اگر می خواهید از طریق تخصصتان به کانادا مهاجرت کنید اول باید یک سری نکات و شرایط اقامت در استرالیا را بدانید که بتوانید راحت تر به این کشور مهاجرت کنید

مهاجرت از طریق تخصص و کار یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای مهاجرت است. هر فرد متخصصی ممکن است در مراحلی از زندگی خود بخواهد از تخصصش طوری استفاده کند که دیگر در کشور خودش آن امکانات وجود نداشته باشد و برای همین تصمیم به مهاجرت کاری به کشور دیگری را بگیرد. استرالیا یکی از کشورهایی است که با آغوش باز پذیرای مهاجران متخصص است؛ البته اخذ اقامت از طریق کار و تخصص پیچدگی‌های خاص خود را دارد اما نگران آن نباشید چون در ادامه به توضیح این شرایط خواهیم پرداخت.

مزایای مهاجرت کاری به استرالیا

یکی از نکاتی که استرالیا را برای افراد متخصص تبدیل به یک کشور عالی برای مهاجرت می‌کند، درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و همچنین تسهیلاتی است که به آن‌ها در این کشور داده می‌شود. همچنین استرالیا جزء کشورهایی است که دارای استارتاپ‌های زیادی است و به شدت به نیروی جوان و متخصص نیاز دارد و همچنین این کشور دارای قوانین مهاجرتی است که برای مهاجران بسیار مناسب است؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که قوانین مهاجرتی با تغییر دولت ممکن است دچار تغییراتی به نفع مهاجران و یا به ضرر آن‌ها شود.

بیشتر بخوانید:

مقایسه‌ی هزینه‌های زندگی در استرالیا و کانادا

معرفی آدلاید، شهر به صرفه استرالیا

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

مهاجرت کاری به استرالیا

دانشگاه موناش استرالیا

 

انواع ویزای استرالیا

برای اقامت در استرالیا شما نیاز به اخذ یکی از 3 ویزای مخصوص برای اقامت یعنی ویزای 189، ویزای 190 یا ویزای 491 را دارید. اگر بخواهیم به صورت خلاصه در مورد این 3 ویزا توضیح دهیم دو ویزای اول ویزای اقامت دائم در استرالیا هستند که بستگی یک سیستم امتیاز دهی دارد؛ یعنی شما باید برای اخذ ویزای 189 و 190 که مربوط به میزان تخصص شما می‌شود، باید آن را داخل لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا STSOL محاسبه کنید، که اگر این امتیاز به 60 برسد شما می‌توانید به راحتی ویزای دائم خود را کسب کنید. اما اگر نتوانستید از این طریق اقدام به اخذ ویزا کنید اینجاست که ویزای 491 به کمک شما می‌آید که این ویزا یک ویزای موقت 4 ساله است که اگر شما 2 سال در یک شهر ساکن باشید و همچنین یک سال در آن شهر مشغول به کار باشید امکان این را دارید تا اقامت دائم استرالیا را اخذ کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو