در مهاجرت کردن به کشور ژاپن جهت دریافت اقامت موقت این کشور راه‌های متعددی وجود داشته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و می‌تواند به دریافت اقامت دائم این کشور و تابعیت کشور ژاپن منجر گردد. باید به این نکته‌ي مهم دقت داشت که کشور ژاپن کشوری صنعتی و پیشرفته و مدرن بوده است و مهاجرت کردن به این کشور طبق تخصص و مهارت‌ها و قوانین مربوط امکان پذیر می‌باشد.

پایتخت کشور ژاپن و شهرهای بزرگ این کشور:

شهر توکیو، اولین شهر بزرگ ژاپن و پایتخت این کشور و جزو مدرن‌ترین و گرانترین شهرهای این کشور و پایتخت‌های جهان محسوب می‌شود. این شهر به صورت کلی جزو یکی از بزرگترین پایتخت‌های صنعتی در تمام دنیا قلمداد می‌شود و در قسمت شرق کشور ژاپن قرار گرفته است.

شهر هیروشیما دومین شهر ژاپن و جزو یکی از شهرهای بزرگ و مهم این کشور محسوب می‌شود و اولین شهری بوده است که از طرف کشور آمریکا مورد حمله‌ي اتمی واقع شده است.

شهر اوساکا جزو شهرهای بزرگ کشور ژاپن بوده است و جزو شهرهای تاریخی و کهن این کشور بوده است و به آشپزخانه ملت مشهور بوده است.

اوساکا

شهر ناگویا نیز جزو دیگر شهرهای مهم کشور ژاپن بوده است. از خصوصیات این شهر داشتن بزرگترین بندرگاه کشور ژاپن است که در دنیا نیز جزو بزرگ‌ترین بندرگاه‌ها بوده است و سومین ناحیه‌ي کلان شهر ژاپن است.

شهرهای دیگر از قبیل: 1-ناگاساکی، 2-اوکایاما، 3-نیاگاتا، 4-نارا، 5-فوکواکا و 6-ساپورو، جزو دیگر شهرهای کشور ژاپن بوده و هرکدام از این شهرها نقش بسیار مهمی در بخش‌های مختلف کشور ژاپن از قبیل: بخش‌های 1-اقتصادی، 2-فرهنگی و 3-تاریخی در این کشور دارد.

 

فرهنگ مردم کشور ژاپن:

 

 

احترام و ویژگی‌های اخلاقی بخش مهمی از فرهنگ کشور ژاپن بوده است. همواره تعظیم‌کردن و مورد خطاب قرار دادن دیگران به صورت رسمی در کشور ژاپن بسیار مهم بوده است، این مورد به صورتی بوده است که در زمینه‌ي احترام گذاشتن به دیگران در این کشور انواع آموزش و کلاس‌ها برگزار می‌شود. قدیمی‌ترین شخص در خانواده‌های ژاپنی احترام بسیار زیادی دارا بوده است و در کشور ژاپن میزان امید داشتن به زندگی بسیار بالا بوده و طول عمر مردان به صورت میانگین در حدود، ۸۱ سال و در زنان در حدود، ۸۷ سال بوده است.

 

نظم و برقراری قوانین در کشور ژاپن:

کشور ژاپن از جهت نظم و برقراری قوانین در رتبه‌ي اول دنیا قرار گرفته است و هر نوع زیرپا گذاشتن و بی‌توجهی به قوانین در کشور ژاپن پیامدهای بسیار جدی به دنبال خواهد داشت.

 

زندگی کردن در کشور ژاپن:

کشور ژاپن از نظر رشد اقتصادی در طی سال‌های اخیر در دنیا باعث شده است که در لیست بهترین کشورها برای زندگی کردن در دنیا جای بگیرد. اشتغال در کشور ژاپن چیزی در حدود ۶۰ درصد بوده است که رقم بسیار قابل‌توجهی بوده است. همچنین کشور ژاپن جزو پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورها در آسیا و در جهان قرار دارد و در حوزه‌ي تحصیلات دانشگاهی بسیار معتبر بوده است. در این کشور امکان ادامه دادن تحصیلات در دانشگاه‌های مختلف و در دوره‌‌های مختلف از قبیل: 1-رشته‌های علوم پایه، 2-رشته‌های فنی و مهندسی و 3-رشته‌های پزشکی و 4-رشته‌های وابسته و بسیاری رشته‌ي دیگر وجود داشته است.

تحصیلات در ژاپن

 

اقتصاد و منابع مالی در کشور ژاپن:

کشور ژاپن در سال 2011 به مقام سومین قدرت اقتصادی در جهان بعد از کشور آمریکا و کشور چین دست پیدا کرد و در بین کشورهای آسیایی در رتبه دوم اقتصادی قرار گرفت.

کشور ژاپن منابع طبیعی بسیار محدودی داراست به صورتی که بیشتر بخش‌های این کشور کوهستانی و آتشفشانی بوده است، اما کشور ژاپن توانست در زمینه‌های صنعتی و فناوری‌های پیشرفته و مدرن توسعه و پیشرفت فراوانی کند به طوری‌که این کشور در لیست بهترین کشورهای صنعتی و پیشرفته در جهان قرار گرفته است.

 

صادرات و تجارت در کشور ژاپن:

از دیگر بخش‌های بسیار مهم اقتصادی در کشور ژاپن صادرات بوده است. به‌علاوه کشور ژاپن در زمینه‌های مختلفی از قبیل: 1-صنایع الکترونیک، 2-صنایع شیمیایی، 3-صنایع نساجی و 4-صنایع غذا و دارو بسیار موفق بوده و در مسیر ویشرفت قرارگرفته است.

ژاپن در بخش تجارت شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی با نام‌های تجاری بسیار مشهور و معتبر در تمام دنیا داشته که می‌توان به صنعت ماشین و لوازم خانگی در این کشور اشاره داشت. صندوق پول بین‌الملل در کشور ژاپن رشد بسیار خوبی داشته و نشان‌دهنده‌ي برابری این کشور با کشورهای غربی بوده است.

موقعیت اقتصادی کشور ژاپن در جهان:

کشور ژاپن در زمینه‌ي صنعت، در جهان در طی سال‌های اخیر بسیار شهرت یافته است. کشور ژاپن جزو یکی از بهترین کشورها در جهت داشتن نیروهای متخصص در زمینه‌های کاری مختلف بوده است. در کشور ژاپن، متخصص‌ها در حوزه‌ها کامپیوتر و IT، به برنامه‌نویسی پیشرفت در زمینه‌های مختلف روی آورده‌اند و همین امر سبب شده تا این کشور از نظر درآمدزایی و علوم برنامه نویسی و کامپیوتر در وضعیت مناسبی قرار گرفته باشد.

اقتصاد ژاپن

جمعیت ایرانی‌ها در کشور ژاپن:

در کشور ژاپن فعالیت‌ها به صورت گسترده در دسته‌بندی‌هایی به طور مشخص قرارداشته که ایرانیان نیز به آن ورود داشته و به فعالیت پرداخته اند. رشد اشخاص ایرانی در این کشور و در طی سال‌های گذشته بسیار بیشتر شده است و به بیش از ۴ درصد گزارش شده و نشان دهنده‌ي این بوده است که ذهن‌های بزرگ و متمرکز بر علم در این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. کشور ژاپن در جذب کردن اشخاص بزرگ و حرفه‌ای در زمینه‌ي علم، تمام تلاش خود را به کار گرفته و از هیچ امکاناتی دریغ نمی‌کند با ما همراه باشید تا بهترین روش مهاجرت را به اختصار برای شما توضیح دهیم.

امروزه بیشتر از ۴۰۰۰ ایرانی در کشور ژاپن سکونت داشته‌اند و به‌صورت کلی بیشتر این افراد دارای ویزای کار در این کشور می‌باشند. در برنامه‌های جدید مهاجرت به کشور ژاپن دریافت اقامت دائم این کشور بسیار آسان‌تر شده است.

 

ویزای کاری کشور ژاپن به صورت بلند مدت:

کشور ژاپن برای پیشرفت و توسعه اقدام به صادر کردن ویزاهای بلند‌مدت کاری کرده است. هدف از اجرا کردن این برنامه در کشور ژاپن این بوده که نیروی‌های کاری ماهر و متخصص در تمام نقاط جهان را در این کشور جذب کرده و باعث ارتقای نظام اقتصادی این کشور شوند. این ویزا مزایای بسیار زیادی دارد و مخصوص افرادی بوده است که مهارت‌های پیشرفته و تخصصی در زمینه‌ي کار دارند. ولی این نکته را بایستی حتما مورد توجه قرار دهید که این ویزا یکی از انواع ویزای کار در کشور ژاپن بوده است و برای درخواست این ویزا بایستی پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما یا شرکت‌های معتبر ژاپنی به صورت حتم داشته باشید با ما همراه باشید تا انواع مهاجرت را به صورت کامل به شما به اختصار توضیح دهیم.

 

مهاجرت کردن به کشور ژاپن و ویزای کار در کشور ژاپن:

 

از آن‌جا که انواع مهاجرت کاری موجود بوده است اگر افراد متقاضی براساس حداقل امتیازهای مورد نظر عمل کرده و آن را دریافت کنند، که مورد تایید اداره مهاجرت کشور ژاپن بوده باشد می‌تواند برای اخذ ویزا اقدام کند که حداقل این امتیاز در حدود ۷۰ یا بیشتر بوده است. این امتیازها براساس معیارهایی از قبیل: 1-سن، 2-سابقه‌ي تحصیل 3-سابقه‌ي شغلی فرد

مهاجرت به ژاپن

 

مزایای دریافت کردن ویزای کار در کشور ژاپن:

1-دریافت کردن ویزای کاری به مدت زمان ۵ سال

2-قابلیت تمدید این ویزا

3-همکاری کردن فرد با شرکت‌های معتبر و برند داخلی و بین المللی در این کشور

4-عدم نیاز داشتن به مدرک یا گواهی زبان خارجی

5-درآمد داشتن به صورت ماهیانه در حدود ۲ تا ۵ هزار دلار

6-امکان دریافت کردن ویزای اقامت دائم کشور ژاپن

7-امکان دریافت کردن ویزا برای خانواده‌ي شخص متقاضی

8-مجوز دادن برای کار همسر شخص متقاضی

9-مدرسه‌ به‌صورت کاملا رایگان برای فرزندان

 

با توجه کردن به این نکته‌ي بسیار مهم و اساسی که نیاز به افراد متخصص در زمینه‌های مربوطه بوده است، کارفرما یا شرکت‌های ژاپنی خواهان بستن قراردادهای کاری به صورت طولانی مدت بوده‌اند. از این همین جهت ویزاهای کار برای این افراد صادر شده و قابل تمدید بوده است. امروزه هدف کشور ژاپن این بوده است که نیروهای متخصص و افراد ماهر را به صورت مدت زمان طولانی جذب کند تا باعث پیشرفت این کشور شود. این رشته‌ها عبارت‌اند از: 1-علوم کامپیوتر، 2-نرم افزار، 3-رشته‌ي برنامه‌نویسی و 4-مهندسان IT

ویزای کار ژاپن

 

ویزای کار در کشور ژاپن در حوزه‌ي IT :

توجه کردن به این نکته که پیشرفت کشور ژاپن در زمینه‌ي صنعت و تکنولوژی بسیار امری مهم بوده است، از همین جهت کشور ژاپن تمایل دارد تا نیروی کاری بیشتری در این حیطه جذب کندو مهاجرت برای افراد حرفه‌ای و ماهر در این زمینه راه بسیار مطلوبی می‌باشد، مخصوصا در رشته‌هایی از قبیل: 1-برنامه‌نویسی کامپیوتر، 2-مهندس‌های IT و 3-متخصص‌های نرم افزار

روش‌های مهاجرت به کشور ژاپن:

