک وکیل، اختراع شما ثبت شده و پتنت اختراع به شما اعطا می‌گردد. این پتنت کاربرد‌های زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها هموار کردن راه مهاجرت مخترع و (در صورت وجود)همکارانش خواهد بود. سوالات بیشتر شما در اینجا توسط کارشناسان مجرب پاسخ داده خواهند شد.


گرفتن اقامت از طریق ثبت اختراع

مهاجرت و اختراع

وقتی بحث دریافت ویزا مطرح می‌گردد، لازم است تا انگیزه‌ها، توانایی‌ها و مهارت‌های متقاضی به نمایندگان کشور مقصد اثبات شود. لازم است بدانید که داشتن یک طرح یا نمونه‌ از محصول، حتی اگر خیلی نوآورانه باشد، برای مهاجرت کافی نیست. بلکه لازم است نقشه‌ی راه خود برای به ثمر رساندن آن ایده را توضیح دهید. ممکن است طرح توسط یک شرکت دانش‌بنیان به دست آمده باشد. در این صورت قوانین ثبت کسب‌وکار و قوانین مربوط به استارتاپ‌ها در کشور مقصد به میان می‌آید. موسسات مهاجرتی از این قوانین به‌طور کامل آگاه بوده و شما را در این راه یاری خواهند کرد. برای موفقیت در این پروسه لازم است اطلاعات لازم را به صورت دقیق در اختیار موسسه گذاشته و صداقت و جامعیت را در دستور کار خود قرار دهید. تدوین یک طرح کسب‌وکار دقیق، خوانا و حرفه‌ای، برای قبولی شما نکته‌ای مهم خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت چیست

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم
 

پیشنهاد سردبیر زانکو