از آنجایی که آلمان در صدر کشور های مورد علاقه ایرانیان قرار دارد تلاش برای اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم توسط شهروندان ایرانی بسیار رایج است. اما حقیقت امر این است که دریافت ویزای کار آلمان تنها با مدرک دیپلم امکان پذیر نخواهد بود. پایین ترین مدرکی که برای یافتن کار در آلمان اعتبار دارد مدرک فوق دیپلم یا همان کاردانی آن هم تنها در رشته های مکانیک و فنی است. البته این بدان معنا نیست که برای افرادی که مدرک دیپلم دارند امکان مهاجرت به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی وجود نداشته باشد.


مهاجرت کاری به آلمان 2021


به طور کلی مهاجرت کاری به آلمان در مقایسه با مهاجرت کاری به سایر نقاط اروپا و یا حتی کانادا و استرالیا راحت تر است. زیرا از طرفی برای دریافت ویزای کار آلمان نیازی به مدارک عالیه زبان مثل سطح آیلتس 7 و یا تافل وجود ندارد. از طرفی ویزای جستجوی کاری که توسط سفارت آلمان در سال 2021 همانند گذشته اعطا می شود دست کم برای شهروندان ایرانی در هیچ کشور دیگری وجود ندارد. همین فرصت 6 ماهه جستجوی کار شرایطی را برای ایرانیان متقاضی کار فراهم آورده تا با حضور در کشور آلمان به دنبال شغل مناسب خود بگردند. از طرفی طی آمارها حدود 70% از ویزاهای جستجوی کار در آلمان برای ایرانیان موفق بوده و به استخدام و دریافت اقامت منجر شده است.

مهاجرت کاری به آلمان 2021

اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم


کشور آلمان تنها به افرادی ویزای کاری اعطا می نماید که دارای تخصص و تجربه کاری باشند. یعنی در حقیقت آلمان به دلیل کمبود نیروی کار متخصص اقدام به پذیرش مهاجر می نماید. طبیعتا اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم به صورت مستقیم امری دشوار و در بسیاری از موارد غیرممکن است. البته افرادی زیادی در سراسر جهان ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام می نمایند سپس شرایط کار در حین تحصیل و کار پس از تحصیل را فراهم می کنند.

در برخی از موارد عده ای از طریق مهاجرت فرزندان خود برای تحصیل اقدام می نمایند. یعنی پس از دریافت اقامت تحصیلی برای فرزند خود درخواست ویزای همراه می نماید تا بتواند در آن کشور به کار مشغول شود. البته لازم به ذکر است کشورهای محدودی اجازه کار به همراه دانش آموز می دهند و لیست این کشور ها در 2021 دارای تغییراتی می باشد که ما پیشنهاد می نماییم در این خصوص با یک وکیل مهاجرتی متخصص مشورت نمایید.

 

اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم فنی


یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان مهاجرت مطرح می نمایند این است که آیا امکان اخذ ویزای کاری آلمان از طرق ارائه مدارک رسمی موسسات آموزش فنی و حرفه ای به صورت ترجمه شده وجود دارد یا خیر؟ متاسفانه پاسخ این سوال منفی است. افراد متعددی بوده اند که مدت زمان زیادی منتظر زمان مصاحبه در سفارت بودند اما به دلیل اراده مدرک فنی و حرفیه ای ریجکت شده اند.

دقت داشته باشید که مدرک فنی و حرفه ای تنها به عنوان مدارکی برای نشان دادن قابلیت ها و پتانسیل های کاری و حرفه ای خود ارزشمند هستند نه به عنوان یک مدرک تحصیلی. مخصوصا که در اتحادیه اروپا غیر ممکن است که فردی رشته تحصیلی متفاوتی نسبت به شغل خود داشته باشد. برای مثال با مدرک مهندسی معماری نمی تواند در مشاغلی غیر از ساختمان سازی فعالیت نماید. به همین دلیل ارائه حداقل مدرک لیسانس برای درخواست ویزای کار آلمان ضروری است تا بر اساس مدرک تحصیلی خود در شغلی مرتبط استخدام شود.

اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم فنی

بررسی ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم در 2021


همان طور که به درستی اشاره شد اگر کسی در ایران مدرک دیپلم داشته باشد امکان اخذ ویزای کار آلمان را نخواهد داشت. اما دانش آموزانی که در آلمان مدرک دیپلم خود را اخذ نموده اند می توانند بدون ورود به دانشگاه های این کشور هم وارد بازار کار شوند. البته باید توجه داشت با توجه به این که سطح درآمد افراد به عوامل مختلفی از جمله مدرک تحصیلی بستگی دارد و کسانی که مدرک دانشگاهی دارند به مراتب حقوق بیشتری دریافت می کنند، غالب افراد در آلمان وارد دانشگاه می شوند.

بررسی ویزای کاری آلمان با مدرک دیپلم در 2021

دریافت ویزای کار در آلمان با مدرک دیپلم


بر کسی پوشیده نیست که آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه Hi Teach است و همین امر اقتضا می کند که نیروی کار حرفه ای برای اشتغال در بازار کار آلمان جذب شود. از همین رو بی شک کار در آلمان با دیپلم اندکی مشکل است ولی غیر ممکن نیست. با توجه به این که تعداد نیروی کار متخصص در این کشور کم می باشد، دولت این کشور پذیرای نیروی متخصص و ماهر می باشد. متقاضیانی که قصد کار در آلمان با دیپلم را دارند نیز باید ویزای کاری دریافت نمایند. اما باید به این نکته توجه نمایید جهت دریافت ویزا باید دارای تخصص و مهارت باشید.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو