ساختار اقتصادی کشور اسپانیا بر اساس امور خدماتی است. صنعت گردشگری در این کشور حرف اول را می‌زند. صنایع انرژی، مسکن و همینطور بخش کشاورزی نیز در رشد اقتصادی کشور اسپانیا نقش مهمی دارند. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا به 4 درصد رسیده است.این عواملی است که موجب افزایش تقاضا برای مهاجرت به اسپانیا شده است

ساختار اقتصادی کشور اسپانیا بر اساس امور خدماتی است. صنعت گردشگری در این کشور حرف اول را می‌زند. صنایع انرژی، مسکن و همینطور بخش کشاورزی نیز در رشد اقتصادی کشور اسپانیا نقش مهمی دارند. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا به 4 درصد رسیده است.

اقتصاد اسپانیا

اقتصاد کشور اسپانیا از نظر ساختاری بر پایه فعالیت‌های خدماتی استوار است به طوریکه در بخش صنعت و انرژی هر ساله رشد بسیار خوبی داشته است. فعالیت‌های اقتصادی در این کشور روز به روز پیشرفت دارد به طوریکه تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا بسیار بیشتر از قبل شده است.

عملکرد بخش خدمات در این کشور به میزان 75 درصد است که بسیار ارزشمند است. توریسم در کشور اسپانیا بسیار رونق دارد به طوریکه یکی از مهمترین زیر مجموعه‌های بخش خدمات محسوب می‌شود. این صنعت در سال 2018 به نسبت سال قبل رشد 10 درصدی داشته است. در سال 2018 کشور اسپانیا بالغ 75 میلیون نفر توریست داشته است. این کشور سومین مقصد گردشگری در دنیا بعد از فرانسه و آمریکا محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

بخش صنعت و انرژی در کشور اسپانیا نیز به دلیل داشتن یک سری زیر ساخت‌های بسیار قوی و متنوع به رشد بالایی رسیده است به طوریکه به میزان 31 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. رشد میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور 18 درصد تخمین خورده است.

کشتی سازی در کشور اسپانیا در سال‌های اخیر توانست یک فضای درآمدزایی بسیار گسترده ایجاد نماید. خودروسازی در این کشور نیز رشد خوبی دارد. همینطور کشور اسپانیا در صادرات تجهیزات پزشکی به استاندارد لازم رسیده است. در نظر داشته باشید که دارو، ماشین آلات و همینطور صنایع شیمیایی از دیگر بخش‌های بسیار مهم در زمینه سودآوری کشور اسپانیا محسوب می‌شود. صنعت خودروسازی کشور اسپانیا در سال 2018 رشد 7.5 درصدی داشته است ، صنایع غذایی این کشور به نسبت 5 سال گذشته رشد 5 درصد داشت و این روال سبب می شود که اقتصاد کشور اسپانیا به طور کلی با رشد 31 درصدی به نسبت ده سال قبل همراه است.

مهاجرت به اسپانیا

حمل و نقل در اسپانیا

برای حمل و نقل در کشور اسپانیا نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق ارزیابی شود. شما می‌توانید مترو را برای حمل و نقل شهری انتخاب نمایید در این صورت نیاز به خرید بلیط یک طرفه دارید که هزینه آن 1.40 یورو است. در صورتی که هدف شما بلیط ماهانه باشد هزینه شما 43.48 یورو خواهد بود که بسیار به صرفه‌تر است و استفاده آن در طول یک ماه در وضعیت نامحدود قرار می‌گیرد.

افرادی که قصد دارند سریعتر به مقصد و یا محل کار برسند باید از تاکسی استفاده نمایند هزینه تاکسی دو برابر مترو است و به میزان 3.15 یورو اعلام شده است. تاکسی برای هر یک کیلومتر 1.05 یورو هزینه در نظر می‌گیرد به این ترتیب افراد برای هر یک ساعت استفاده ار تاکسی باید به اندازه 20.00 یورو هزینه در بر گرفته می‌شود. نرخ بنزین در این کشور به میزان یک لیتر در حدود 1.30 یورو است.