1-مهاجرت به کشور ژاپن از طریق مهاجرت کاری

2- مهاجرت به کشور ژاپن از طریق مهاجرت تحصیلی

3- مهاجرت به کشور ژاپن از طریق سرمایه گذاری

4- مهاجرت به کشور ژاپن از طریق خانوادگی

5- مهاجرت به کشور ژاپن از طریق توریست

از روش‌های مهاجرت کردن به کشور ژاپن، روش مهاجرت تحصیلی ارزان‌ترین و راحت‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور می‌باشد و مهاجرت کردن از روش سرمایه‌گذاری کردن و ثبت کردن شرکت گران‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور می‌باشد. براساس قانون‌های مهاجرت کردن به کشور ژاپن، تمام متقاضیان خارجی برای مهاجرت کردن به این کشور میبایست اقامت کشور ژاپن را به صورت حتم دریافت کنند. در ژاپن، چیزی در حدود بیشتر از 20 نوع اقامت به صورت انواع مختلفی وجود داشته است.

 

مهاجرت کردن به کشور ژاپن تحت عنوان کارگر:

ویزای تحصیلی ژاپن

افراد متقاضی از نقاط مختلف از خارج کشور که خواهان کار کردن در کشور ژاپن و مهاجرت کردن به این کشور می‌باشند بایستی برای ویزای کار در کشور ژاپن درخواست ثبت کنند. ویزای کار در کشور ژاپن این مجوز را صادر می‌کند تا بتوانید اجازه‌ي کار کردن در رشته شغلی تخصصی از قبیل: 1-روزنامه‌نگاری، 2-هنرمندان و بازیگران، 3-محققان، 4-مهندس‌ها، 5-مدیریت بازرگانی و 6-خدمات بین‌المللی حرفه‌ای را داشته باشید. اگر شما  قصد تغییر رشته‌ی خود را داشته و بخواهید در رشته‌ی تحصیلی دیگر در این کشور تحصیل کنید، شما در قدم اول میبایست وضعیت اقامتی خود را متناسب با رشته‌ي خود تغییر دهید.

ویزای کار کردن در کشور ژاپن به صورت یک ویزای تخصصی بوده است و به نوع و میزان مهارت و سطح دانش و مرتبه‌ي علمی متقاضی بستگی داشته است. از شروط اصلی دریافت ویزای کار در کشور ژاپن این بوده است که شما یک پیشنهادکاری از سوی کارفرما یا شرکت ژاپنی دریافت کنید.

مزایای مهاجرت کردن به کشور ژاپن:

1-امکان دریافت اقامت دائم کشور ژاپن و تابعیت دائم این کشور

2-رسیدگی به صورت اولویت‌بندی به درخواست متقاضیان مهاجرت به این کشور

3-مجوز کار برای همسر

4-دریافت ویزا برای اعضای خانواده

5-احتمال استخدام بالا جهت انجام کار در کشور ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن

 

مهاجرت کردن به کشور ژاپن تحت عنوان دانشجو:

اشخاص متقاضی که خواهان تحصیل کردن در کشور ژاپن هستند، میبایست در وهله‌ي اول با مراجعه کردن به یکی از سفارت‌های ژاپن که در نقاط مختلف جهان موجود بوده است این درخواست خود را به صورت رسمی ارائه دهند تا کارها طبق روال انجام شود.

 

شرایط اصلی برای دریافت کردن ویزای تحصیلی در کشور ژاپن:

1-دریافت پذیرش از سوی موسسه‌ی عالی در کشور ژا‌پن

2-داشتن تمکن مالی

3-انگیزه‌نامه

3-به همراه داشتن مدارک لازم و مربوطه

4-انجام کارهای اداری طبق روال و دریافت اقامت این کشور که بین 3 ماه تا 4 سال می‌باشد.

 

مزایای تحصیل کردن در کشور ژاپن به شرح زیر است:

1-تحصیل کردن در بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهان

2-بیشتر این دانشگاه‌ها مورد تایید وزارت علوم ایران می‌باشد.

تحصیل کردن در ژاپن

3-ارائه مجوز کار کردن درهنگام تحصیل

4-هزینه‌های تحصیلی کم

5-هزینه‌ي زندگی پایین

6-دریافت بورسیه‌های تحصیلی

7-این امکان وجود داشته تا اقامت دانشجویی به اقامت کاری تبدیل گردد.

 

مهاجرت کردن به کشور ژاپن با روش استفاده از ویزای همراه:

از سریعترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت کردن به ژاپن از روش ازدواج کردن با شهروند ژاپنی و درخواست کردن ویزای همسر بوده است. از بهترین مزایای این روش نسبت به سایر روش‌ها این بوده است که دریافت ویزای ازدواج در ژاپن این امکان را به دریافت‌کننده می‌دهد تا بعد از سپری شدن 5 سال اقامت پیوسته در این کشور ژاپن می باشد و از مزایای دیگر این ویزا این بوده است که امتیازات دیگری از قبیل کار کردن در کشور ژاپن بدون دریافت کردن مجوز کار می‌باشد. اما اجازه‌نامه این اقامت به این صورت بوده است که مدت زمان اعتبار آن بین 6 ماه تا 5 سال متغیر بوده است و قابلیت تمدید در این ویزا وجود داشته است.

 

سرمایه گذاری کردن در کشور ژاپن:

این نوع روش مهاجرتی از گران‌ترین روش‌های مهاجرتی در این کشور محسوب می‌گردد و این روش شامل ثبت کردن شرکت یا خرید ملک در کشور ژاپن می‌باشد که شامل پرداخت هزینه‌ی نسبتا زیادی می‌شود. اما نکته‌ي قابل توجه این بوده است که با توجه کردن به شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی این کشور طی سال‌های اخیر و شرایط مالی خوب ژاپن، سرمایه گذاری کردن در این کشور و ایجاد کارآفرینی در آن بسیار سودآور بوده است.

صنعت در ژاپن

 

شرایط ویزای سرمایه‌گذاری در کشور ژاپن:

1-داشتن مدارک مربوطه به صورت کامل

2-اثبات کردن تمکن مالی

3-داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری کردن در کشور ژاپن

4-انجام کارهای اداری ثبت شرکت به صورت قانونی و رسمی

مزایای ویزای سرمایه گذاری در کشور ژاپن:

1-رسیدگی به درخواست در کمترین زمان ممکن

2-اخذ اقامت دائم

3-اخذ تابعیت ژاپنی

4-گرفتن ویزا برای خانواده

5-تحصیل رایگان فرزندان

شرایط زندگی در ژاپن

 

شرایط زندگی کردن در کشور ژاپن:

بازار مشاغل در کشور ژاپن بسیار فعال و پر رونق بوده است و نرخ بیکاری در این کشور از کشورهای مطرح اروپایی نیز پایین‌تر بوده است و این نشان دهنده‌ی بازار کار مطلوب در این کشور بوده است. اشخاص برای پیدا کردن کار در کشور ژاپن به تخصص بالا و مهارت فراوانی نیاز داشته‌اند. به طور متوسط درآمد هر فرد در کشور ژاپن به صورت متوسط چیزی در حدود 3807$ (دلار) بوده است. باتوجه کردن به نمودارها و شاخص‌های کشورهای رقیب می‌توان نتیجه گرفت که درامد در این کشور از کشورهای کره‌جنوبی و چین بالاتر بوده است .

مقایسه کردن درآمد در کشورهای ژاپن، چین و کره‌جنوبی:

با توجه به نمودارها و شاخص‌ها بهتر است کمی با درآمد در کشورهایی از نظیر ژاپن، چین و کره‌جنوبی آشنا شده و کمی هم درباره‌ي هزینه‌های زندگی در این کشورها بدانید تا برای مهاجرت به این کشورها تصمیمات درستی بگیرید. هزینه‌ي زندگی هر فرد در کشور ژاپن چیزی در حدود 2500$ (دلار) در طی یک ماه بوده است که این هزینه‌ها شامل: 1-ملزومات زندگی 2-پرداخت اجاره‌خانه 3-پرداخت مالیات و قبوض در این کشور می‌باشد. کشور ژاپن برای مهاجرت کردن متخصص‌ها و کارگرها در سراسر جهان بسیار کشور ایده‌آل و مناسبی می‌باشد. در نتیجه با توجه به شرایط خود راه مناسب مهاجرت به ژاپن را برای خود و خانواده‌ي خود انتخاب کنید.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

رزرو وقت مشاوره مهاجرت

نقش وکیل یا موسسه در مهاجرت

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو