برای مهاجرت راه‌های متفاوتی وجود دارد. نکته‌ی مشترک در تمام این راه‌ها نشان دادن صلاحیت‌های لازم برای اقامت در کشور مقصد است. تاجران و سرمایه‌داران می‌توانند از طریق شروع یک کسب‌وکار یا خرید یک کسب‌وکار مورد تایید دولت کانادا قرار گیرند. در این بین، خرید بیزنس برای مهاجرت به کانادا روشی محبوب‌تر می‌باشد. در این مقاله به دلیل این امر و چند و چون مهاجرت از طریق خرید بیزنس در کانادا پی خواهیم برد.

چرا خرید بیزنس؟

چرا خرید بیزنس در کانادا

برای شروع یک بیزنس از صفر، قوانین کانادا سخت‌گیرانه و پیچیده هستند؛ خصوصا برای کسانی که سیتیزن این کشور نباشند. اما برای خرید بیزنس اما، فقط لازم است برنامه‌ی خود برای گرداندن آن را ارائه دهید و توانایی مدیریتی خود را اثبات کنید. همچنین در این روش تنها هزینه‌ی موجود، پرداخت قیمت آن کسب‌وکار است و پس از آن شروع به سوددهی می‌کند. در حالی که برای شروع یک بیزنس از صفر باید هزینه‌های ریز و درشتی را متحمل شد و مشکلات عدیده‌ای را پشت سر گذاشت. 

صلاحیت لازم برای خرید بیزنس

صلاحیت خرید بیزنس در کانادا

برای اینکه اثبات کنید مدیر خوبی برای بیزنس مورد نظر خواهید بود باید سابقه‌ی مدیریتی داشته باشید. همچنین باید یک بیزنس‌پلن (برنامه‌ی کسب‌وکار) تدوین کرده و ارائه کنید. لازم به ذکر است برای تصاحب یک بیزنس باید حداقل 51 درصد سهام آن توسط شما خریداری شده باشد.
استطاعت مالی لازم برای خرید بیزنس در کانادا، وجود حداقل 200هزار دلار سرمایه در کاناداست. غیر از این‌ها، داشتن دیپلم و نمره‌ی قبولی آیلتس نیز از دیگر استانداردهاست. بازدید از محل کسب‌وکار قبل از خرید نیز به عنوان امتیاز محسوب می‌شود. در نهایت شما به تاییدیه‌ی دولت کانادا (LMIA) نیاز دارید که صدور آن بین 2 تا 3 ماه طول خواهد کشید.

مزایای خرید بیزنس در کانادا

مزایای خرید بیزنس در کانادا

دولت کانادا با هدف جذب سرمایه‌های خارجی، شرایط ویژه‌ای را برای خریداران بیزنس در این کشور، در نظر گرفته است. اول از همه برای فرد و اعضای خانواده‌اش، ویزای دو ساله صادر خواهد شد که در صورت موفقیت و پیشبرد اهداف کسب و کار طبق بیزنس‌پلن، این ویزا تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. در این مدت، همسر و فرزندان صاحب کسب و کار اجازه‌ی کار و تحصیل دارند و برای فرزندانی که در سنین مدرسه هستند، تحصیل رایگان خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

پکیج مراحل مهاجرتی

پیشنهاد سردبیر زانکو