در نظر داشته باشید که هزینه حمل و نقل عمومی در کشور اسپانیا به نسبت ایران 5 درصد بیشتر است اما شرایط برای استفاده از طرح‌های تخفیف نیز وجود دارد و افراد می‌توانند به سادگی از طرح های تخفیف فصلی استفاده نمایند و کارهای ماهانه یا سالانه خریداری نمایند.

شما برای زندگی در این کشور باید سعی کنید از فضای کاری دقیقتری استفاده نمایید یک اصل مهم در کشور اسپانیا دیده می‌شود آن هم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای ماشین شخصی است که فرهنگ بسیار خوبی برای جلوگیری از آلودگی هوا محسوب می‌شود.

ازدواج خارجی‌ها در اسپانیا

مراسم ازدواج در کشور اسپانیا به طور کلی به سه دسته مهم تقسیم می‌شود که بررسی می‌کنیم. ازدواج مدنی دسته اول است که در این روش ازدواج از روش قانونی که جنبه‌های مذهبی دارد پیش می‌رود. با ازدواج از این روش فرد می‌تواند از حقوق مالکیت، ارث و همینطور بازنشستگی برخوردار شود. این امر برای همه زوج‌ها یکسان است.

مورد بعدی مشارکت‌های مدنی است، در این روش ثبت ازدواج صورت نمی‌گیرد و برای جوامع خودمختار اسپانیا است. در این روش نیز حقوق خویشاوند و ارث و اموال به طور دقیق در نظر گرفته می‌شود. ازدواج مذهبی از دیگر شاخه‌های مهم ازدواج در کشور اسپانیا محسوب می‌شود که بین کاتولیک‌های روم، پروتستان‌ها، یهودیان و مسلمانان صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

زندگی در ایتالیا

این ازدواج قانونی است و تمامی قوانین حقوق اتحادیه مدنی برای آن اعمال می‌شود. در هر صورت شما برای ازدواج با یک فرد اسپانیایی در ابتدا باید بالای 18 سال سن داشته و همینطور از نظر روحی و جسمی در سلامت باشید. گردش مالی هر دو شخص ارزیابی می شود .

روال طلاق در کشور اسپانیا مانند سایر کشورها که در دو وضعیت توافق هر دو شخص و یا حق مسلم یک شخص برای طلاق صورت می‌گیرد که در هر صورت نیاز است دلیل از طلاق، شرایط نگهداری از فرزند، تقسیم اموال و سایر مراحل اداری به طور دقیق ارزیابی شود. شرایط زندگی در کشور اسپانیا از نظر هزینه‌ای کمی گرانتر از ایران است.

غذاهای اسپانیایی

سفر به کشور اسپانیا بدون تست تاپاس کامل نمی‌شود. این غذا بسیار خوش طعم است. تاپاس یک اسنک کوچک است که می‌تواند به عنوان یک وعده غذای اصلی در شبانه روز باشد. مردم کشور اسپانیا این غذا را بسیار دوست دارند.

تورتیا اسپانولا یک املت اسپانیایی است که از سیب زمینی، تخم مرغ و همینطور پیاز و نمک و فلفل تهیه می‌شود. این غذا دارای تکه‌های درشت سیب زمینی خرد شده است. تخم مرغ این غذا عموماً زیاد است اما طعم آن بسیار عالی است.

پائیا یک غذای همراه با برنج در کشور اسپانیا محسوب می‌شود که از برنج سفید، سبزیجات، مرغ یا اردک و لوبیا تهیه می‌شود. برخی از افراد سعی می‌کنند در این غذا از زعفران و یا ادویه استفاده نمایند.

مهاجرت به اسپانیا

بیشتر بخوانید:

روش های مهاجرت به آلمان

سوپ گازپاچو از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در کشور اسپانیا است، این غذا به همراه سالاد و حتی کباب استفاده می‌شود و با گوجه فرنگی و خیار و پیاز و روغن زیتون تهیه می‌شود. استفاده از ژامبون در این غذا عالی است.

کرم کاتالانا یک نوع دسر است که در بین مردم کشور اسپانیا بسیار محبوب است. این دسر باید گرم سرو شود. به جای وانیل در آن از فرنی استفاده می شود و لیمو و دارچین بخش مهمی از این غذا است.

میگو سیری یک غذای بسیار خوشمزه اسپانیایی محسوب می‌شود که با سیر و فلفل قرمز همراه است و در روغن زیتون سرخ می‌شود طعم این غذا بی نظیر است.

فرهنگ اسپانیا

یکی از مشهورترین فرهنگ‌های مردم کشور اسپانیا است که بسیار علاقه به بیرون رفتن و مهمانی‌های شبانه دارند. زندگی شبانه در این کشور شهرت بالایی دارد به طوریکه قشر جوان را به سمت خود می‌کشاند. آشپزی در کشور اسپانیا یکی از معروف‌ترین بخش‌های فرهنگی محسوب می‌شود به این ترتیب بانوان بر سر آشپزی با هم رقابت دارند.

در این کشور زمانی که دو نفر اولین بار به هم معرفی می‌شوند با هم دست می‌دهند، این روال پس از دوستی می‌تواند تبدیل به آغوش کشیدن شود اما هرگز در ابتدا بر روی شانه هم نمی‌زنند.

روبوسی کردن در بین بانوان این کشور دیده می‌شود به طوریکه از سمت چپ نیز آغاز می‌شود. زمانی که به خانه فرد اسپانیایی دعوت شدید می‌توانید با خود شکلات یا شیرینی همراه ببرید همینطور می‌توانید کیک با گل و یا نوشیدنی داشته باشید.

در صورتی که میزبان یک فرزند کوچک داشته باشد می‌توانید برای او یک هدیه کوچک ببرید. در زمان سفره شام تا زمانی که به شما تعارف زده نشده است حق نشستن ندارید و باید ایستاده بمانید در نظر داشته باشید که افراد صندلی‌های خالی را به شما نشان می‌دهند و مشخص می‌شود که جای اصلی شما کجا است. در نظر داشته باشید که در این کشور هرگز نباید زودتر از میزبان غذا را آغاز نمایید.

گاو بازی بخشی از فرهنگ کشور اسپانیا محسوب می‌شود که البته یک سنت قدیمی و بسیار محبوب است. این بازی بسیار خطرناک است و پیشنهاد می‌کنیم اگر از قوانین آن اطلاع درستی ندارید فاصله خود را از گاو ها رعایت نمایید.

شباهت فرهنگی اسپانیا با ایران

 •  مردم کشور اسپانیا مانند مردم ایران علاقه به غذای فست فودی دارند اما اغلب ماهی و میگو در غذاهای فست فودی این کشور دیده می‌شود.
 • مردم کشور اسپانیا به نسبت مردم ایران شادتر هستند اما اگر به مجالس عروسی در این کشور دقت شود وجه اشتراک زیادی با مجلس عروسی در ایران دارد.
 • مردم کشور اسپانیا پس از صرف ناهار عادت به استراحت بعدظهری دارند. البته این استراحت در حد 15 دقیقه است و به یک چرت کوتاه همراه است. 
 •  انعام دادن در ابتدا در کشور اسپانیا رسم خوبی نبود اما امروزه تبدیل به رسم بسیار خوب شده است و در رستوران ها دیده می‌شود.
 •  مردم کشور اسپانیا مانند مردم ایران به فوتبال بسیار علاقه دارند به طوریکه سعی می‌کنند برای بازدید از بازی‌های حساس به ورزشگاه بیایند. البته گاو بازی در این کشور حرف اول را می‌زند.

دین مردم اسپانیا

زبان رسمی در کشور اسپانیا اسپانیایی است. مذهب کاتولیک در این کشور تنها مذهبی است که به طور دقیق و رسمی آموزش داده می‌شود. مسیحیت کاتولیک در یک دوره زمانی طولانی در کشور اسپانیا به عنوان دین اصلی محسوب می‌شود.

امروزه بر طبق قانونی که وجود دارد هیچ دین دیگری جنبه رسمی ندارد. در حدود 71 درصد از مردم این کشور دین خود را مسیحی اعلام کرده‌اند. 24 درصد از مردم بی دین هستند. و سایر مذهب‌ها به میزان 2.7 درصد را تشکیل می‌دهند در حدود کمتر از یک درصد از مردم این کشور یهودی هستند.

دین در کشور اسپانیا آزاد است شما می‌توانید هر مذهبی که فکر می‌کنید با قانون شما سازگار است را مورد ارزیابی قرار دهید و یا تغییر در دین خود داشته باشید.

جاهای دیدنی اسپانیا

اگر به بارسلونا بروید قطعاً غرق در زیبایی‌هایی آن می‌شوید. دلایل زیادی وجود دارد که این منطقه بر سر زبان‌ها افتاده است و قطعاً یکی از بهترین تفریحات در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. در این شهر ترکیبی از معماری‌های کهن و باستانی دیده می‌شود به طوریکه دارای فضای تفریحی مدرن زیادی است که می‌تواند برای کودکان شما یک گزینه بسیار عالی باشد.

پارک گوئل بارسلونا یک منطقه بسیار جذاب و دیدنی محسوب می‌شود. این پارک برای کودکان یک فضای بسیار عالی تفریحی است و دارای طبیعت بسیار زیبا و بکر محسوب می‌شود. شما می‌توانید از آکواریوم‌های دیدنی در بارسلونا دیدن نمایید، آکواریوم یکی از مراکز تفریحی بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می‌شود که از 35 آکواریوم مجزا تشکیل شده است و دارای 11 هزار گونه ماهی و جانوران آبزی است.در این مکان کانال‌های شیشه‌ای دیده می‌شود که برای ورود بازدیدکنندگان استفاده می‌شود. جذابیت و تنوع این منطقه بسیار عالی است.

مهاجرت به اسپانیا

باغ وحش بارسلونا از دیگر دیدنی‌های بسیار جذاب در کشور اسپانیا است که قطعاً برای کودکان بسیار جذاب است. باغ وحش بارسلونا آنقدر بزرگ است که به مانند یک شهر تصور می‌شود. مکانی برای حیوانات تعبیه شده است به طوریکه حیوانات تصور می‌کنند در یک جنگل بزرگ هستند. این فضا از بخش بندی‌های درستی تشکیل شده است به طوریکه کودکان تنها مجاز به بازدید از بخش مربوط به خود هستند.

پارک رتیرو مادرید از دیگر دیدنی‌های بسیار جذاب در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. این پارک مشهور به ریه مادرید است. طبیعت بی‌نظیر این پارک بسیار عجیب است.

این پارک یک دریاچه مصنوعی محسوب می‌شود شما می‌توانید در این پارک قایق اجاره نمایید و فرزندان خود را با یک گردش آبی شگفت زده نمایید. در این پارک برنامه‌های عروسکی متنوعی برگزار می‌شود که هر یک دارای ارزش خاصی هستند. این پارک دارای یک تئاتر بسیار بزرگ و مشهور برای هنردوستان است.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت داشته باشید باید 10.00 یورو هزینه در نظر بگیرید، حال اگر دو وعده غذا در یک رستوران متوسط ارزیابی شود نیاز به 35.00 یورو هزینه دارید. شما برای حمل و نقل در این کشور باید از 1.40 یورو هزینه در نظر بگیرید که بسته به نوع وسیله حمل و نقل و همینطور زمان در نظر گرفته شده، این تعرفه بیشتر می‌شود.

در صورتی که در یک آپارتمان 85 متر مربعی زندگی می‌کنید هزینه‌ای که برای برق ، گرمایش، خنک کنندگی و آب و زباله پرداخت می‌شود، در حدود 112.93 یورو است. هزینه‌ای که برای یک دقیقه صحبت با تلفن همراه در نظر گرفته شده است 0.16 یورو است این در حالی است که هزینه اینترنت برای 60 مگابایت در ثانیه 38.81 یورو است.

افرادی که به ورزش‌های باشگاهی علاقه دارند باید به میزان 36.52 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای اجاره زمین تنیس در این کشور نیاز به هزینه 12.27 یورویی است. هزینه بلیط سینما در این کشور به میزان 8.00 یورو تعیین شده است. هزینه‌ای که برای مراقبت از کودکان در نظر گرفته می‌شود 333.82 یورو است. یک جفت جین هزینه برابر با 69.22 یورو دارد. برای خرید یک لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای 26.73 یورو پول نیاز است.  

برای صرفه جویی در هزینه‌ها نیاز است که سعی کنید در محل زندگی خود دقت نمایید. هزینه‌ای که برای زندگی در این کشور تعیین می‌شود به طور دوره‌ای متغیر است به طوریکه افراد خرید خود را با شکل کلی انجام دهند در کشوراسپانیا بهتر است. در نظر داشته باشید که هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا نیز 11 درصد از ایران بیشتر است اما امکانات تحصیلی در این کشور بسیار وسیع است.

بحث مسکن در کشور اسپانیا بسیار مهم است به طوریکه افراد می‌بایست پیش از مهاجرت در مورد این موضوع بررسی‌های دقیقی داشته باشند. شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید به میزان 592.64 یورو هزینه در نظر بگیرید. این در حالی است که اگر به خواهید منزل بهتری در همین شرایط مکانی اجازه نمایید هزینه شما به 900.00 یورو می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

قانون مهاجرت اسپانیا

افرادی که از چنین بودجه‌ای برخوردار نیستند می‌توانند به سراغ آپارتمان‌های بیرون از مرکز شهر بروند که با هزینه 446.87 یورو همراه است در نظر داشته باشید که ساختمان‌هایی که بیرون از شهر قرار دارند که می‌تواند به دلیل نوع معماری و همینطور سبک ساخت با هزینه برابر با 700.00 یورو همراه باشد.

شما برای رزرو آپارتمان‌های سه اتاق خواب در این کشور در مرکز شهر نیاز به هزینه 955.63 یورویی دارید این در حالی است که هزینه یک آپارتمان بسیار لوکس در مرکز شهر در حدود 1500.00 اعلام شده است. افرادی که می‌خواهند در اسپانیا در هزینه خود صرفه جویی نمایند باید به سراغ اجاره آپارتمان در بیرون از مرکز شهر بروند که هزینه آن در حدود 688.04 یورو در نظر گرفته شده است.

در حالی که آپارتمان لوکسی انتخاب شود هزینه آن 1000.00 یورو است که رقم بسیار عالی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید به طور کلی اجاره خانه در کشور اسپانیا 11 درصد از ایران بیشتر است و این روال در سال‌های آینده بیشتر نیز خواهد بود. خانه‌ها در این کشور اغلب یک خوابه یا دو خوابه هستند.

افرادی که به تنهایی در کشور اسپانیا زندگی می‌کنند می‌توانند از خانواده‌های بدون اتاق خواب استفاده نمایند به این ترتیب هزینه کمتری را پرداخت کرده و در هزینه‌های موجود صرفه جویی صورت می‌گیرد.

کار در اسپانیا

با داشتن یک مهارت جزیی نمی‌توان به راحتی وارد بازار کار در کشور اسپانیا شد. در نظر داشته باشید که برای کاریابی در کشور اسپانیا در ابتدا باید شغل‌های مهم موجود را ارزیابی نمایید و اگر در شغل‌های مورد نیاز این کشور مهارت دارید مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کسب و کار را انتخاب نمایید.

گردشگری یکی از شغل‌های بسیار پردرآمد در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. افرادی که در این زمینه تحصیل کرده‌اند و دارای فن بیان قوی و همینطور مسلط به قوانین مشاوره‌ای هستند به نتیجه خوبی می‌رسند.

کشور اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدناپذیر است به طوریکه امروزه کارخانه‌ها و همینطور شرکت‌های بزرگی در این کشور در زمینه‌های مشخص نیرو می‌پذیرد. افرادی که سابقه کاری در این رشته‌ها دارند می‌توانند وارد بازار کار کشور اسپانیا شوند.

بیشتر بخوانید:

مهندسی در آلمان

برای اخذ ویزای کاری کشور اسپانیا باید چندین اصول به طور دقیق ارزیابی شود اولین مورد به این شکل است که بتوانید نظر یک کارفرما را جلب کنید تا دعوت نامه برای شما صادر شود. جلب کردن نظر یک کارفرما کار اصلاً ساده‌ای حداقل در کشور اسپانیا نیست! مهارت شما باید زیاد و سابقه کاری بالایی داشته باشید از این روش کمتر کسی نتیجه گرفته است مگر اینکه در ایران در شرکتی مشغول به فعالیت بوده باشید که در کشور اسپانیا نیز دارای شعبه و نمایندگی است.

روش دیگر این است که رزومه‌ای بسیار قوی از مهارت‌های خود داشته باشید و از طریق سایت‌های کاریابی کشور اسپانیا اقدام نمایید. پیشنهاد ما این است افرادی که کشور اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اند در طول تحصیل در دوره‌های مهارت آموزی و یا کارآموزی در کشور اسپانیا شرکت نمایند به این ترتیب پس از اتمام تحصیل ورود به بازار کار برای این افراد در وضعیت بسیار عالی قرار دارد.

میانگین درآمد در اسپانیا

کشور اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی برتر در جهان محسوب می‌شود و این کشور از نظر کیفیت زندگی در بین ده کشور برتر دنیا قرار دارد. 

کشور اسپانیا توانسته یک فضای عالی برای صنعت توریست ارائه دهد به طوریکه درآمد یک آشپز در کشور اسپانیا 8 برابر یک آشپز در ایران است این رقم بی سابقه است.

از دیگر شغل‌های پردرآمد در کشور اسپانیا کشاورزی است که اگر وارد صنعت و هم در واردات یا صادرات شوید می‌توانید که درآمد سه برابر یا یک کشاورز در ایران داشته باشید. این کشور توانسته در زمینه نساجی نیز به رشد خوبی برسد به طوریکه صادرات پارچه از کشور اسپانیا به سایر کشورها در وضعیت بسیار بالایی قرار دارد.

افرادی که در زمینه‌های فناوری اطلاعات تحصیل کرده‌اند در کشور اسپانیا به رشد خوبی رسیده‌اند. در نظر بگیرید که به طور کلی پر رونق ترین حرفه‌های ممکن در این کشور می‌تواند در زمینه نرم افزار باشد.

مهاجرت به اسپانیا

در اسپانیا می‌توان با فعالیت در زمینه‌های هنری نیز به رشد خوبی برسند به طوریکه رشته‌های هنر در کشور اسپانیا بسیار عالی عمل کرده‌اند و به سود خوبی رسیده‌اند. وضعیت اقتصادی در کشور اسپانیا تا به امروز سرعت خوبی داشته است و افرادی که مهاجرت به کشور اسپانیا را انتخاب کرده‌اند در زمینه کسب و کار توانستند به رشد خوبی برسند. درآمد حاصل در کشور اسپانیا کفاف خرج‌های روزمره را می‌دهد.

حداقل دستمزد در کشور اسپانیا 1050.00 یورو برای هر ماه اعلام شده است که بر اساس مهارت دسته بندی‌های جداگانه‌ای را شامل می‌شود. این کشور دارای جمعیت 46.82 میلیون نفری است. سن بازنشستگی در کشور اسپانیا برای زنان و مردان هرد دو 65 سال و نیم اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

نرخ مشارکت نیروی کار در ایمن کشور 58.73 درصد است. به طور کلی می‌توان اینطور ارزیابی نمود که میزان حداقل دستمزد در کشور اسپانیا با توجه به فضای هزینه زندگی در وضعیت متوسط قرار دارد و افراد باید مهارت خود را در یک شغل افزایش دهند.

در نظر داشته باشید که نرخ بهره‌وری در این کشور به میزان 111.10 شاخص است که ارزش خوبی دارد. کشور اسپانیا یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می‌شود و توانسته رشد خوبی در هر شاخه به خود اختصاص دهد. به طوریکه هزینه زندگی در این کشور توانسته کاهش چشمگیری داشته باشد.

این کشور به نوبه خود در تنظیم وضعیت اقتصاد از استراتژی‌های خاصی استفاده کرده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی در سال‌های آینده شاهد یک فضای چند بعدی برای ورود به بازار کار در این کشور هستیم و کشور اسپانیا هر ساله فراخوان‌های زیادی در زمینه نیروی مورد نظر اعلام می‌کند که بسیار ارزشمند است.

اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور اسپانیا یک کشور قدرتمند در زمینه فعالیت‌های سازمان یافته محسوب می‌شود. این کشور توانسته رشد خود را چندین برابر نماید.

قیمت کالاهای اساسی در اسپانیا

 •  شیر، ( 1 لیتری) : 0.78 یورو
 •  یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 0.95 یورو
 •  برنج، (1 کیلوگرم) : 0.95 یورو
 •  شانه تخم مرغ ( 12 عدد) : 1.63 یورو
 •  پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 8.93 یورو
 •  سینه مرغ، ( 1 کیلوگرم) : 5.79 یورو
 •  گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) : 10.67 یورو
 •  سیب ( 1 کیلوگرم) : 1.55 یورو
 •  موز ( 1 کیلوگرم): 1.48 یورو
 •  پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 1.19 یورو
 •  گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.43 یورو
 •  سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 0.83 یورو
 •  پیاز ( 1 کیلوگرم): 0.98 یورو
 •  کاهو (1 سر) : 0.88 یورو
 •  آب ( بطری 1.5 لیتری) : 0.56 یورو
 •  پاکت سیگار ( مارلبورو) : 4.95 یورو

شرایط مهاجرت به اسپانیا

مهاجرینی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند بایستی در جریان باشند که اسپانیا عضو رسمی اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن می باشد. با این شرح، شرایط مهاجرت به کشور اسپانیا 2020 کاملا منطبق با مهاجرت به کل کشورهای ناحیه شنگن می باشد. بنابراین، متقاضیان جهت اخذ ویزا و سفر به اسپانیا می توانند دو دسته ویزای کلی یعنی ویزای شنگن کوتاه مدت (تا 3 ماه اقامت) و ویزای ملی اسپانیا با اقامت بیش از 3 ماه تا 1 سال را درخواست دهند. از همین روی، انواع روش های مهاجرت به اسپانیا عبارتند از:

 • ویزای گردشگری اسپانیا (شنگن ویزا)
 • ویزای تحصیلی (ویزای ملی)
 • ویزای کاری (ویزای ملی)
 • ویزای سرمایه گذار (ویزای ملی)
 • ویزای الحاق خانواده (ویزای ملی)
 • اقامت دائم و تابعیت اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

تحصیل در اسپانیا را نمی توان کاملا رایگان دانست اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی آن هم به دلیل امتیازاتی مثل هزینه تحصیلی پایین، کار دانشجوئی و نیز فرصت های بورس تحصیلی بسیار پایین و مقرون به صرفه است. اسپانیا از دانشگاه ها یا universidades مختلفی برخوردار است و از نظر نظام آموزشی نیز از فرآیند بلونیا تبعیت نموده و همسو با ساختار 3 سیکلی ناحیه آموزش عالی اروپایی (EHEA) می باشد. در این کشور دانشجویان می توانند از دانشگاه های مختلف اخذ پذیرش گرفته و به اسپانیا مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در اسپانیا

کار در کشور اسپانیا

ویزای کاری کشور اسپانیا یک ویزای اقامت بلند مدت این کشور یا ویزای نوع D می باشد. مقدمه و پایه اصلی برای انجام کار در اسپانیا، داشتن یک پیشنهاد کاری معتبر از یک شرکت اسپانیایی است. این ویزا را فقط می توان از طریق سفارت کشور اسپانیا و با ارائه مدارک زیر به دست آورد:

 • مجوز کار معتبر اسپانیایی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک اقامتی در کشور اسپانیا
 • قرارداد کاری با کارفرمای کشور اسپانیا

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا هم شیوه ای جهت اخذ اقامت این کشور محسوب می شود و سرمایه گذاران می توانند از این طریق به راحتی اقامت و تابعیت اسپانیایی خود را اخذ کنند. در واقع روش سرمایه گذاری در کشور اسپانیا را می توان سریعترین روش اخذ اقامت اروپایی برای کل خانواده دانست. برنامه ویزای طلایی اسپانیا سرمایه گذاران ایرانی را به سرمایه گذاری در بخش املاک، ثبت شرکت و کارآفرینی عمومی تشویق می کند. تحت این برنامه، سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها در کمتر از 60 روز می توانند به اقامت موقتی اسپانیا دست یابند. اما به شرطی که:

 • سرمایه گذاری آنها در بخش های معینی از اقتصاد اسپانیا باشد.
 • حداقل سطح سرمایه گذاری مورد قبول تا 500000€ (یورو) باشد.
 • دارای مدارک و شرایط عمومی و اختصاصی باشند.

تحت برنامه مذکور، دولت اسپانیا اقامت موقت 2 ساله ای را به سرمایه گذاران اعطاء می کند. اما پس از پایان این دوره متقاضیان می توانند برای 5 سال دیگر ویزای اقامت خود را از نو تمدید نمایند. متقاضیان می توانند این نوع اقامت اسپانیا را دروازه ورود به اروپا دانسته و پس از 5 سال زندگی در گشور جمهوری اسپانیا به اقامت دائم و بعد از 10 سال دیگر نیز به پاسپورت قدرتمند اسپانیایی دست یابند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت اسپانیایی

مطابق قوانین کشور پادشاهی اسپانیا، افراد پس از 5 سال زندگی پیوسته در اسپانیا به اقامت دائم (PR) و همچنین پس از 10 سال اقامت دائم در کشور اسپانیا به تابعیت این کشور در می آیند. دریافت تابعیت از کشور اسپانیا به منزله دریافت تابعیت اروپایی است و دارندگان این نوع تابعیت به راحتی می توانند به کل کشورهای اروپایی مسافرت و در هر نقطه از کشور اسپانیا نیز کار و زندگی کنند. روش های مختلفی نیز برای درخواست تابعیت اسپانیایی و اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد.

روش های درخواست تابعیت اسپانیا

با توجه به نمودار گرافیکی فوق می توان چنین نتیجه گرفت که شرط زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان پاسپورت اسپانیایی از 1 سال تا 10 سال متغیر است. مدارک لازم برای درخواست پاسپورت کشور اسپانیا عبارتند از:

 • فول پاسپورت متقاضی
 • ویزای اقامت اسپانیا
 • گواهی تولد
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • سند ازدواج
 • مدرک زبان اسپانیولی DELE در سطح A2
 • گواهی CCSE
 • مدرک انطباق با مردم اسپانیا و فرهنگ آنها

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو