مهاجرت از طریق کارآفرینی در کشورکانادا

 

کشور کانادا در کشورهای مختلف خود، شرایطی را برای افراد و خانواده‌های آن‌ها فراهم کرده است که اگر متقاضی‌ها شرایط مربوطه که به صورت کامل در مورد آن صحبت می‌کنیم را داشته باشند این امکان را دارند که ویزای کارآفرینی کانادا را دریافت کنند و کسب و کاری در کشور کانادا ایجاد کنند و از امکانات آن بهره‌مند شوند. کار آفرینی در کشور کانادا در برخی از استان‌های این کشور در حال اجرا بوده و همانطور که گفتیم دارای شرایطی است مناسب برای افراد‌ي که دارای تجربه هستند و بالا بودن مهارت آن‌ها موجب پیشرفتشان در این کشور می‌شود. شرایط عمومی ویزای کارآفرینی به این صورت است که در وهله‌ی اول صاحب مشاغل باشید و یا مدیرانی که دارای سابقه‌ي کار مفید همراه با تمکن مالی خوب می‌باشند و هدف آن‌ها برا اخذ این ویزا برای بهبود پیدا کردن و یا ایجاد کردن یک تجارت یا شروع کسب و کار در کانادا می‌باشد. هدف از راه‌اندازی این برنامه در کشور کانادا ایجاد کردن شغل‌های جدید در این کشور و پیشرفت و افزایش رشد اقتصادی به صورت چشمگیر در این کشور است. به همین دلیل است به افرادی که برای کارآفرینی از سوی کشور کانادا مورد تایید قرار گرفته اند و قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند ویزای کارآفرینی به مدت 2 سال داده می‌شود و افرادی که این مجوز را دارا هستند بایستی به مدت 18 ماه بر کسب و کار خود نظارت داشته باشند و کسب و کار خود را فعال نگاه داشته و آن را به سوی موفقیت ببرند. اشخاصی که تمام این قوانین را با موفقیت پشت سر بگذارند نامزد استانی شده و امکان دریافت اقامت دائم در این کشور برای خود و خانواده‌ي وی فراهم می‌شود. کشور کانادا این انتطار را دارد افرادی که موفق به اخذ این ویزا می‌شوند که در کشور کانادا سکونت کنند و بر کسب و کار خود نظارت داشته باشند.


شرایط عمومی کارآفرینی در کشور کانادا:


همانطور که به طور کامل گفته شد از راه‌های ورود به کانادا می‌شود به سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای مربوط اشاره کرد و از امکانات کشور بی نظیر کانادا بهره‌مند شوید و از زندگی کردن در این کشور زیبا لذت ببرید. بهتر است در وهله‌ي اول با کشور کانادا و شرایط آن به طور کامل آشنا شوید که شما را در یک نگاه کلی با کشور کانادا آشنا خواهیم کرد. کشور کانادا بسیار وسیع بوده و در قسمت شمال قاره‌ي امریکا واقع شده است. این کشور از چند ایالت تشکیل گردیده است و با ایالات متحده آمریکا نیز دارای بیشترین مرز بوده است. پایتخت این کشور، شهر اتاوا بوده ست و از شهرهای مهم این کشور مونترآل، ونکوور و تورنتو که بزرگ‌ترین شهر در این کشور بوده اشاره داشت. کانادا کشوری است که تنوع آب و هوایی بسیار دارد و در کل قسمت‌های این کشور شاهد آن هستیم و جالب استت که بدانید این کشور پس از روسیه دارای بیشترین مساحت بوده است. مساحت کشور کانادا چیزی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع بوده است که نشان از پهناوری این کشور می‌دهد و جمعیت این کشور نیز چیزی در حدود 37 میلیون نفر بوده است. و 2 زبان فرانسه و انگلیس، جزو زبان‌های رسمی کشور کانادا بوده و واحد پولی این کشور دلار است. به طور کلی کارآفرینی در کشور کانادا بهترین روش مهاجرت برای ورود به این کشور می‌باشد.

 

کارآفرینی کانادا

 

انواع مختلف کارآفرینی در کشور کانادا :
کارآفرینی در کشور کانادا بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور بوده است. یکی از شرایط و الزام‌هایی که برای این روش وجود دارد ارائه کردن یک طرح برای کسب و کارتان بوده است به صورتی که نوآورانه بوده باشد و توسط دولت فدرال کانادا مورد تایید قرار گیرد
•    شرایط اخذ ویزای کارآفرینی :
•    1-اجرای یک طرح تجاری 
•    2-ارائه‌ي مدرک‌های تحصیلی بالاتر از دیپلم به طور کامل
•    3-ارائه‌ي مدرک زبان با نمره حداقلی CLB 4
•    4- داشتن حداقل سه سال سابقه مدیریتی در طی پنج سال گذشته
•    5-داشتن سرمایه و تمکن مالی خوب.
•    2 طرح برای کارآفرینی در کشور کانادا :
•    1-طرح کارآفرینی 100 هزار دلاری
•    2-طرح کارآفرینی 200 هزار دلاری
این دو طرح باهم تفاوت‌هایی داشته که به صورت کلی آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد تفاوت عمده‌ي این دو طرح باهم را می‌توان در این قضیه دید که طرح کارآفرینی 100 هزار دلاری محدودیت‌ها و شرایط بیشتری نسبت به طرح 200 هزار دلاری داشته است. و به این صورت بوده است که طرح 100 هزار دلاری برای شهرهایی بوده است که از مرکز استان دور بوده است و جمعیتی در حدود کمتر از 75 هزار نفر دارا می‌باشد. برای شروع شما بایستی مبلغی در حدود 100 هزار دلار در شرکت خود سرمایه گذاری کنید البته برای شروع  در هر کدام از این طرح‌ها شما باید تمام مراحل را به صورت کامل انجام دهید و منتظر تایید دولت کانادا باشید که ایا طرحی که شما انتخاب کردید برای اقتصاد کشور کانادا موجب پیشرفت بوده است و کمک نموده یا خیر و باغث ایجاد شغل‌های جدید در این کشور می‌شود یا خیر.
مزایای کارآفرینی در کشور کانادا :
1-با کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در کشور کانادا علاوه بر برخورداری از ضمانت سرمایه‌‌ي خود اقامت این کشور را نیز به دست خواهید آورد. 
2-کشور کانادا از امکانات بسیار زیادی از جمله رفاه کامل اجتماعی، نظام آموزشی فوق‌العاده برای فرزندان و شرایط زندگی بسیار فوق العاده‌ای برای شما فراهم خواهد کرد.
3-امنیت در این کشور بسیار بالا بوده و نرخ جرم و فساد در این کشور به شدت پایین است.
4-کشور کانادا از آن دسته کشورهایی بوده است که مهاجر پذیر بوده و به شدت دارای فرهنگ بالا و ملیتی متفاوت بوده است.
5-اگر طرح شما موفقیت‌آمیز باشد توسط دولت کانادا پذیرفته شود، در مدت زمان کمی اقامت کشور کانادا را خوهید گرفت.
6-برای کارآفرینی در کشور کانادا نیازی به مدرک آیتلس نیست.
7-حفظ و ضمانت سرمایه و به سود رسیدن در مدت زمان کوتاه.
 

پیشنهاد سردبیر زانکو